بهترین محله‌های استانبول برای جوانان حرفه‌ای

وقتی می‌خواهیم درباره سفر با تور استانبول صحبت کنیم به مناطق توریستی سنتی، آثار تاریخی، کافه‌ها و چای‌خانه‌ها و البته محله‌های مناسب خرید صحبت می‌کنیم که اتفاقا هر کدام‌شان در زمینه خود مفصل و گسترده هستند. اما استانبول در حال رشد و پیشرفت است و به لطف گردشگری فعالش تا سر حد روزافزونی پله‌های مدرنیته شدن را طی می‌کند. سهم جوانان در این پروسه نیز قابل توجه است.

در بیشتر محله‌ها حالا ما شاهد جوانان حرفه‌ای و کارآفرینی هستیم که کسب و کار خودشان را همراه با نوآوری و خلاقیت راه انداخته‌اند. بیایید با هم نگاهی به بیشترین محله‌هایی که هدف این قشر بوده‌اند بیاندازیم.

 

بومونتی

 

 

بومونتی

 

 

یکی از محله‌های پرطرفدار استانبول که این روزها روی بورس افتاده و تعداد زیادی آپارتمان‌های بلند، رستوران‌ها و کافه‌ها را میزبانی می‌کند بومونتی است. به علاوه بسیاری از دفاتر و ادارات نیز در این محله جای گرفته‌اند. شما در بومونتیادا می‌توانید یکی از بهترین قسمت‌های شهر برای کنسرت را پیدا کنید همین‌طور که آتولی مکانی برای فضای کاری، کارگاهی و رویدادها است.
شما می‌توانید به کسب و کارهای کارآفرینان جوان بروید و در یک بحث حرفه‌ای شرکت کنید و یا در آتولی به دیدن گالری هنری بروید و سپس در بومونتیادا شام بخورید. اگر از علاقه‌مندان به هنر باشید بی‌شک در این محله و در فضای بشاش و پر از نوآوری‌اش احساس خوشی خواهید کرد.
به علاوه برخی از رویدادهای همیشگی نیز برگذار می‌شود که اگر از قبل بررسی کنید احتمالا به توانید به یکی از آن‌ها برسید. برای نمونه یکی از رویدادهای ماهانه برجسته این محله Expat Spotlight در آتولی که نمایشی از آثار پویاترین اعضای جامعه بین‌المللی استانبول را نشان می‌دهد.

آدرس: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, 1 Silahşör Cad., Birahane Sok., İstanbul, 34384, Turkey

تلفن: +902122302162

 

 

لونت

 

 

لونت

 

 

لونت یکی از اصلی‌ترین مناطق تجاری استانبول است و از بهترین نقاط برای جوانان کارآفرین و خلاق برای ثبت دفتر و یا شرکت‌های تعاونی نیز محسوب می‌شود. در مرکز خرید کانیون شما Souq Dükkan را پیدا خواهید کرد که آثار طراحان بسیار جوانی استانبولی را به فروش می‌رساند.
این فروشگاه به فروش اجناس مختلفی از لباس تا سرامیک می‌پردازد و حتی نمایشگاه و رویداد هنری و آموزشی هم برگزار می‌کند. در خیابان هارمان نیز Kolektif House را پیدا می‌کنید که یکی از نقاط محبوب برای پاتوق کردن جوانان حرفه‌ای است که معمولا برای قرارهای کاری، گفت و گو، همکاری و یا تجارت‌های مشارکتی به آن می‌روند. همچنین برخی رویدادها مثل کنسرت‌های خیابانی نیز در این محله برگزار می‌شود.

Souq Dükkan: Büyükdere Caddesi, Kanyon Shopping Mall, -2 Floor, Levent

Kolektif House: Harman Sokak No.5 Levent

تلفن: +90 212 924 24 10

 

 

سفر به استانبول فرصتی برای خریدهای فصلی

 

 

کاراکوی

 

 

کاراکوی

 

 

قضیه کاراکوی کمی متفاوت است زیرا این محله از مدت‌‌ها قبل میزبان انواع کافه‌های خلاقانه و زیبا و رستوران‌ها بوده است. اما این روزها روند قدیمی و سنتی آن حرکتی رو به جلو پیش گرفته و با ورود جوانان حس و حال متفاوتی به محله اضافه شده است. شما در طول گردش در این محل با کسب و کارهای جوانانی روبرو می‌شوید که در ساختمان‌های قدیمی طراحی‌های زیبایی را انجام داده و کارشان را راه انداخته‌اند.
شما در اینجا دفتار مهندسی مثل سوپرپول را پیدا خواهید کرد که در سال ۲۰۰۶ توسط Selva Gurdogan و Gregers Tang Thomsen تاسیس شده است.
کارکنان این دفتر در مراکز مهم اروپای و آمریکایی کار کرده و سابقه درخشانی دارند. در حوالی کورسونلو هان تاریخی، طراحان و هنرمندان جوان در حال ایجاد فضای کاری خود به سبک عثمانی هستند. استودیوی طراحی ۳۳ کیلومتر نیز جاییست که دنیز نورو هنر خود را به نمایش می‌گذارد.

سوپرپول: Mumhane Caddesi 18, 3rd floor, Karaköy

کورسونلو هان: Kardeşim Sokak, Karaköy

333km: Kemankeş Caddesi, No.53/C4, Karaköy

 

 

گالاتا

 

 

گالاتا

 

 

منطقه اطراف برج گالاتا محلی عالی برای کسب و کار جوانان و بوتیک‌های جذاب است. دفاتر مجلات مستقل، شرکت‌های طراحی در ساختمان‌های زیبای نئوکلاسیک، گالری‌های هنر پنهان، و آتلیه‌ها، دلایل زیادی برای جوانان وجود دارد تا در این محل تجارت خودشان را راه بیاندازند.
به کافه مَورا بروید و برای دیدن قطعات هنری معاصر از Öktem & Aykut دیدن کنید و یا در مادن استانبول هنر جواهرسازی را از نزدیک ببینید. گالاتا پر از شگفتی‌های دیدنی است. در مقایسه با کاراکوی که فضای بیشترش را کافه‌ها و رستوران‌ها پر کرده‌اند گالاتا تنوع بیشتری داشته و به همین دلیل شما همه جور سلیقه و آدمی را می‌توانید در اطراف خود ببینید.
البته اگر زمان سفرتان به استانبول در ماه رمضان است حتما این راهنمای سفر به استانبول در ماه رمضان را بخوانید. 

 

مروا: Serdar-ı Ekrem Caddesi No. 31/A, Galata

Öktem & Aykut: Büyük Hendek Caddesi, Portakal Sokak No. 2, Galata

مادن استانبول: Tatar Beyi Sokak, Büğe Apartmanı No. 2/2, Galata

مطالب مرتبط