بهترین رستوران‌های بورسا؛ ترکیه

نا همیشه وقتی در مورد تور استانبول صحبت می‌کنیم آن را سفر به شهری بین قاره‌ای و چند فرهنگی توصیف می‌کنیم. به طوری که این شهر نه تنها صحنه انواع غذاهای خاورمیانه‌ای و اناتولی‌ست بلکه غذاهای اروپایی خوشمزه نیز به وفور در آن یافت می‌شود. اگرچه این وضعیت تنها درباره استانبول صادق نیست و شهرهای اطراف آن همچون بورسا نیز وضعیتی مشابه دارد. ما در این مقاله شما را با بهترین رستوران‌های بورسا آشنا می‌کنیم.

 

 

Uzan Et Mangal

 

 

Uzan Et Mangal

 

 

اگر در فکر غذاهای اشتها آوری همچون پیتزاهای خوشمزه و کباب‌های آبدار هستید یکی بهترین انتخاب‌ها Uzan Et Mangal، رستورانی با انواع استیک‌های خوشمزه و کباب‌های دلخواه با محیطی مناسب خانواده است. این رستوران برای عاشقان غذاهای گوشتی حکم بهشت را دارد. شما در این رستوران می‌توانید همه چیز از کوفته و کولباستی گرفته تا سوسیس ترکی و استیک را در دسترس داشته باشید. به علاوه دسرهایی مثل باقلوا، کادایف یا تخصص خاص محلی بورسا، کمال‌پاشا سرو می‌شوند. شما در این رستوران می‌توانید غذاهای ترکی و دسرهای خوشمزه را یکجا امتحان کنید.

آدرس: , 20/3 , Bursa Caddesi, , Bursa, , 16315, Turkey

تلفن: +902244932045

 

 

Hasköyüm Pidecisi

 

 

haskoyum

 

 

این رستوران از سال 1998 و سال‌های بعد آن به عنوان یکی از محبوب‌ترین رستوران‌ها شناخته می‌شد. آن‌ها نوعی پیده مخصوص خودشان درست می‌کنند که بسیار خوشمزه و پرطرفدار است. این غذا شبیه به پیتزا از قرص آن با مختلفات درست می‌شود و با انواع نوشیدنی‌ها سرو می‌شود.
شما در اینجا می‌توانید انواعی مانند Kiymali (همراه با گوشت گوساله و گوشت گوسفند، گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و ادویه مخلوط) و یا Pastirmali Kasarli (گوشت گوساله، پنیر و پنیر کاسار) را انتخاب کنید. به علاوه غذاهای کلاسیک ترکی دیگری مثل کوفته و مانتی نیز برای سفارش وجود دارند.

آدرس: Hasköyüm Pidecisi, Hasköy Mahallesi, Bursa Yolu Cadessi 10/A, Mudanya, Bursa, Turkey,

تلفن: +90 224 413 8888

 

 

تور استانبول و یک تجربه هیجان‌انگیز در شهربازی استانفول

 

 

Beyaz Kayalar

 

 

Beyaz Kayalar

 

 

این رستوران در فاصله کمی از مرکز شهر بورسا در ساحل زیبای شهر مودانیا واقع شده است. شما در منظره جذاب و آرامش‌بخشی از دریا می‌توانید از انواع غذاهای تازه مدیترانه‌ای، و همچنین غذاهای دریایی الهام گرفته از حاشیه دریای اژه لذت ببرید. شما در منو می‌توانید گزینه‌های سرد و گرم لذیذی را پیدا کنید که بسته مواد تازه در دسترس به صورت روزانه تغییر می‌کنند.
بنابراین شما در این رستوران هرگز نمی‌توانید روی منویی ثابت حساب کنید. شما می‌توانید در اینجا از غذاهایی مثل میگوی مانتی و انواع ماهی‌های کبابی لذت ببرید.

آدرس: Beyaz Kayalar, Burgaz Mahallesi, Altınkum Cadessi 1, Güzelyali, Bursa, Turkey,

تلفن: +90 224 554 8236

 

 

معرفی میراث جهانی یونسکو در بورسا؛ ترکیه

 

 

Selcuk Restaurant

 

 

Selcuk Restaurant

 

 

این رستوران یکی از غذاخوری‌های برجسته بورسا است که به مدت نیم قرن از مهمانان این شهر با غذاهای سنتی ترکی و بین‌المللی پذیرایی کرده است. اگر برای شما خوردن غذاهای حلال الویت دارد این رستوران می‌تواند محل مناسبی برای شما باشد. غذا را اول با نوشیدنی‌های خوشمزه و شیرین ترکی شروع کنید و بعد از غذاهای اصلی همچون علی نزیک سفارش دهید که با گوشت بره، بادمجان دودی و ماست درست می‌شود. در نهایت وعده‌تان را سوفله شکلات و یا پاناکوتا تمام کنید.

آدرس: Reşat Oyal Kültürparkı Stadyum Cad., Bursa, 16050, Turkey

تلفن: +902242344951

 

 

Dababa

 

 

Dababa

 

 

این رستوران جایی‌ست که می‌توانید غذاهای کلاسیک نپالی و ایتالیایی را پیدا کرده و از خوردن انواع پاستاها و پیتزا‌ها لذت ببرید. البته به غیر از پیتزا انواعی از غذاهای ایتالیایی و سالادهای خوشمزه و مخصوص هم وجود دارد. اگر پیتزا دوست ندارید می‌توانید از اسپاگتی‌ها چیزی انتخاب کنید و همراه نوشیدنی‌های مختلف میل نمایید.

آدرس: , 12, Sıla Apt., 87 , Gürler Cad., , Bursa, , 16130, Turkey

تلفن: +902242479200

 

 

راهنمای گردشگری یک روزه در بورسا؛ ترکیه

 

 

Demo

 

 

Demo

 

 

در این رستوران مدرن، شیک و منحصر به فرد می‌توانید از انواع غذاهای ترکی، اروپایی و بین‌المللی در کنار موسیقی زنده لذت ببرید. دمو رستورانی خانوادگی‌ست که کودکان می‌توانند از غذا خوردن در آن نهایت لذت را ببرند. برای صبحانه غذاهایی مثل املت و ساندویچ‌های تفت داده شده سرو می‌شود در حالی که برای ناهار گزینه‌هایی مانند ماکارونی و پیتزا ارائه داده می‌شود. به علاوه نودل‌های الهام گرفته از سبک چینی، استیک‌ها و همبرگرهای اشتهاآور و همچنین غذاهای دریایی هم در دسترس هستند. در بین این‌ها دموبرگر و ونزوئلا برگر بسیار محبوب هستند.

آدرس: Demo, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı 57, Nilufer, Bursa, Turkey,

تلفن: +90 224 452 2696

 

 

Hayat Lokantasi

 

 

Hayat Lokantasi

 

 

حایات لوکانتاشی جایی‌ست که می‌توانید غذاهای تاریخی و اصیل دوره آناتولی و عثمانی را نوش جان کنید. غذاهای کلاسیک مانند گوشت بره بو داده، انواع کباب‌ها، بورک سبزیجات، کورو فاسولیه، و همینطور دسرهای شیرین و لذیذ در این رستوران سرو می‌شود. به علاوه بوفه صبحانه نیز برای آخر هفته‌ها با گزینه‌های خوشمزه ترکی در دسترس مهمانان قرار می‌گیرد.

آدرس: Hayat Lokantasi, Etibank Cadessi, Merinos Parkı, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, Bursa, Turkey,

تلفن: +90 224 271 4001

مطالب مرتبط