در زیبا‌ترین جزایر مالزی غواصی را تجربه کنید

جزایر گرمسیری مالزی بین علاقه‌‌مندان به غواصی و شیرجه بسیار محبوب هستند. آن‌ها از صخره‌ها، از قایق‌ها و هر جایی که بتوانند به آن شیرجه می‌زنند و به اعماق دنیای زیر آن می‌روند. فرقی نمی‌کند قبلا هیچگاه غواصی کرده‌اید یا نه، در مالزی شما فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای کسب این تجربه خواهید داشت. ما در اینجا شما را در بهترین تجربه غواصی در مالزی همراهی خواهیم کرد.

 

جزیره سیپادان

 

جزیره سیپادان

 

سیپادان تنها جزیره‌ایست که بر روی یک کوه دریایی آتشفشانی واقع و با دریای اطراف آن محاصره شده است. آب‌های آبی اطراف این جزیره تا 500 متر عمق دارند. این جزیره با مرجان‌های رنگی و متنوع پوشیده شده و دنیای شگفت‌انگیز را در زیر آب پدید آورده‌اند. این سبک تشکیلات مرجانی موقعیت‌های منحصر به فردی را برای غواصی صخره‌ای پدید می‌آورد.
برای شروع پیشنهاد می‌کنیم که غواصی در نواحی 3 تا 6 متری را امتحان کنید و بعد در صورت توانایی به بخش‌های عمیق‌تر بروید. شما در این غواصی شانس شنا کردن با لاک پشت‌ها و ماهی‌های رنگی گرمسیری را خواهید داشت.

 

جزیره لنکاوی

 

جزیره لنکاوی

 

غواصی از لزومات سفر به لنکاوی برای کشف دنیای شگفت‌انگیز زیر آب آن است. بهترین نقاط غواصی در اینجا ساحل خلیج داتای و جزیره چابانگ در فاصله ده دقیقه پیاده‌روی از ساحل تانجونگ رو است.
البته ساحل خلیج داتای، ساحلی خصوصی‌ست که برای دسترسی به آن باید در اقامتگاه‌های ساحلی آندامان و یا داتای اقامت داشته باشید. به علاوه توصیه می‌کنیم که یک قایق‌سواری به پارک دریایی پولائو پایر و ساحل پولائو دانگلی نیز داشته باشید. سپس از قایق‌رانان بخواهید که شما را به بهترین نقطه برای غواصی ببرند.

 

جزیره ردانگ

 

جزیره ردانگ

 

همه اقامتگاه‌های جزیره ردانگ به مسافران سفرهای غواصی روزانه با کرایه تجهیزات غواصی ارائه می‌دهند. شما در ازای هر روز برای کرایه تجهیزات باید 7 دلار بپردازید. در طول ماجراجویی‌های غواصی راهنماهای خبره برای کمک شما را همراهی خواهند کرد.
اگر بین فروردین تا شهریور به این جزیره سفر کنید می‌توانید در تانجونگ تنگاه که به خلیج کوسه شناخته می‌شود گروهی از کوسه‌های سیاه و سفید را ببینید.
برای اجتباب از جراحت‌های ناشی از برخورد با مرجان‌ها در حین غواصی دقت خود را بالا ببرید. مسیرتان را به سمت تانجونگ ماک مانتیک ببرید. در این ناحیه شما فرصت تماشای عجایب سنگی زیبایی را خواهید داشت. سپس از مرکز پارک دریایی دیدن کنید که طیفی از موجودات دریایی مختلف را در دنیای زیر آب کشف کنید.

 

جزیره پرهنتیان

 

جزیره پرهنتیان

 

جزیره پرهنتیان یکی از زیباترین جزایر مالزی است  که برای یادگیری غواصی به شدت توصیه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در دوره PADI Open Water Diver در مدرسه غواصی Anti-Gravity Divers Dive شرکت کنید. شما با ثبت نام در این مدرسه توسط مربیان حرفه‌ای، به دنیای آب‌های زیرزمینی، زندگی دریایی و مرجان‌های طبیعی هدایت می‌شوید.
محبوب‌ترین نقاط جزیره برای غواصی در بین مردم شامل تکنگ لائوت، خلیج رمانتیک و شکر شکسته می‌شود. به طور کلی شما می‌توانید در نزدیکی اسکله قایق‌رانی در ساحل لانگ غواصی کنید و یا برای سفرهای غواصی به مرکز ورزش دریایی ملحق شوید.

 

بهترین سوغاتی‌های مالزی که می‌توانید هدیه بدهید

 

جزیره لایانگ لایانگ

 

جزیره لایانگ لایانگ

 

جزیره لایانگ لایانگ که به مروارید ساحل بورنئو شناخته می‌شود در نزدیکی کوتا کینابالو در ساباح واقع شده است. در دنیای زیر آب این جزیره شما 13 دیواره مرجانی رنگی و طیفی از موجودات رنگی زیبا را برای تماشا در دسترس خواهید داشت. در اینجا شما برخی از شگفت‌انگیزترین نقاط برای غواصی از مناظر صخره‌ای تا غارهای دریایی را برای گردش و کاوش در دسترس دارید.
کوسه‌های کله چکشی، اسب دریایی قدکوتاه و سفره ماهی‌ها در بین دیگران برجسته‌تر هستند. البته بهتر است از غواصی در فصل موسمی، بین فروردین تا مهر خودداری نمایید.

 

جزیره کاپاس

 

جزیره کاپاس

 

کاپاس جزیره کوچک اما پر طرفدار بین غواصان است. این جزیره با یک قایق‌سواری 20 تا 30 دقیقه‌ای از شهر ساحلی مارانگ در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید در این جزیره تجهیزات غواصی را برای شنا به اعماق، 10 دلار به ازای هر روز اجاره کنید. چندین نقطه غواصی برای کشف ماهی‌های گرمسیری و تماشای لاک پشت‌های دریایی وجود دارد که می‌توانید به یکی از آن‌ها بروید و با چشمان خودتان شگفتی دنیای زیر آب جزیره را تماشا کنید.
توصیه می‌کنیم برای کسب تجارب شگفت‌انگیز به Aqua Spot Divers ملحق شوید و در نهایت کار مجوز غواصی دریافت کنید.

 

رمانتیک‌ترین هتل‌های ساحلی مالزی برای اقامتی خاطره‌انگیز

 

جزیره مابول

 

جزیره مابول

 

با سفری روزانه به مابول می‌توانید تجربه غواصی در دنیای آبی شگفت‌انگیزی را کسب کرده و با زندگی دریایی موجودات ریز و ظریفی آشنا شوید که هرگز قبلا نظیرشان را هیچ کجا ندیده‌اید.
به مکان‌های غواصی شگفت‌انگیز بروید و با پیوستن به مدارس غواصی در کنار مربیان مجرب از این فرصت استثنایی بهره ببرید. در کنار سفره ماهی‌ها، لاک پشت‌های دریایی، و هشت پاها ممکن است شانس رویارویی با نهنگ را هم داشته باشید. پس از غواصی سفر خود را با تفریح در سواحل این جزیره به پایان برسانید.

مطالب مرتبط