راهنمای سفر ۸ روزه به گرجستان (قسمت دوم)

گرجستان از کشورهای بسیار محبوب منطقه قفقاز و مرز بین دو قاره بزرگ آسیا و اروپا است. تا کمی قبل‌تر مردم زیادی در تور گرجستان از زیبایی‌های این کشور کوچک و ارزان بی‌خبر بودند. اما رفته رفته اوضاع عوض شد و گرجستان سیبل سفرهای سالانه مردم نقاط مختلف قرار گرفت. زیبایی‌های طبیعی و تاریخی، فرهنگی و آداب و رسوم این مردم سفر شما را به حد کمال دل‌انگیز خواهد کرد. شاید فکر کنید گردش در این کشور وقت‌گیر باشد اما با راهنمای فشرده هشت روزه ما می‌توانید گرجستان را کاوش کنید.

 

 

روز پنجم

 

 

روز پنجم

 

 

بعد از این که شب را خوب استراحت کردید صبح با انرژی بیدار شوید و بعد از خوردن صبحانه به سمت باتومی حرکت کنید. در بین راه با قلعه زیبای پترا و زمین‌های سرسبز زیبایش روبرو می‌شوید که به دریای سیاه دید دارد. در اینجا متوقف شوید و از قلعه و اطرافش دیدن کنید. سپس به باغ گیاه‌شناسی باتومی بروید که در لبه سرسبز شهر واقع شده و نمایی به دریای سیاه دارد. از زیبایی‌های باغ دیدن کرده و عکس‌های زیبایی برای اشتراک‌گذاری با دوستان تهیه کنید. این باغ در سال ۱۸۸۰ تاسیس شده و به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی در قفقاز جنوبی شناخته می‌شود. شاید باورتان نشود اما در این باغ اکنون بیش از ۲ هزار گونه مختلف گیاهی و درختی جمع‌آوری شده است. وارد باتومی شوید و بعد از استقرار در هتل محوطه اطراف را بگردید. باتومی شهر بزرگی نیست و همه چیز به آسانی در دسترس شما قرار دارد. به یکی از کافه‌ها بروید و یا از ساحل دریای سیاه دیدن کنید. شب را در هتل سپری کنید و برای فردا صبح خودتان را آماده کنید.

 

 

روز ششم

 

 

akhaltsikhe

 

 

صبح گردش‌تان را با بازدید از قلعه گونیو که قدیمی‌ترین قلعه گرجستان است شروع کنید. طبق افسانه‌ها این جاییست که آپسیرتوس پسر شاه آئت توسط جیسون کشته و به خاک سپرده شد. این قلعه به خوبی نگه‌داری شده و اکنون از دو سالن نمایشگاهی میزبانی می‌کند. به مرکز باتومی برگردید و به گشت و گذاری شگفت‌انگیز بپردازید.
از میدان اروپا، میدان پیازا، برج الفبای گرجی، و همچنین مجسمه علی و نینو دیدن کنید و در امتداد بلوار ساحلی قدم بزنید و بعد سوار طولانی‌ترین مسیر طنابی گرجستان به مدت حدودا ۶ دقیقه شوید. عصر به سمت برجومی حرکت کنید که با ۲۷۰ کیلومتر حدودا ۵ ساعت ماشین‌سواری لازم دارد. بعد از رسیدن به شهر سریعا در هتلی اقامت کنید.

 

 

لیستی از بلند‌ترین برج‌های گرجستان

 

 

روز هفتم

 

 

روز هفتم

 

 

صبح از قلعه راباتی دیدن کنید. قلعه سنگی راباتی چشم‌انداز اصلی شهر آخالتسیخه است که بر روی تپه‌ای در حاشیه رودخانه Potskhovi قرار گرفته است. سپس به سمت وردزیا حرکت کنید. در مسیر به قلعه قرن ۱۰- ۱۱امی خرتویسی برخورد خواهید کرد، اگر تمایل داشتید توقف کرده و از آن دیدن کنید. به سمت وردزیا که در دوره حکومت جورج سوم و دخترش تامارا بین قرن‌های ۱۲ و ۱۳ میلادی ساخته شد بروید. این غارشهر در اصل برای محافظت از مزرهای قلمرو از دست درازی قبایل دیگر ساخته شد.
این مجتمع شگفت‌انگیز سنگی و چند طبقه با خیابان‌ها، تونل‌ها و پله‌ها کاملا شما را غافلگیر خواهد کرد. این شهر تاریخی متروکه دارای جاهای مختلفی صومعه‌ها، معابد، قلعه‌ها، حمام‌ها، حتی کتابخانه‌ها، خانه‌های شخصی در اندازه‌های مختلف و غیره بوده و از لحاظ معماری بین تاریخ‌شناسان و معماران جایگاه والایی دارد.
به خوبی در این شهر گردش کنید و عکس‌های یادگاری مختلفی بیاندازید. سپس به سمت برجومی برگردید. پارک برجومی که به آب معدنی‌اش شهرت دارد محل مناسبی برای توقفی کوتاه و در کردن خستگی به نظر می‌رسد. بعد از این که خستگی‌تان در رفت و جانی تازه کردید به سمت تفلیس حرکت کنید. وقتی دیر وقت به تفلیس خواهید رسید. بنابراین به هتلی راحت بروید و استراحت کنید.

 

 

روز هشتم

 

 

tbilisi

 

 

صبحانه را در هتل بخورید و تمامی لوازم‌تان را با دقت جمع کنید. اگر وقت اضافه دارید برای خریدن سوغاتی به مراکز خرید و بازارهای شهر همچون تفلیس مال که از مراکز برجسته خرید در این شهر است بروید.
تفلیس گالریا نیز با قرار گرفتن در میدان آزادی و درست در مرکز شهر بهترین فرصت‌های خرید را در دسترس شما قرار می‌دهد.
اما اگر روز آخری که در تفلیس بودید برابر با یکشنبه بود شاید بد نباشد برای یافتن سوغاتی‌های ارزان و یا قدیمی و عتیقه سری به بازار دستفروشی پارک دِدا انا بروید و از اجناسی همچون لباس‌های دست دوم، جواهرات دست‌ساز، کیف و سوغاتی‌های دست‌ساز خرید کنید و با خود به منزل ببرید. بعد از این که خریدتان به پایان رسید. لوازم‌تان را بردارید و به سمت فرودگاه حرکت کنید. تور ۸ روزه شما در این نقطه به پایان خواهد رسید.

 

 

راهنمای سفر ۸ روزه به گرجستان (قسمت اول)

مطالب مرتبط