رستوران‌های قدیمی و بهترین کوفته‌های ترکیه

کوفته به عنوان غذایی گوشتی و پرطرفدار برای ما ایرانی‌ها در تور استانبول کاملا شناخته شده است. این غذا از توپ‌های گوشت همراه با سبزیجات، پیاز، سیر، انواعی از ادویه‌جات و حتی نان خرد شده تهیه می‌شود. البته با توجه به فرهنگ‌های مناطق مختلف این غذا با کمی تغییرات جزئی هرجایی به سبک سنتی همان‌جا پخته می‌شود.
اما به طور کلی درون مایه آن‌ها یکی است. ترکیه به خاطر داشتن فرهنگ‌های مختلف و دوره‌های تاریخی پر فراز و نشیبی که داشته دارای تنوع غذایی فراوانی است. ما در اینجا به شما می‌گوییم که بهترین کوفته‌های مقاصد مختلف را کجاها پیدا کنید.

 

استانبول، کوفته علی بابا

 

استانبول، کوفته علی بابا

 

کوفته علی بابا در سال 1982 در محله آرناووتکوی، به خاطر عمارت رو به آب عثمانی شهرت فراوان دارد. بدون تردید شما می‌توانید از بهترین کوفته‌های استانبول و حتی ترکیه در این غذاخوری پیدا کنید. البته باید بگوییم منوی کوفته‌ها ساده است اما اصلا آن‌ها را دست کم نگیرید که حتی بوی خوش‌شان هم شما را مدهوش می‌کند. در واقع منو شامل کوفته، پیاز و دوغ است. رستوران خیلی بزرگ نیست اما شما می‌توانید در فضای داخل و یا بیرون هر کجا که دوست داشتید بنشینید و از خوردن کوفته لذت ببرید.

آدرس: 2 Beyazgül Cd., İstanbul, 34345, Turkey

تلفن: +902122653612

 

بورسا، چیچک ایزگارا

 

بورسا، چیچک ایزگارا

 

بورسا از شهرهای بسیار تاریخی و منحصر به فرد ترکیه است که به عنوان مقصدی روزانه از استانبول شناخته می‌شود. با چنین تعریفاتی اصلا جای تعجب نیست که شما بتوانید بهترین کوفته ترکی را در اینجا پیدا کنید. چیچک ایزگارا حوالی سال 1963 در بورسا آغاز به کار کرد و در سرو بهترین کوفته‌ها به شهرت رسید. شما در اینجا دو نوع کوفته برای سفارش دادن در دسترس دارید. کوفته کلاسیک کبابی ترکی، و دیگری کوفته‌ پنیری که در وسط آن پنیر کاشار آب شده قرار می‌دهند و پزند. هر دوی این کوفته‌ها فوق‌العاده‌اند. اگر با گروه در سفر هستید از هر دوی آن‌ها سفارش دهید و با یکدیگربه اشتراک بگذارید.

آدرس: No:15 Belediye Caddesi, Bursa, 16150, Turkey

تلفن: +902242211288

 

مویی پارک تم پارک شگفت‌انگیز در مرکز خرید استانبول

 

تکیرداغ، کوفته اوزکاجلار

 

تکیرداغ، کوفته اوزکاجلار

 

همانطور که بالاتر اشاره کردیم هر منطقه‌ یا شهری در ترکیه به سبک کوفته خودش افتخار می‌کند. یکی از این نقاط تکیرداغ است که کوفته‌های مخصوص به خودش را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بهترین کوفته‌های شهر را در اوزکاجلار پیدا کنید که از زمان تاسیسش در سال 1953 تاکنون تغییری نکرده است. رستوران سه شعبه دارد که همگی آن‌ها برای گوشت‌های باکیفیت و لذیذ به شدت معروف و شناخته شده هستند. بنابراین شما می‌توانید کوفته‌ای باکیفیت و عالی را نوش جان کنید.

آدرس: No:3 Salih Omurtak Caddesi, Tekirdağ, 59850, Turkey

تلفن: +902826737799

 

استانبول، کوفته سلطان احمد سلیم اوستا

 

استانبول، کوفته سلطان احمد سلیم اوستا

 

این رستوران یکی از مورد علاقه‌ترین‌های توریست‌هاست که مزه واقعی کوفته را ارائه می‌دهد. کوفته سلیم اوستا با حفظ دستور تهیه اصیل به یکی از غذاخوری‌های یگانه استانبول تبدیل شده است. شما در این رستوران کوفته‌های کلاسیکی را پیدا خواهید کرد که که از زمان تاسیس رستوران در سال 1920 تا کنون هیچ تغییری نکرده‌اند. در اینجا کوفته‌ها به سبک کلاسیک با پیاز و دوغ سرو می‌شوند. پس چه چیزی بهتر از این که گشت و گذار تاریخی و فرهنگی‌تان در محله سلطان احمد را با کوفته‌های ترکی کامل کنید.

آدرس: 12, 12 Divan Yolu Caddesi, İstanbul, 34122, Turkey

تلفن: +902125136468

 

راهنمای گردش در محله اسکودار استانبول

 

استانبول، بیتی

 

استانبول، بیتی

 

یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های کباب گوشت در ترکیه بیتی است که از سال 1945 تا حالا در این شهر فعالیت داشته و توانسته در این بازه زمانی شهرت زیادی برای خودش به هم بزند. با وجود این که رستوران بیتی دارای منویی با گزینه‌های گوشتی دیگر هم هست اما کوفته‌هایش واقعا خوشمزه و ترد هستند. در این رستورات کوفته‌ها همراه با سیب زمینی سرخ شده و برنج سرو می‌شود.

آدرس: 8 Orman Sokak, İstanbul, 34153, Turkey

تلفن: +902126632990

 

چاناک

 

چاناک

 

چاناک در محله تاریخی بالات یکی از جاذبه‌های فوق‌العاده‌ایست که از نگاه خیلی از توریست‌ها پنهان می‌ماند. در اینجا شما بهترین تاس کباب سویا (kuru fasulye) و همچنین کوفته‌های فوق‌العاده‌ای را پیدا خواهید کرد. این غذاها همراه با برنج کره‌ای وسوسه‌انگیز و ماست چکیده شیر بوفالو سرو می‌شوند. به نظر ما حتما سری به این رستوران بزنید و از غذاهای چرب و کم‌نظیرش امتحان کنید.

آدرس: No:25 Ayvansaray Caddesi, İstanbul, 34087, Turkey

تلفن: +902126215835

 

بهترین محله‌های استانبول برای جوانان حرفه‌ای

 

آنتالیا، اوزدیوم

 

آنتالیا، اوزدیوم

 

این رستوران قدیمی که در سال 1974 تاسیس شده، بهترین مکان برای به امتحان برخی از غذاهای خوشمزه در آنتالیا است. برخلاف دیگر کوفته‌ها در اوزدیوم کوفته‌ها بدون استفاده هیچ نوع سبزیجاتی تهیه می‌شوند. اما همچنان مثل نمونه‌های کلاسیک با پیاز و دوغ سرو می‌شوند. این کوفته‌ها تنها با نمک و بر روی ظرفی با حرارت زغال پخته می‌شود.

آدرس: No:15/A Muratpaşa, Tekelioğlu Cad./1941 Sok., 07160 Muratpaşa/Antalya, Turkey

تلفن: +902423445353

مطالب مرتبط