معرفی ۱۱ فعالیت جذاب در سوانتیِ گرجستان

سوانتی با توجه به مسیر جاده‌ای که دارد، یکی از راحت‌ترین مناطق قرون وسطایی از منظر راه رفت و آمد است. جایی بسیار عالی با دیدنی‌های متنوع و مناظر شگفت انگیز از کوه‌های قفقاز که یک میراث جهانی یونسکو نیز محسوب می‌شود. با توجه به نوسازی‌های صورت گرفته و امکاناتی که برای گشت و گذار گردشگران در تور گرجستان و در این منطقه تعبیه شده، امکان جستجو در زیبایی‌های آن به راحتی برایتان فراهم شده است. با هم مروری کنیم بر مهم‌ترین فعالیت‌ها در سوانتیِ گرجستان.

 

 

آغاز سفر از مستیا

 

 

آغاز سفر از مستیا

 

 

شروع سفر شما به سوانتی، دیدرا از دهکده‌ی زیبای مستیا است. دهکده‌ای در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا که نقطه‌ای بی‌نظیر از نظر زیبایی و همچنین مسائل فرهنگی بوده و موزه‌ی فرهنگی تاریخی نیز دارد. غذاهای بسیار خوشمزه‌ای در این دهکده سرو می‌شود و یک پیست اسکی نیز برای زمستان‌ها در خود دارد.

 

 

از موزه تاریخ و قوم نگاری دیدن کنید

 

 

از موزه تاریخ و قوم نگاری دیدن کنید

 

 

شاید این مکان را بتوان مهم‌ترین موزه گرجستان به حساب آورد که حتما باید از آن دیدن کنید. موزه‌ای که در سال ۱۹۳۶ بنا شده و چندین اثر بسیار مهم تاریخی از سوانتی  دیگر نقاط گرجستان در آن به نمایش گذاشته شده است. این تجهیزات نشان از زندگی عادی و نظامی در دوران قرون وسطای مردم این منطقه دارد، از زیورآلات گرفته تا تجیهزات جنگی، چیزهای دیدنی زیادی برای بازدید در این موزه قرار گرفته است.

 

 

شهر سنگی اوپلیستیخه، سفری به عصر برنز؛ گرجستان

 

 

در مورد کوهنوردان گرجستانی یاد بگیرید

 

 

در مورد کوهنوردان گرجستانی یاد بگیرید

 

 

میخائیل خرگیانی یکی از برجسته‌ترین کوهنوردان و صخره نوردان دنیا بود که ۷ مدال طلای مختلف را در رشته‌های مختلف به گردن آویخته بود. خانه‌ی او حالا به موزه‌ای بدل شده که هم تجهیزات، عکس‌ها و جوایز او را به نمایش می‌گذارد و هم چندین کوهنورد دیگر گرجستانی در آن معرفی می‌شوند.

 

 

دیدار یخچال‌ طبیعی چالادی

 

 

دیدار یخچال‌ طبیعی چالادی

 

 

اگر خیلی اهل پیاده‌روی طولانی نیستید و می‌خواهید در مسیری کوتاه هم از طبیعت لذت ببرید و هم به یک نقطه‌ی دیدنی برسید، پیشنهاد ما به شما مسیر رسیدن به یخچال طبیعی چالادی است. مسیر رفت و برگشت و بودن در یخچال مجموعا ۵ ساعت از شما زمان می‌برد، اما شما می‌توانید یکی از شگفتی‌های طبیعی را از نزدیک تماشا کنید. مهم‌تر اینکه مسیر رسیدن به این یخچال طبیعی نیز زیبا و چشم‌نواز است.

 

 

نکات مفید و مهم برای سفر به گرجستان

 

 

گشت و گذار در دهکده‌های سوانتی

 

 

گشت و گذار در دهکده‌های سوانتی

 

 

حتی اگر اهل پیاده‌روی نباشید، مینی‌بوس‌هایی هستند که شما را به دهکده‌های مختلفی همچون مازری، لنتخی یا سولی می‌برند. این دهکده‌ها هر کدام جذابیت‌های خاص خود را دارند و با توجه به اینکه گردشگران زیادی به آن مناطق می‌روند، محلی‌ها نیز به حضور شما عادت داشته و از شما استقبال گرمی به عمل می‌آورند.

 

 

اوشگولی

 

 

اوشگولی

 

 

اما اگر عاشق مسیرهای پیاده روی زیبا هستید، فرصت را از دست نداده و به یکی از محبوب‌ترین مسیرهای کوه‌پیمایی در گرجستان، یعنی اوشگولی بروید. مسیر اصلی و کامل چند روز به طول می‌انجامد، اما مسیرهایی هستند که در آن حرکت کرده و چند ساعتی را در طبیعت طی می‌کنید و سپس دوباره به جایی که ماشین نگه داشته بر می‌گردید. این مسیر اما برای کسانی که زحمت چند روزه را به جان می‌خرند، پر از دیدنی‌های طبیعی، نقاط تاریخی و چند سایت میراث جهانی یونسکو است. فراموش نکنید که تا بخش زیادی (تقریبا تمامی نقاط مهم) شما بدون پیاده‌روی و با مینی‌بوس هم می‌توانید به دیدن این مناطق گردشگری بروید.

 

 

راهنمای گردش بهاره برای سفر به گرجستان در نوروز ۹۸

 

 

به دیدن کلیسای لاماریا در اوشگولی بروید

 

 

 به دیدن کلیسای لاماریا در اوشگولی بروید

 

 

اگر وارد مسیر یاد شده نشدید، حتما با مینی‌بوس به دیدن این کلسیسا که از مهم‌ترین دیدنی‌های منطقه است بروید. در هر فصلی به این مکان بروید، نمایی بی‌نظیر از طبیعت را در کنار یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی منطقه تماشا خواهید کرد.

 

 

نمای زیبا از کوه تتنولتی

 

 

نمای زیبا از کوه تتنولتی

 

 

سوانتی جایی است که مرتفع‌ترین هتل و رستوران گرجستان از سطح دریا در آن واقع شده. شما می‌توانید در نقطه‌ای مرتفع در کوه زورولدی به تماشای نمایی بسیار جذاب از تتنولتی و کوهستان قفقاز بنشینید در حالی که در یک هتل بسیار لوکس اقامت می‌کنید. مسیر این هتل نیز کاملا ماشین رو بوده و به راحتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

 

 

کوه‌پیمایی در مسیر کلیسای مخری؛ گرجستان

 

 

به دیدن چندین برکه‌ی بسیار زیبا بروید

 

 

lakes

 

 

چندین برکه‌ی دیدنی در سوانتی وجود دارد که عموما هر کدامشان یک مسیر پیاده‌روی زیبا داشته و بعضی‌هایشان نیز با ماشین در دسترسی هستند.

 

 

 

غذاهای محلی را فراموش نکنید

 

 

local-cuisine

 

 

در هر کجای گرجستان که باشید، خوردن غذاهای محلی از مهم‌ترین فعالیت‌های شما خواهد بود و سوانتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این منطقه حتی چند نوع غذای منحصر به فرد دارد یا اینکه غذاهایی دارد که به شکل متفاوتی نسبت به دیگر نقاط گرجستان پخت می‌شود و از این نظر نیز جذابیت مضاعفی پیدا می‌کند.

 

 

راهنمای انتخاب هتل در متسختا؛ گرجستان

 

 

اسکی تا ماه آوریل

 

 

ski

 

 

با توجه به شرایط خاص پیست اسکی سوانتی، شما تا ماه آوریل به راحتی می‌توانید در این پیست که به طول ۵٫۶ کلومتر است به ورزش مشغول شوید و در اقامتگاه آن بمانید.

مطالب مرتبط