به محبوب‌ترین شهرهای ترکیه سفر کنید

با تور استانبول به گردشی‌ترین شهر ترکیه سفر می کنید و معمولا مسافران بیش از هر جای دیگری دوست دارند از آن بازدید کنند این در حالی‌ست به جز استانبول انتخاب‌های فراوان دیگری برای انواع سلیقه‌ها وجود دارد.
ترکیه کشوری سراسر زیباست که همانند ایران دارای مناطق کویری، کوهستانی و ساحلی بوده و در هر کدام‌شان گردشگری فعالی دارد. برخی از این شهرها به لحاظ امکانات و موقعیت توریستی بیشتر و بهتر از محبوبیت و رونق بیشتری برخوردارند. در سفر به ترکیه می‌توانید از محبوب‌ترین شهرهای آن دیدن کنید.

 

 

شهرهای ساحلی

 

 

استانبول

 

 

istanbul

 

 

گرچه که بیشتر مردم عادت دارند پایتخت کشورها را مقر اصلی تجمع امکانات و سرمایه و تجارت بدانند اما استانبول شهر تاریخی و فرهنگی برای این تصور اشتباه مثالی نقص است. استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و مالی بی قید و شرط کشور این است. استانبول در زمینه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، غذا و سرگرمی بسیار غنی بوده و در حقیقت بیش از مقصدی کوتاه مدت جاذبه برای ارائه دارد.

 

 

آنتالیا

 

 

آنتالیا

 

 

آنتالیا بزرگ‌ترین شهر مدیترانه است که به ریویرای ترکیه شهرت دارد. این شهر بیش از ۳۰۰ روز سال را هوای آفتابی به خود می‌بیند به همین دلیل هم هست که این منطقه با ساحلی فوق‌العاده، اقامتگاه‌های ساحلی لوکس، هتل‌های مدرن، رستوران‌ها، و همینطور مراکز خرید عالی به عنوان قطب گردشگری گرمسیری ترکیه شناخته می‌شود. تور آنتالیا انتخاب خوبی برای سفر بهاری و تابستانی است.

 

 

پیشنهاد سفر به پاموکاله بعد از دیدن استانبول

 

 

ازمیر

 

 

ازمیر

 

 

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و دومین بندر مهم در ساحل دریای اژه است. این شهر با داشتن هتل‌های لوکس و امکانات برای ورزش، سرگرمی، خرید و همچنین زمینه تجارت و کسب و کار پر جنب و جوش در تمام طول سال فضایی فعال را تجربه می‌کند. اما متاسفانه چنین شهری پشت شهرت استانبول و آنتالیا برای خیلی‌ها ناشناخته مانده است.

 

 

کاناکله

 

 

کاناکله

 

 

این شهر دارای اهمیت استراتژیکی بالا بوده و محبوب‌ترین جا برای بازدید از خرابه‌های تروی و گالیپولی است. همین ویژگی بسیار منحصر به فرد از آن مقصدی محبوب بین گردشگران داخلی و خارجی پدید آورده است.

 

 

با توجه به شخصیت‌تان به شهر‌های ترکیه سفر کنید

 

 

ترابزون

 

 

ترابزون

 

 

ترابزون یکی دیگر از شهرهای ساحلی برجسته و زیبا در ترکیه است که جایی شیبه به ایاصوفیه باقی مانده از قرن ۱۳ام را برای خودش دارد که بستر خوبی را برای بازدید از صومعه صخره‌ای سوملا فراهم آورده است. این صومعه که در پس زمینه تماشایی و دیدنی جنگل‌های گرمسیری قرار گرفته یکی از معروف‌ترین مناظر کل منطقه شناخته می‌شود.

 

 

شهرهای داخلی

 

 

آنکارا

 

 

ankara

 

 

آنکارا بعد از استانبول دومین شهر بزرگ ترکیه بوده و محل امور دولتی و دیپلماسی کشور است. آنکارا نیز به نوبه خودش شلوغ، پرجمعیت و پر از همهمه است. به علاوه وجود مهم‌ترین دانشگاه‌ها و بسترهای آموزشی قوی این شهر را به مقصد آموزشی دانش آموزان و دانشجویان تبدیل کرده است.
به عبارتی آنکارا بزرگ‌ترین جمعیت دانشجویی کشور را داراست. خیلی از توریست‌ها نیز برای اهداف اداری و امور مهاجرتی و یا تحصیلی به این شهر سفر می‌کنند. با اینهمه بازدید از آن در اغلب مواقع در فهرست کارهای ضروری گردشگران در ترکیه جایی ندارد.

 

 

 

بهترین تورهای داخلی ترکیه برای انجام تفریحات آبی

 

 

 

ادیرنه

 

 

ادیرنه

 

 

ادیرنه میزبان یکی از مهم‌ترین مسابقات جهانی کشتی به نام Kirkpinar است. به علاوه این شهر یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های ترکیه دارد. شهرنشینی در این منطقه به دوران نوسنگی برمی‌گردد. به علاوه ادیرنه دومین شهر بزرگ امپراتوری عثمانی بود.

 

 

اسکیشهیر

 

 

اسکیشهیر

 

 

اسکیشهیر یکی از پر جنب و جوش‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای ترکیه شناخته می‌شود. اسکیشهیر برای کسانی که دوست دارند بین پارک‌ها، باغ‌ها، موزه‌ها و خرابه‌های تاریخی غوطه‌ور شوند انتخابی غیرقابل چشم‌پوشی است.
اسکیشهیر دوره رونق و بازسازی را به خودش می‌بیند و همه چیز در آن به طرز شگفت‌انگیزی نو، تمیز و پر زرق و برق است. گشتن در پارک‌ها برای شما تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود. مخصوصا کافه‌های فضای باز با قهوه‌های اصیل ترکی که آرامش را به رگ‌ها تزریق می‌کنند.

 

 

بورسا

 

 

بورسا

 

 

بورسا یکی از شهرهای گردشی بسیار مهم ترکیه است که حتی به عنوان مقصد یک روزه از استانبول طرفداران بسیاری دارد. این شهر تاریخی اولین پایتخت عثمانی بوده و به ثبت میراث جهانی یونسکو نیز رسیده است. در این شهر اولین سلاطین عثمانی نیز به خاک سپرده شده‌اند. به علاوه کوچه پس کوچه‌های سنگی شهر زیباترین بخش گردش شما را تشکیل می‌دهد. به علاوه مسجد تاریخی این شهر از مهم‌ترین جاذبه‌های آن شمرده می‌شود.

 

 

ماردین

 

 

ماردین

 

 

ماردین از شهرهای تاریخی ترکیه است که با فرهنگ و قدمت غنی شده است. این شهر شگفت‌انگیز برای مسافرانی که عاشق تاریخ و نقاط تاریخی هستند و دوست دارند از فرهنگ‌های مختلف دوران‌ها سر در بیرون بیاورند انتخابی شایسته است. گردشگران معمولا از نقاط تاریخی و دیدنی آن بازدید می‌کنند و جای جای آن را از نظر می‌گذرانند.

مطالب مرتبط