زیباترین دریاچه‌های گرجستان برای توریست‌های طبیعت

تور گرجستان را به کوهستان‌های باشکوهش می‌شناسند. مخصوصا که منطقه قفقاز شهرتی جهانی دارد. اما تمام این کشور را قله‌ها تصرف نکردند و در بخش‌های مختلف آن می‌توان دریاچه‌های زیبایی را پیدا کرد. برخی از این دریاچه‌ها در زمین‌های پایین دست قرار دارند و برخی‌شان کوهستانی هستند. حتی مواردی در کوهستان وجود دارند که رفتن به آن چند روزی طول می‌کشد اما مناظر اطراف ارزش سفر را دارد. بازدید از دریاچه‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای دیدن گرجستان از زاویه‌ای دیگر است.

 

 

دریاچه باتتی

 

 

دریاچه باتتی

 

 

دریاچه باتتی در بخش کارلی واقع شده و عمیق‌ترین نقطه آن به ۱۲ متر می‌رسد. این دریاچه در نزدیکی روستای خودمانی قرار گرفته با یک ساعت ماشین‌سواری در مسیری گل‌آلود قابل دسترسی است. یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از این دریاچه فصل پاییز، هنگامی است که درختان دور آن به پالت رنگی از طیف طلایی تا اخرایی تبدیل می‌شود. اطراف این دریاچه برای اردو زدن در تابستان و اوایل پاییز بسیار مناسب است.

آدرس: Bateti Lake, Kareli Municipality, Georgia

 

 

دریاچه کلیتسادی

 

 

دریاچه کلیتسادی

 

 

رفتن به این دریاچه و پیاده‌روی در اطراف آن به دلیل قرار گرفتن در منطقه آلپ پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد و رسیدن به آن سه روز به طول می‌انجامد. البته چون این دریاچه در نزدیکی منطقه استیای جنوبی پیاده‌روی و صعود در آن به کسب اجازه منوط می‌شود. این دریاچه که در ارتفاع ۳۳۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته توسط کوه شرخوتا احاطه شده و باعث شده مناظر اطراف به طرز چشمگیری زیباتر دیده شوند. سعی کنید حتما از قبل GPS خود را فعال کنید زیرا در این منطقه راه‌های نامطلوب فراوانی وجود دارد که هم خطرناک هستند و هم به جایی ختم نمی‌شوند. بهترین راه برای پیاده‌روی در این منطقه اینست که در تور گردشی است.

آدرس: Kelitsadi Lake, Mtskheta-Mtianeti, Georgia

 

 

بهترین هتل‌های برجومی برای سفری کوتاه از تفلیس

 

 

دریاچه کِلی

 

 

دریاچه کِلی

 

 

همانند دریاچه کلیتسادی، کلی نیز در نزدیکی منطقه استیای قرار گرفته است. این دریاچه آتشفشانی یخچالی در ارتفاعات کلی واقع شده است. دریاچه در ارتفاع 2,914 بالاتر از سطح دریا قرار دارد و هفت تا هشت ماه سال را یخ زده است. عمق دریاچه بین 24.7 تا 63 متر بوده و بیشترین سطح آب را نیز در ماه‌های جون و فوریه تجربه می‌کند. آب دریاچه شفاف است و در کمال تعجب هیچ ماهی‌ای در آن زندگی نمی‌کند.

آدرس: Keli Lake, Mtskheta-Mtianeti, Georgia

 

 

دریاچه پاراوانی

 

 

دریاچه پاراوانی

 

 

پاراوانی در ارتفاع ۲٫۰۷۳ متر از سطح دریا واقع شده است. این دریاچه آتشفشانی یکی از بزرگ‌ترین‌های گرجستان هم محسوب می‌شود. در ماه‌های اکتبر و نوامبر سطح آب به کم‌ترین میزان خود و در ماه‌های می و جون به بیشترین حد می‌رسد. در طول زمستان دریاچه یخ می‌زند و منظره‌ای به غایت زیبا به وجود می‌آورد.

آدرس: Paravani Lake, Samtske-Javakheti, Georgia

 

 

۵ مسیر کم‌تر شناخته شده کوهستانی برای پیاده‌روی و صعود در گرجستان

 

 

دریاچه پالیاستومی

 

 

دریاچه پالیاستومی

 

 

این دریاچه کوچک در نزدیکی شهر پوته قرار دارد به واسطه کانال‌های آبی به دریای سیاه متصل شده است. دریاچه پالیاستومی در پارک ملی خُلخِتی یکی از مهم‌ترین پارک‌های کشور واقع شده است. توصیه می‌کنیم در تور دریاچه و دریا شرکت و از تماشای مناظر نفسگیر آن لذت ببرید. شما در این دریاچه سه منطقه طبیعی زیبا را به صورت پلکانی در دسترس دارید. دریاچه‌ای که درختان سرسبز آن را احاطه کردند و کوهستانی که در پشت تمامی این‌ها خودنمایی می‌کند.

آدرس: Paliastomi Lake, Samegrelo-Zemo Svaneti, Georgia

 

 

دریاچه‌های رنگی آبودلائوری

 

 

دریاچه‌های رنگی آبودلائوری

 

 

در این جا شما با سه دریاچه‌ای روبرو هستید که با وجود نزدیکی بسیار زیادشان بهم اما هر کدمان رنگ متفاوتی از خودشان نشان می‌دهند. دریاچه‌های آبی، سفید، سبز در منطقه متسختا-متیانتی در ارتفاع در ۲٫۸۱۲ متری از سطح دریا واقع شده‌اند. رفتن به این دریاچه‌ها آسان است. اول باید به خوِسورتی و روستای روشکا بروید و پیاده‌روی و صعودتان را آغاز کنید. دریاچه اول و دوم در فاصله ۷ کیلومتری از روستا واقع شده‌اند در حالی که سومی با کمی فاصله دورتر قرار گرفته است. در صورت تمایل می‌توانید شب را در کنار دریاچه بگذرانید و فردا به سمت تفلیس بازگردید.

آدرس: Colorful Lakes of Abudelauri, Mtskheta-Mtianeti, Georgia

 

 

به بازدید از پارک‌های طبیعی ملی در گرجستان بروید

 

 

دریاچه‌های توباوارچخیلی

 

 

دریاچه‌های توباوارچخیلی

 

 

دریاچه‌های توباوارچخیلی که در اختصار به توبا شناخته می‌شود در سامگرلو و در غرب گرجستان قرار دارد. در زبان محلی به این دریاچه مگرلیان هم گفته می‌شود که معنی‌اش می‌شود دریاچه‌های نقره‌ای. اگر بخواهید پیاده‌روی کنید رسیدن به آن چند روزی طول می‌کشد. گشت و گذار در کوه اگریسی و کاوش در اطراف دریاچه توبا یکی از خطرناک‌ترین گردش‌های گرجستان است که موکدا توصیه می‌کنیم با راهنما انجامش دهید. با وجود تمامی سختی‌ها محیط سنگی و زیبای دریاچه شما را افسون خودش خواهد کرد.

آدرس: Tobavarchkhili Lakes, Samegrelo-Zemo Svaneti, Georgia

مطالب مرتبط