راهنمای گردش در محله اسکودار استانبول

ناحیه اسکودار (Üsküdar) در سمت آسیایی استانبول در امتداد دریای بسفر واقع شده است. این محله بیشتر مسکونی اما محبوب و معتبر است و فرصتی هیجان‌انگیز برای خارج شدن از مسیر توریستی به شما ارائه می‌دهد. در طول قدم زدن در این محله مردانی را می‌بینید که کناری نشسته‌اند و بازی می‌کنند و یا زنانی که لب ساحل به استراحت می‌پردازند.
با وجود این که اسکودار محله‌ای آرام شناخته می‌شود اما هنوز چیزهای پنهانی جذابی برای کشف کردن در تور استانبول دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

 

 

نومکان ساحیل

 

 

nevmekan

 

 

نومکان ساحیل ساختمانی چندمنظوره و بسیار محبوب است که به عنوان کافه، گالری هنری، کتابخانه و فضای مطالعه عمل می‌کند. شما به راحتی می‌توانید از روی نقشه این کافه کتاب را پیدا کنید. هنگامی که وارد می‌شوید اول کتابخانه و فضای نشیمن را می‌بینید. به علاوه یک نمایشگاه هنری نیز کنار اتاق مرکزی مشاهده خواهید کرد.
نومکان ساحیل در اصل کتابخانه‌ای پر زرق و برق با سقفی گنبدی و بسیار جذاب است. این کتابخانه دایره‌ای که با انواع مختلفی از کتاب‌ها پر شده، فضای زیادی برای خواندن، مطالعه، خوراکی خوردن و گفتگو فراهم می‌کند. این کتابخانه یکی از جالب‌ترین نقاط استانبول شناخته می‌شود. به علاوه دو کافه در طبقه اول هم وجود دارند.

آدرس: Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi, İSKİ No:6, 34672 Üsküdar/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 4440875

 

 

غروب آفتاب در امتداد بسفور و برج مایدن قدم بزنید

 

 

غروب آفتاب در امتداد بسفور و برج مایدن قدم بزنید

 

 

منظره غروب در امتداد بسفور به شدت زیبا و دیدنی است. در غروب رنگی و زیبای خورشید وقتی مناره‌های تاریخی در آسمان فرو می‌روند به نظر می‌رسد زمین سودای فتح آسمان را در سر می‌پروراند، همین‌قدر دیدنی، همین‌قدر خیال‌انگیز! در امتداد بسفور شما مردمی را می‌بینید که قدم می‌زنند، با هم گفتگو می‌کنند، ماهیگیری می‌کنند و یا چیزی می‌خورند.
توصیه می‌کنیم به سمت برج مایدن قدم بزنید و غروب خورشید را از اطراف آن ببینید. این کار از محبوب‌ترین فعالیت‌هایی‌ست که مردم در مایدن انجام می‌دهند.

 

 

راهنمای گردش در منطقه چوکورچوما؛ استانبول

 

 

مسجد شاکرین

 

 

مسجد شاکرین

 

 

مسجد شاکرین به عنوان یکی از پربازدیدترین نقاط اسکودار شناخته می‌شود. البته کمی تا رسیدن به آن راه برای پیمودن دارید اما به نظر ما ارزش هزینه تاکسی را دارد. این مسجد در سال 2009 در فضایی مدرن و چشمگیر توسط طراح برجسته خانوم Zeynep Fadıllıoğlu طراحی و اجرا شده است.
اشاره کنیم که این خانوم اولین زنی است که دکوراسیون داخلی یک مسجد را طراحی کرده است. گرچه ظاهر بیرونی مسجد ساده و معمولی به نظر می‌رسد اما گولش را نخورید زیرا در داخل اوضاع جور دیگریست. قبل از این که به داخل بروید از حیاط و گنبد زیبای مسجد دیدن کنید.
در داخل طراحی داخلی طلایی در کنار گرایش‌های دکوراسیون مدرنیته فضایی به شدت زیبا و دیدنی پدید آورده است. همین که وارد می‌شوید جهت قبله دعا خواهید خواند و بعد وارد می‌شوید. لوستر دایره‌ای و زیبای وسط سالن از همان ابتدا نظرها را به خود جلب می‌کند. نه از جنبه مذهبی بلکه به لحاظ طراحی هم این مسجد قابل توجه است.

آدرس: Barbaros Mahallesi, Nuhkuyusu Cd No:2, 34662 Üsküdar/İstanbul

 

 

در سفر به استانبول به بهترین رستوران‌ها با نمای بسفور بروید

 

 

مسجد دانشکده الهیات دانشگاه مرمره

 

 

مسجد دانشکده الهیات دانشگاه مرمره

 

 

اگر نظر ما را بپرسید مسجد دانشکده الهیات دانشگاه مرمره زیباترین مسجد امروزی استانبول است. این دانشگاه که در سال 2015 بین دانشگاه الهیات و مرکز خرید کاپیوتل ساخته شد. این مسجد همچنین منظره زیبایی هم ارائه می‌دهد. ظاهر بی‌‌نظیر این مسجد تجسمی از هنر، شعر و هندسه را ارائه می‌دهد. ترکیب پوب و شیشه در داخل نیز به شدت دیدنی و مسحورکننده است. مخصوصا این که وقتی نور از بیرون به داخل می‌تابد طرح‌های هندسی بر روی فرش منظره‌ای دیدنی ایجاد می‌کنند. فضای مسجد بسیار آرامش‌بخش و بسیار شاعرانه است.

آدرس: Altunizade Mahallesi, Mahir İz Cad. No:2, 34662 Üsküdar/İstanbul

 

 

مرکز خرید کاپیتل

 

 

مرکز خرید کاپیتل

 

 

اگر از مسجد بازدید کردید می‌توانید در ادامه گردش‌تان برای خذید و خوردن غذا به مرکز خرید کاپیتل بروید. تقریبا فروشگاه‌های برجسته و محبوب استانبول در این مرکز خرید شعبه دارند. البته شاید برای گردشگرانی که در نقاط اصلی استانبول خرید کرده‌اند رفتن به این مجموعه وقت‌کشی باشد اما انتخاب باشماست.

آدرس: Mahir Iz Caddesi No:4 | Altunizade Mah., Istanbul 34662, Turkey

 

 

کاخ بیلربی

 

 

کاخ بیلربی

 

 

این کاخ که بین سال‌های 1861-1865 ساخته شده در امتداد بفسور واقع شده و در دوره عثمانی به عنوان کاخ تابستانی و محل اقامت دیپلمات‌های خارجی مورد استفاده قرار می‌گرفت. این کاخ یکی از نقاطی‌ست که حتی اگر بخواهید هم نمی‌توانید از آن چشم پوشی کنید. مبلمان داخلی، فرش‌های نفس و کنسول‌هایی که در داخل قصر مورد استفاده قرار گرفته بعد گذشت این همه سال هنوز هم چشمگیر و زیبا هستند.
هر اتاق دارای یک لوستر منحصر به فرد Baccarat فرانسوی بوده و بهترین اتاق نیز در همان طبقه اول قرار دارد. در وسط سالن اصلی با حوضی زیبا و دیدنی زینت داده شده که هر چشمی را به سمت خود می‌کشاند.

آدرس: Beylerbeyi Mahallesi, Abdullahağa Cd., 34676 Üsküdar/İstanbul

مطالب مرتبط