راهنمای گردش بهاره برای سفر به گرجستان در نوروز ۹۸

وقتی که زمین رو به گرمی می‌رود و یخ و برف‌های کوهستان‌های گرجستان آب می‌شوند و درختان کم کم شکوفه می‌زنند. درست در همین زمان مسافران سراسر اروپا و آسیا با تور گرجستان به این کشور هجوم می‌برند و با هرچه گرم‌تر شدن هوا بر این جمعیت افزوده می‌شود.
نقاط دیدنی در گرجستان فراوان است حتی اگر شانس بیاورید شاید در مناطق کوهستانی هنوز مقداری برای تفریح و بازدید وجود داشته باشد. ما در اینجا فهرستی از بهترین کارهایی که می‌توان در فصل بهار در گرجستان قرار داد را عنوان می‌کنیم.

 

 

سفرتان را از تفلیس شروع کنید

 

 

سفرتان را از تفلیس شروع کنید

 

 

تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان یکی از بهترین نقاط برای گردشی بهاری در این کشور به نظر می‌رسد. بنابراین ما از این نقطه سفرمان را آغاز می‌کنیم. دوست‌داران تاریخ و فرهنگ نیز عاشق این شهر می‌شوند زیرا می‌توانند جنبه‌های جذاب زیادی را در تفلیس کشف کنند.
در هوای ملس بهاری در حالی که در خیابان‌های سنگ‌فرش شده قدم می‌زنید از تماشای معماری‌های قدیمی و باستانی لذت ببرید و غرق در شگفتی شوید. به قسمت قدیمی شهر که به آبانتوبانی شناخته می‌شود بروید و از قلعه زیبای ناریکالا دیدن کنید که با قرار گرفتن بر روی تپه مناظر زیبایی از شهر از جمله رودخانه متکواری ارائه می‌دهد. سپس قدم‌زنان به سمت  مجسمه مادر گرجستان بروید. برای تماشای مناظر زیبای دیگر می‌توانید به متاتسمیندا، جایی که می‌توانید در جو تم‌پارک از آب و هوا لذت ببرید، خودتان را مهمان نوشیدنی‌های گرم در کافه Funicular کنید.

 

 

برای تجربه زمستان به کازبگی بروید

 

 

برای تجربه زمستان به کازبگی بروید

 

 

کازبگی یکی از بهترین مقاصد گرجستان برای هر سلیقه و بودجه‌ای است. عاشقان گردش و تفریح در طی بازدید از این شهر کوهستانی ویژگی‌های سلیقه‌ای و روحی خودشان را پیدا می‌کنند. در حقیقت هر کسی این شهر برجسته را به سبک خودش تجربه می‌کند.
بین دره‌های جذابی که درگیر مبارزه بین زمستان و بهار هستند قدم بزنید و از تپه‌ها بالا بروید. فراموش نکنید در طی سفر به این منطقه سرمازده حتما از کلیسای تثلیث گرگتی که در صف یکی از پربازدیدترین مناطق کشور قرارد دارد هم دیدن کنید. اگر از کوه‌نوردان حرفه‌ای هستید و به دنبال ماجراجویی‌های بیشتر هستید می‌توانید بالاتر رفته و به سمت یخچال‌های طبیعی منطقه بروید. البته توجه داشته باشید که هر چقدر هم حرفه‌ای باشید عاقلانه‌تر است با یک راهنمای وارد به منطقه همسفر شوید.

 

 

معرفی بهترین رستورانهای متسختا؛ گرجستان

 

 

از سیقناقی بازدید کنید

 

 

سیقناقی

 

 

سیقناقی یکی دیگر از مقاصد محبوب در گرجستان است که به دلیل نزدیکی به تفلیس در زمره گردش‌های روزانه از این شهر قرار داشته و تورهای گردشی زیادی روزانه از این شهرستان تاریخی دیدن می‌کنند.
از بهترین تجربه‌هایی که در این شهر می‌توانید کسب کنید خوردن بهترین غذاها و نوشیدنی‌ها، گشت و گذار در خیابان‌های باریک و تاریخی و بازدید از خانه‌های سنتی با بالکن‌های چوبی پر از گل است.
شما می‌توانید از قلعه‌های دنج و فانتزی و تاکستان‌های شخصی دیدن کنید. به علاوه رفتن به سیقناقی آنقدر آسان است که بدون نیاز به تورهای هدایت شده، خودتان هم با کرایه ماشین می‌توانید به آن بروید.

 

 

از منطقه بهشتی جوتا دیدن کنید

 

 

جوتا

 

 

به کار بردن صفت عالی برای زیبایی‌های بهشتی و بی‌حد و مرز جوتا کاملا ناکافی است و شما دقیقا زمانی این را متوجه خواهید که شخصا با چشمان خودتان این را از نزدیک ببینید.
اگر شانس بازدید از این منطقه را دارید بدون تعلل فقط کوله‌تان را جمع کنید و بروید. جوتا جالب‌ترین و سبزترین مکان در گرجستان و یکی از محبوب‌ترین مناطق کوهنوردی و پیاده‌روی در میان کوه‌نوردان حرفه‌ای است. اگر این منطقه هنوز درگیر برف بود می‌توان گفت که بازدید از روستاهای اطرافش به همان اندازه جذاب و دیدنی است. پس اصلا نگران نباشید.

 

 

رستورانهای شهر سیقناقی در نزدیکی تفلیس؛ گرجستان

 

 

به پایتخت سابق گرجستان سفر کنید

 

 

به پایتخت سابق گرجستان سفر کنید

 

 

متسختا پایتخت گرجستان یکی از مناطق دیدنی و جذاب گرجستان و از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور است که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. این شهر کوچک از طرف گردشگران تفلیسی به عنوان مقصدی برای سفرهای یک‌روزه به شدت مورد استقبال قرار می‌گیرد. به جز قدمت تاریخی‌اش، متسختا بنا به میزبانی از کلیساهای ارتدوکسی متعدد به عنوان یکی از مراکز مذهبی ارتدوکسی برجسته در جهان شناخته می‌شود.
کلیسای سوِتیتشُولی و صومعه جواری از اصلی‌ترین اهداف شما در سفر به این شهر خواهد بود. این کلیسا از اولین نمونه‌های معماری مذهبی قرون وسطایی در گرجستان است که با نقاشی‌های زیبا تزئین شده است. صومعه جواری نیز بر فراز تپه‌ای مشرف به شهر واقع شده که از زیباترین نماهای دیدنی شهر را ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط