بهترین تورهای داخلی ترکیه برای انجام تفریحات آبی

از استانبول تا سواحل بودروم و کوش آداسی، ترکیه از نظر جغرافیایی کشوری عالی برای انجام انواع تفریحات آبی است. به همین خاطر است که کسانی که به این کشور سفر می‌کنند، بسته به شهری که انتخاب کرده‌اند، حتما باید یکی یا چند مورد از این تفریحات را امتحان کنند. از کانو سواری دسته‌جمعی در آب‌ها خروشان رودخانه، تا تماشای دولفین‌ها و غواصی در زیر آب، ما تورهای مختلفی را به شما معرفی می‌کنیم که در بخش‌های مختلفی از ترکیه برگزار می‌شوند.

 

 

کانو سواری و سواری در رودخانه خروشان؛ آنتالیا

 

 

کانو سواری و سواری در رودخانه خروشان، آنتالیا

 

 

یکی از تفریحات بسیار خوبی که در تور آنتالیا می‌توانید انجام دهید، کانو سواری در آب‌های آرام، یا سواری بر قایق‌های بادی همراه چندین نفر دیگر و رفتن به دل آب‌های خروشان است. این تفریح دسته‌جمعی و خانوادگی در دره‌ی معروف و بسیار زیبای کوپورلو انجام می‌شود. این تور حدود ۸ ساعت زمان می‌برد و با هزینه‌ی ۴۰ دلاری، شما از هتل با کاروان همراه شده و ناهار را نیز مهمان آن‌ها هستید.

 

 

سفر به جزیره دلفین؛ ماناوگات

 

 

dolphine-island

 

 

ماناوگات تنها یک ساعت با آنتالیا فاصله دارد و به راحتی از طریق سفر به این شهر در دسترس خواهد بود. این گردش ۸ ساعته هم، نه تنها دیدن یکی از زیباترین جزایر کوچک ترکیه است، بلکه یک گردش تفریحی جذاب نیز به شمار می‌رود. شما در این برنامه‌ی تفریحی به چند نقطه‌ی مختلف برده می‌شوید و در خود جزیره حدود یک ساعت خواهید بود تا آبتنی کنید و در بخش‌های مفرح تور شرکت کنید.
این تورها به وسیله‌ی کشتی‌های کروز کوچک یا قایق‌های بزرگ انجام می‌شود که در اولی ۳۵ دلار و در دومی ۱۵ دلار برایتان هزینه در بر دارد. بسته به انتخابی که انجام می‌دهید، این سفر بین ۷ تا ۹ ساعت به طول می‌‌انجامد.

 

 

معرفی میراث جهانی یونسکو در بورسا؛ ترکیه

 

 

غواصی؛ مارماریس

 

 

غواصی؛ مارماریس

 

 

برنامه‌های غواصی در بخش‌های متنوعی از ترکیه برگزار می‌شود و مارماریس تنها نمونه‌ای از آن است. این تورها برای افراد کاملا مبتدی که اولین بار است قرار است زیر آب بروند، حدود ۱۸ تا ۳۴ دلار بسته به جایی که برای غواصی انتخاب می‌کنید هزینه خواهد داشت و کل برنامه نیز حدودا ۸ ساعت به طول می‌‌انجامد. همچنین بیشتر شهرهای ساحلی به غیر از تورهای غواصی عمیق، تورهای غواصی کم‌عمق یا اسنورکلینگ نیز برگزار می‌کنند که در این برنامه‌ها، شما به نقاط بسیار خاصی از ترکیه برده خواهید شد که بدون نیاز به شیرجه در آب، و با فرو بردن سر در آب، انواع ماهیان رنگارنگ را به چشم خواهید دید.

 

 

تور شنا؛ استانبول

 

 

istanbul-swiming-trip

 

 

یکی از تورهای جذابی که در فصول گرم در تور استانبول انجام می‌شود، تور شنا در این شهر است. این تور که بسته به نوع کشتی و برنامه‌هایی که برایتان تدارک می‌بینند، بین ۴ تا ۸ ساعت متغیر خواهد بود، شما را به آ‌ب‌های اطراف استانبول می‌برد تا در آن‌جا بتوانید تنی به آب زده و چند ساعتی تفریح کنید. عموما در کروزهای کوچکی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، امکانات تفریحی، نوشیدنی و موسیقی نیز در نظر گرفته شده است تا تنها یک سفر ساده نباشد و شما ساعتی را در آب به خوش گذرانی و تفریح مشغول شوید.

 

 

 

بهترین بوتیک هتل‌های ترکیه برای اقامتی دوستانه

 

 

ماهی‌گیری در رودخانه‌ی ماناوگات

 

 

ماهی‌گیری در رودخانه‌ی ماناوگات

 

 

تور دیگری که در ماناوگات برگزار می‌شود. شما حتی می‌توانید از خود آنتالیا در این تور شرکت کرده و به غیر از ۱ ساعت مسیری که طی می‌کنید تا به رودخانه برسید، حدودا ۵ ساعت برایتان برنامه‌ی مفرحی در نظر گرفته می‌شود تا بتوانید در آب رودخانه به ماهیگیری مشغول شوید. مسیر رسیدن به رودخانه با جیپ است و سپس شما به همراه تجهیزات ماهیگری، مسیری را با قایق طی می‌کنید تا به محل مورد نظر برسید. اگر با فرزندان خود به سفر رفته‌اید، نگران آن‌ها نشوید. یک محل مشخص با تجهیزات خوب برای بازی کودکان در نظر گرفته شده تا آن‌ها نیز بیکار نمانند.

 

 

پاراسیلینگ؛ آنتالیا

 

 

پاراسیلینگ؛ آنتالیا

 

 

در سفر با با تور آنتالیا پاراسیلینگ را امتحان کنید در واقع این تور بیشتر مربوط به تجهیزات می‌شود تا اینکه شما را واقعا به جای خاصی ببرند. وقتی شما برای برنامه‌ی پاراسیلینگ ثبت نام می‌کنید، سوار بر قایق‌های تندروی بزرگ شده و به دور از ساحل برده خواهید شد. سپس شما را به چترهای مخصوصی بسته و قایق به حرکت در می‌آید و شما آرام به هوا برده می‌شوید. با توجه به تجهیزات این ورزش، شما کنترل هیچ چیز را به دست ندارید و همه چیز به راحتی توسط کاپیتان کنترل می‌شود. به همین خاطر شما بدون هیچگونه نگرانی، تنها به تفریح و هیجان و لذت بردن از منظره خواهید پرداخت.

مطالب مرتبط