تجارب شگفت‌انگیز در ترکیه که گردشگران از آن‌ها بی‌خبرند

عموم گردشگران در تور ترکیه به جاهای مختلف و دیدنی در مسیرهایی حرکت می‌کنند که شناخته شده هستند. جاهای شناخته شده‌ای که بیشترین عکس‌های شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها را از آن خودشان کرده‌اند تقریبا مقصد تمام توریست‌ها در سفر به شهر یا منطقه‌‌ای خاص هستند. اما فارغ از این که به جز جاهای مشهور، همیشه چیزهای دیگری هم وجود دارند که از نگاه کنجکاو گردشگران به دور می‌مانند.
ترکیه کشور چند فرهنگی و مذهبی که جغرافیای منحصر به فردی دارد نمونه بارزی برای ادعای ماست. در این پست به تجارب برجسته‌ای که می‌توانید در ترکیه انجام دهید می‌پردازیم.

 

 

تاهتاکاله در استانبول

 

 

تاهتاکاله در استانبول

 

 

همه گردشگران قبل از این که به استانبول سفر کنند بازارهای مصری و گرند را به خوبی می‌شناسند و برنامه رفتن به آن را دارند اما واقعا کسی شاید نباید که تاهتاکاله که ما بین این دو بازار واقع شده است را بشناسد.
99 درصد خریدارانی که در این بازار کاوش و خرید می‌کنند از سراسر آناتولی بخش آسیایی ترکیه به این بازار می‌روند تا بتوانند پارچه‌ها و چرم‌های فراوان و متنوعی را در کیفیت‌های عالی خریداری کنند. در واقع این بازار یکی از بهترین نقاط شهر برای خرید لباس‌های شب رنگی و روسری‌های فوق‌العاده است که می‌توانید در آن هر چیزی که بخواهید را پیدا کنید. مخصوصا اگر به زودی باید در جشنی مهم شرکت کنید این بازار می‌تواند گره‌گشای شما باشد.

 

 

دوچرخه‌سواری در کاپادوکیا

 

 

دوچرخه‌سواری در کاپادوکیا

 

 

کاپادوکیا یکی از شگفت‌انگیزترین مناطق توریستی ترکیه است که 300 میلیون سال پیش بر اثر فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده و در طی سال‌ها فرسایش و تغییرات آب و هوایی به شکل امروزی در آمده است.
دودکش‌های پری از شگفت‌انگیزترین دیدنی‌های این شهر کویری و باورنکردنی است که گردشگران برای دیدن آن‌ها همه ساله راهی این شهر می‌شوند. کاپادوکیا پر از تجارب جالبی‌ست که از مشهورترین‌شان می‌توان به بالن‌سواری اشاره کرد. اما تجربه کاپادوکیا با دوچرخه‌سواری و کاوشی گسترده در نواحی اطرافش یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی هر چه بیشتر با این شهر است که اکثر گردشگران از انجامش غافل می‌مانند.
در واقع با دوچرخه می‌توانید از جاده‌هایی عبور کنید که ماشین‌ها و اتوبوس‌های توریستی نمی‌توانند گذر کنند و شانس دیدن مناظری را خواهید داشت که مسافران دیگر از آن‌ها بی‌خبرند. به علاوه خانه‌های باستانی کاپادوکیا نیز از دیگر مواردی هستند که باید ببینید و پی به اعجاب شهر ببرید.

 

 

به محبوب‌ترین شهرهای ترکیه سفر کنید

 

 

کوه‌های تاروس

 

 

کوه‌های تاروس

 

 

محدوده کوه‌های تاروس که در منطقه مدیترانه قرار گرفته رنجی از کوه‌های آهکی زیباست که موقعیت‌های گردشی مختلفی را ارائه می‌دهد. در واقع این منطقه میزبان ابر آبشارها، رودخانه‌های زیرزمینی و برخی از بزرگ‌ترین آبشارهای دنیاست. افرادی که از پیاده‌روی و صعود لذت می‌برند در اینجا می‌توانند بهشت رویایی‌شان را پیدا کنند و تا می‌خواهند راه بروند و مناظر گوناگون زیبایی را کشف کنند که هرگز فکرش را نمی‌کردند در ترکیه وجود داشته داشته باشد.
این منطقه کوهستانی میزبان زندگی عشایری مردم ترک هم هست که سالی یک بار ییلاق و یشلاق می‌کنند و زندگی دامداری دارند. تماشای زندگی این مردم در پس‌زمینه کوهستان به شدت دیدنی و جذاب است به طوری که طبیعت‌گردهای عکاس عاشق ثبت قاب‌هایی به یادماندنی از آن هستند. به علاوه این منطقه غنی از برخی گل‌های کوهستانی، زندگی حیوانی هم هست.

 

 

جزیره کِکُوا

 

 

جزیره کِکُوا

 

 

ککوا جزیره‌ای کوچک در آنتالیاست که بر اثر زلزله‌هایی که در قرن دوم در منطقه به وقوع پیوست بخش‌های زیادی از آن به زیر آب رفت. اگر در امتداد خط ساحلی منطقه حرکت کنید به راحتی می‌توانید شهر غول‌پیکر Lycia را ببینید که از ناهمواری‌های آن خودنمایی می‌کند. به جز جزیره خود منطقه به شدت زیبا، دیدنی و درخشان است.
خط ساحلی با ماسه‌های تمیز و براق، آب‌های سبز و آبی مدیترانه‌ای صخره‌های آهکی سرسبز به تنهایی می‌تواند دلیل خوبی برای بازدید از این جزیره باشد. اگر برای کاوش و بازدید رفتید حتما از تئاتر و سینما با آب انار و آب پرتقال دیدن کنید. همچنین منظره خلیج‌های ککوا هم به شدت دیدنی هستند.

 

 

بهترین تورهای داخلی ترکیه برای انجام تفریحات آبی

 

 

شهر باستانی Aperlae

 

 

شهر باستانی Aperlae

 

 

ترکیه پر از شهرهای باستانی جذاب است که از برخی‌شان فقط تلی خاک و سنگ باقی مانده و برخی هنوز سرپا هستند. در بین تمام این شهرها Aperlae چیزی دیگرست زیرا دسترسی به آن خیلی هم ساده و آسان نیست. تنها راه رسیدن به آن از طریق مسیر لیکیه است. این مسیر معروف به طول 509 بین فتیه و آنتالیا قرار گرفته و به شیوه پای پیاده و یا با قایق‌های بادبانی قابل طی کردن است. این شهر باستانی نه تنها از لحاظ تاریخی مورد توجه علاقه‌مندان است بلکه برای غواصان همچون مقصدی و دلخواه و بهشتی با فرصت‌های تفریحی مختلف است.

مطالب مرتبط