سفر به گرجستان و تجربه هیجان انگیز پرواز با پاراگلایدر

 تور گرجستان را انتخاب کرده‌اید و در حال برنامه‌ریزی برای سفرتان هستید؟ اگر به ماجراجویی و هیجان علاقه دارید و اهل ریسک کردن هم هستید، به گزینه پاراگلایدر هم فکر کنید. خودتان را در حالی تصور کنید که در بی‌وزنی لذت‌بخش در آسمانی کاملا آبی و با چشم‌اندازی سرسبز که شبیه به هیچ جای دیگری نیست، در حال پرواز هستید.

اگر از این تصور لذت بردید، یعنی برای پرواز با پاراگلایدر در تور گرجستان آمادگی اولیه را دارید. البته نگران نباشید، در پاراگلایدر شما روی یک صندلی ایمن و راحت می‌نشینید و قدرت این را دارید که سرعت و جهات حرکت را مدیریت کنید.

مانند بسیاری از ورزش‌های هوایی دیگر، برای پرواز با پاراگلایدر لازم نیست خودتان را از یک ارتفاع به پایین رها کنید تا اوج بگیرید؛ بلکه مربیان به شما آموزش می‌دهند که با کمی دویدن، خودتان را برای پرواز آماده کنید.

 

 

چرا گرجستان؟

 

 

paragliding-view

 

 

اگر قبلا هم با تور تفلیس یا تور باتومی به گرجستان سفر کرده باشید، حتما کوه‌های کوتاه و بلند و صخره‌های فراوانی را به خاطر دارید. این یکی از دلایلی است که گرجستان را به یک محل ایده آل برای پرواز با پاراگلایدر تبدیل کرده است.

دلیل دوم آب‌وهوای مطبوع و معتدل گرجستان است که نه آنقدر غافلگیرتان می‌کند که نگران پروازتان شوید و نه آنقدر بی حس و حال است که باید ساعت‌ها در انتظار باد موافق بمانید. در بیشتر ماه‌های سال، بدون نگرانی از مشکلات جوی، می‌توانید خودتان را به یکی از ایستگاه‌های پاراگلایدر گرجستان برسانید و به کودک درون‌تان این شانس را بدهید که یک پرواز بی‌نقص و اعجاب‌انگیز را تجربه کند.

 

 

 سفر بی خطر

 

 

 سفر بی خطر

 

 

برای اینکه از این تفریح هیجان‌انگیز لذت ببرید، اول از هر چیر باید دل و جراتش را داشته باشید و بعد از آن هم از ایمن بودن تجهیزات و کاربلد بودن مربی‌ها، اطمینان حاصل کنید.

بر اساس آنچه که مسافران زیادی از سراسر دنیا، در سایت معتبر تریپ ادوایزر نوشته‌اند، پرواز با پاراگلایدر در گرجستان، سطح ایمنی و استاندارد بالایی دارد و شما می‌توانید بدون نگرانی از این موضوع، یک سفر بی‌خطر و خاطره‌انگیز را تجربه کنید.

 این تفریح فوق العاده هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان قابل استفاده گردشگران تور گرجستان می باشد که در هر فصلی قیمت های متفاوتی دارد و بستگی به مدت زمانی دارد که در آسمان هستید، ولی به طور کلی تفریح گران قیمتی به حساب می آید که به لذت آن می ارزد.

 

 

در بهترین هاستل‌های گرجستان اقامتی ارزان داشته باشید

 

 

هزینه پرواز با پارگلایدر در گرجستان

 

 

هزینه پرواز با پارگلایدر در گرجستان

 

 

پرواز با پاراگلایدر، یک تفریح معمولی نیست و تا حدی می‌توان آن را یک تجربه گران‌قیمت دانست. اگر تصمیم دارید در تور گرجستان، حتما پرواز با پاراگلایدر را امتحان کنید، بهتر است پیش از سفر، قیمت‌های گوناگون را در وب‌سایت تورهای داخلی و یا مجموعه‌های ورزشی بررسی کنید.

 

 

زمان مورد نیاز برای هر پرواز

 

 

زمان مورد نیاز برای هر پرواز

 

 

پیش از هرچیز برای پرواز با پاراگلایدر، باید آموزش‌ کوتاه اما با اهمیتی را پشت سر بگذارید. به همین دلیل هم لازم است که حتما، حداقل یک ساعت پیش از پرواز در محل تعیین شده، حاضر شوید.

مدت زمانی پرواز با پاراگلایدر به موارد مختلفی مانند شرایط آب و هوایی، قوانین برگزار کننده و آمادگی شما بستگی دارد اما به طور معمول هر پرواز بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان خواهد برد.

 

 

در بهترین هاستل‌های گرجستان اقامتی ارزان داشته باشید

 

 

پرواز با پاراگلایدر، کجا؟

 

 

پرواز با پاراگلایدر، کجا؟

 

 

بیشتر شهرهای توریستی گرجستان، سایت‌ها و یا تورهای ویژه‌ای برای پرواز با پاراگلایدر تدارک دیده‌اند. برای آنکه محل مناسب و مورد نظر خود را پیدا کنید، بهتر است از راهنمای تور یا راهنمای هتل درخواست کنید تا اطلاعات کافی یا بروشورهای مربوط به این تورها را در اختیارتان بگذارد.

اما اگر مسافر تفلیس باشید، خاطرتان جمع باشد که انتخاب‌های زیادی برای پرواز خواهید داشت. به خاطر وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی مناسب تفلیس، تورهای زیادی در این زمینه فعال هستند و شما می‌توانید آن‌ها را به آسانی پیدا کنید.

 

 

نکات مهم پیش از پرواز با پاراگلایدر

 

 

نکات مهم پیش از پرواز با پاراگلایدر

 

 

لباس ساده، سبک و به اندازه کافی گرم بپوشید.

بهتر است از کفش‌ها یا چکمه‌های مستحکم، مشابه کفش‌های کوهنوردی استفاده کنید.

اگر با یک تور دسته جمعی خانوادگی یا دوستانه به گرجستان آمده‌اید و قصد دارید پرواز با پاراگلایدر را تجربه کنید، این انتخاب حق شماست. اما به خاطر داشته باشید که با اصرار خود، دیگران را مجبور به همراهی خود نکنید.

اگر در این پرواز کسی شما را همراهی نمی‌کند، یعنی در واقع کسی در ابتدا و انتهای مسیر در انتظارتان نیست تا وسایل قیمتی شما را نگه دارد، بهتر است آن‌ها را به صندوق امانات هتل محل اقامت خود بسپارید.

 

مطالب مرتبط