لیستی از بلند‌ترین برج‌های گرجستان

گرجستان طی سال‌های اخیر و با توجه به جذب گردشگر بسیار، در ظاهر تغییرات بسیاری کرده است. برج‌های بلند طی یکی دو دهه اخیر شهرهای مدرن را از آن خود کرده‌اند و هتل‌های لوکس در هر جایی به چشم می‌خورند. در میان این ساختمان‌ها، سوال اینجاست که کدام یکی‌شان از دیگری بلندتر است. در لیست امروز می‌خواهیم به جواب این سوال بپردازیم و در این میان برج‌های بلندی که در تور گرجستان می توانید ببینید را معرفی می‌کنیم.

 

 

برج باتومی

 

 

برج باتومی

 

 

برج باتومی یا "برج چرخ و فلک باتومی" در میا برج‌های زیبا و بعضا عجیب شهر، چیزی کاملا متمایز است. این برج ساختار سفید و زیبایی دارد که در بالای آن یک چرخ و فلک طلایی قرار داده شده و به همین دلیل از هر جای شهر آن را ببینید، به سرعت آن را از دیگر برج‌های بلند باتومی باز خواهید شناخت. این برج در سال ۲۰۱۲ ساخته شده و چرخ و فلک آن نیز تنها نما نیست و در هر نوبت ۴۰ نفر می‌تواند بر آن سوار شوند و از آن بالا نمای بسیار جذابی از باتومی را تماشا کنند.

 

 

برج‌های اکسیس

 

 

برج‌های اکسیس

 

 

با توجه به اینکه دیگر کار ساخت این برج‌های دوقلو به اتمام رسیده و کم کم بهره‌برداری از آن قرار است آغاز شود، آن‌ها را ۱۴۷ متر ارتفاع در تفلیس، به عنوان سومین برج بلند گرجستان آورده‌ایم. این برج‌ها که ساختاری بسیار زیبا دارند، در هر طبقه دو درجه در خلاف جهت هم تغییر زاویه می‌دهند تا در نهایت به شکلی که در عکس می‌بینید بدل شوند. چند هتل لوکس، آپارتمان‌های گران‌قیمت و مراکز تجاری در این برج‌ها ساکن خواهند شد. پیش‌بینی شده قیمت هر متر آپارتمان در طبقات بالای ۳۷ هر کدام از برج‌های اکسیس به چیزی حدود ۲۷۵۰ دلار معامله شود و در طبقات پایینی نیز این مبلغ احتمالا حدود ۲۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

 

معرفی پارک ملی متیرالا در نزدیکی باتومی؛ گرجستان

 

 

برج الفبا

 

 

برج الفبا

 

 

این برج ۱۳۰ متری یکی از معروف‌ترین سازه‌های باتومی است که با ظاهر منحصر به فردش خود نمایی می‌کند. برج الفبا به شکل دو خط DNA ساخته شده که ۳۳ حرف الفبای گرجی را در خود جای داده‌اند. در طول روز ساختار آهنی آن این شکل را تداعی می‌کند و شب‌ها با نورپردازی پر شکوهی، بیشتر نماد DNA آن است که شما را متوجه خود خواهد کرد.

 

 

هتل بیلتمور تفلیس

 

 

هتل بیلتمور تفلیس

 

 

در حال حاضر هتل بیلتمور معروف‌ترین برج شهر است. برجی که تماما به یک هتل لوکس اختصاص داشته و اولین هتل از این مجموعه زنجیره‌ای خارج از آمریکا به حساب می‌آید. بیش از ۱۴۰ میلیون دلار برای ساخت این بنا صرف شده تا در نهایت یکی از مجهز‌ترین و برترین هتل‌های گرجستان را در تفلیس شاهد باشیم.

 

 

تجربه سفر هوایی بر فراز باتومی با تله کابین آرگو؛ گرجستان

 

 

برج‌های Orbi Sea

 

 

برج‌های Orbi Sea

 

 

این مجموعه شامل چند برج ساخته شده و سازه‌هایی است که هنوز ساخت آن به پایان نرسیده، اما بلند‌ترین آن‌ها ۱۳۰ متر ارتفاع داشته و دارای ۳۵ طبقه است و به طور کلی یک هتل لاکچری و مجموعه آپارتمان است. باتومی هتل‌های لوکس زیادی دارد، اما Orbi Sea با توجه به اینکه در مجاورت دریا قرار گرفته و امکانات بی‌نهایت عالی دارد، یکی از گزینه‌های فوق‌العاده در این شهر زیبا محسوب می‌شود.

 

 

هتل شرایتون

 

 

هتل شرایتون

 

 

یکی دیگر از مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای معروف دنیا که فرصت‌های گردشگری در باتومی را غنیمت شمرده و با ساخت برجی بلند و البته زیبا، سعی دارد تا بخشی از بازار مهمانان این شهر را به خود اختصاص دهد. این برج ۱۱۸ متر ارتفاع دارد و در پایین یک سازه‌ی پهت است و سپس ۲۲ طبقه داشته تا در نهایت به ساعت زیبایی ختم شود که در بالای بنا قرار گرفته است. این هتل نیز از جمله مراکز گران‌قیمت اما با امکانات بسیار بالا برای اقامت در باتومی است.

 

 

برج بابیلون

 

 

برج بابیلون

 

 

بعد از اتمام کار این برج در باتومی، با ارتفاع ۱۸۵ متر به دومین برج بلند گرجستان بدل خواهد شد. ساختار چند رنگ و جذاب و نمای شیشه‌ای از مهم‌ترین خصوصیات آن به حساب می‌آید. با توجه به اطلاعاتی که از آن منتشر شده، بخش پایینی برج مرکز خریدی بزرگ خواهد بود و مراکز تجاری و هتل‌های لوکس نیز طبقات بالاتر را اشغال خواهند کرد.

 

 

بهترین هتل‌های ۵ ستاره باتومی برای اقامتی خاطره‌انگیز

 

 

برج پورتا باتومی

 

 

برج پورتا باتومی

 

 

یکی دیگر از برج‌های باتومی که در حال ساخت است و ساختاری نسبتا ساده داشته و قرار است با ارتفاع ۱۶۵ متر، سومین برج بلند گرجستان لقب بگیرد. این برج در نزدیکی برج الفبا واقع شده و بخش زیادی از آن به مراکز تجاری و هتل‌هایی اختصاص دارند که نمای بسیار زیبایی از دریا خواهند داشت.

مطالب مرتبط