بهترین نقاط حیات وحش گرجستان برای برپایی کمپ

کمپینگ یک روش عالی برای ارتباط برقرار کردن با حیات وحش و تماشای مناظره خیره‌کننده و باور نکردنی است. تور گرجستان پراز این نواحی است که تقریبا تمام گردشگران آن را به طور کامل از دست می‌دهند. اما برای علاقه‌مندان به ماجراجویی باید بگوییم که گرجستان بستری عالی برای طبیعت‌گردی و انواع کمپینگ ارائه می‌دهند. شما در حیات وحش و دشت‌های سرسبزش امکان برپایی چادر را داشته و صبح‌تان با مناظری درخشان آغاز خواهد شد. برای کسب تجاربی منحصر به فرد ما را همراهی کنید.

 

 

راچا؛ دریاچه اودزیرو

 

 

راچا، دریاچه اودزیرو

 

 

 

یکی از نقاط محبوب ماجراجویان این دریاچه در راچا است. در حاشیه دیاچه زمینی کوچک و مسطح وجود داشته و هوای آن در تابستان‌ها سرد است. در واقع این منطقه ۲۸۰۰ متر از سطح دریا بالاتر بوده و پشت آن قله کاتیتسورا واقع شده است. چادر را رو به منظره کوه‌های قفقاز برپا کنید تا صبح که از خواب بیدار می‌شوید اولین چیزی که می‌بینید مناظر شگفت‌انگیز قله‌های ۴، ۵ هزار متری کوه‌های تتنولدی، شخارا، و اوشبا باشد که تصویرشان در آب منعکس شده است.

 

 

خواملی

 

 

خواملی

 

 

خِواملی که به خُواملی بر سر زبان‌ها افتاده در منطقه‌ای به اسم لِچخومی واقع شده است. با توجه به منابع تاریخی و منابع عرفانی این منطقه در واقع محل سفر قهرمان یونان هرکول و آگوناتوس بوده است.
حتی گفته می‌شود که این مکان نقطه مورد علاقه پرومتئوس برای کمپینگ و استراحت بوده که بعدها زئوس او را در این رشته کوه به خاطر دزدیدن آتش زندانی کرد. در واقع همین آتشی که برای لذت بردن از کمپ به آن احتیاج دارید! پس چرا دنباله‌ی این مسیر را نگیرید و در زیبایی چشمگیرش چادر برپا نکنید.
منطقه کمپ در بالاترین قسمت‌های کوه، در مرز بین جنگل و رشته کوه آلپ قرار گرفته است. به مدت ۱۵ دقیقه در بین مناظر باورنکردنی قدم بزنید و به پایین‌ترین سطح غربی گرجستان و منطقه کوه قفقاز بروید. در اینجا همه چیز به طرزی بهشت‌گونه زیبا  دیدنی است.

 

 

راهنمای ماجراجویی جادویی در جاده‌های گرجستان

 

 

 

سوانتی؛ مخری

 

 

mkheri-georgia

 

 

اگر می‌خواهید در مناظر پانورامای قفقاز کمپ کنید نمایی رو به یکی از روستاهای قرون وسطایی انتخاب کنید و صبح را به تماشای طلوع خورشید بنشینید. البروس، تتنولدی، شخارا، اوشبا از مناظر دیدنی و خیره‌کننده‌ای هستند در مقابل شما قرار می‌گیرند. در دشت‌های سر سبز دامنه قدم بزنید و لذت راه رفتن بین گل‌های وحشی سفید و زرد را به جان بخرید.
برای لمس بهشت ارتفاعات اروپا به کلیسایی  ۲۵۰۰ متری بروید. اما اگر ماجراجویی‌های بزرگ‌تری در سر دارید حتما سوار اسب شوید و به سمت یخچال‌های طبیعی شگفت‌انگیز لاهیلی بروید که در تمام طول سال پا برجا هستند. ما نمی‌توانیم بگوییم اینجا اطراق نکنید چون به شدت زیبا و دیدنی است و در عین حال نظیرش را کم‌تر جایی می‌توانید پیدا کنید. مِخِری جاییست که حتما باید در فهرست ماجراجویی‌های شما باشد تا قبل از مرگ از آن‌ دیدن کنید.

 

 

خده جورج

 

 

خده جورج

 

 

آیا تا به حال صبح زود از خواب بیدار شده‌اید و با منظره پر مه روبرو شده‌اید. مطمئنا هر عکاسی روی صخره می‌رود تا از بالا جذاب‌ترین عکس‌ها را از مناظر مه‌آلود اطراف بیاندازید. در اینجا شما نمایی از رودخانه، جنگل‌های پایین دست،  مناظری زیبا از کوه کازبژ، کل استپاتسمیندا و کوه‌های اطراف از یک زاویه بسیار متفاوت در دسترس شما قرار دارد که هر عکاسی را مجبور می‌کنند تا روی صخره‌ای بلند بایستد و عکسی بی‌نظیر بگیرد.
البته اشاره کنیم که این منطقه و مسیری که پیش می‌گیرید کمی خطرناک است نبابراین باید دقت و احتیاط‌تان را بالا ببرید و لوازم مورد نیاز و ضروری را با خودتان ببرید.

 

 

معرفی ۱۱ فعالیت جذاب در سوانتیِ گرجستان

 

 

گوریه؛ کوه گُمی

 

 

گوریه؛ کوه گُمی

 

 

 

پناهگاه گردشی و توریستی گمیس متا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند بالاتر از ابرها ابرها آسمان را کشف کنند. در هوایی تمیز و صاف حتی می‌توانید راه شیری را کشف کنید و یکی از زیباترین طلوع‌های ممکن را به تماشا بنشینید. وقتی اطراف‌تان را ابرها پوشانده‌اند زمین‌های پایین دست قابل رویت نیستند اما به شدت مناظر بالا کوه‌ها و قله‌هایی که بالاتر مه قرار گرفته‌اند زیبا و دیدنی هستند.
هوا به شدت لطیف و تمیز بوده و سکوتی بکر شما را در آغوش می‌گیرد و وجودتان تمامی تنش‌های زندگی ماشینی را به دست فراموشی می‌سپارد. در اینجا خبری از آنتن‌های شبکه موبایل و اینترنت نبوده و شما کاملا از دنیای بیرون جدا خواهید بود. شک نکنید این منطقه ارزش رفتن و بازدید را دارد.

 

 

دریاچه کخیسی

 

 

دریاچه کخیسی

 

 

دریاچه کخیسی و روستای دابادزولی در نزدیکی آن منطقه‌ای پر از خانه‌های چوبی کوچک و بامزه، درختان کاج، و زمین‌های پر از اسب است که در آن و نواحی اطرافش می‌توان کمپ به پا کرد. محیط بسیار زیبا و آرامشبخش بوده و گفته می‌شود زنان روسی در زمان اشغال شوروی سابق از آن به عنوان مقصدی برای استراحت کردن استفاده می‌کردند. شب‌های این منطقه سرد است و باید آتش روشن کنید.

مطالب مرتبط