بهترین رستوران‌های اقوام مختلف در استانبول

در تور استانبول متوجه می‌شوید که این شهر یکی از شهرهای برجسته خوراکی در دنیاست که کباب‌ها و دسرهایش بیش از هر چیز دیگری شناخته شده است.
طیف وسیعی از غذاهای رسمی ترکی، غذاهای بومی و خوراکی‌های متنوع از این شهر مقصدی جذاب برای شکم‌پرستان ساخته است. با اینهمه گزینه‌های بین‌المللی نیز از این میدان غافل نبوده و دست بر ماجرا برده‌اند. به عبارتی شما در استانبول شانس چشیدن انواع رستوران‌های قومی از تایلند تا آذربایجان را خواهید داشت. اگر عازم استانبول هستید از این رستوران‌ها غافل نمانید.

 

 

مسافر

 

 

مسافر

 

 

مطئنا یکی از بهترین رستوران‌های هندی استانبول مسافر است که شاید از ظاهرش خیلی چیزی پیدا نباشد اما وقتی غذاها روی میز چیده شوند قطعا از انتخاب خود راضی خواهید بود. از تلوزیون‌ صفحه تخت رستوران ویدئوهای فیلم‌های کلاسیک هندی بی‌وقفه پخش می‌شود و با وجود این که بیشتر ساکنان محله عرب هستند اما برای خوردن غذاهای خوشمزه به این رستوران می‌آیند. سعی کنید مرغ تیکا که در خامه و سس مخصوص تهیه می‌شود را با برنج باسماتی و نان تازه تخت شده سفارش دهید.
برای افرادی که تاکنون از غذاهای هندی امتحان نکرده‌اند رفتن به این رستوران برجسته هندی در قلب ترکیه می‌تواند تجربه‌ای به یادماندنی محسوب شود.

آدرس: 7/C Recep Paşa Caddesi, İstanbul, 34437, Turkey

تلفن: +902122352741

 

 

پرا تای

 

 

پرا تای

 

 

پرا تای یکی از رستوران‌های معتبر تایلندی است که توانسته مدرک Thai Select را از وزارت بازرگانی دولتی سلطنتی تایلند دریافت کند. بنابراین می‌خواهید به غذاهای تایلندی ناب دست پیدا کنید این رستوران جاییست که باید به آن بروید.
این رستوران در منطقه تاریخی پرا واقع شده که پر از نمادهای نوستالژیک، نئوکلاسیک و همچنین رستوران‌های مدرن و زیبا با انواع غذاهای وسوسه‌انگیز است. در منو شما غذاهای معتبر و اصیل تایلندی مثل مرغ شرخ شده کاری، کراکرهای میگو، اردک بو داده در کرم قرمز خامه‌ای با فلفل سبز و یا ماهی سرخ شده با سیر در بین گزینه‌ها از بقیه پرطرفدار هستند. همانطور که از تعاریف پیداست هزینه شام در این رستوران بالاست.

آدرس: No:94/A Meşrutiyet Caddesi, İstanbul, 34421, Turkey

تلفن: +902122455725

 

 

راهنمای گردش در استانبول برای کتاب دوستان

 

 

سمنی

 

 

سمنی

 

 

سمنی یکی از رستوران‌های تازه به شهرت رسیده استانبول در عرضه غذاهای قومی است که گزینه‌های آذربایجانی را سرو می‌کند و دکور جوان و شادابی دارد. جدا از منوی غذا، صاحب خوش برخورد و صمیمی رستوران به شخصه به سر میزها می‌رود و ضمن معرفی غذای روز توضیحاتی درباره غذاهای محلی می‌دهد.
البته شما می‌توانید در منو برخی از استارترهای ترکی مثل زیتون را پیدا کنید. به طور کلی در خیلی موارد شما می‌توانید نزدیکی سلیقه غذایی را در گزینه‌های آذری و ترکی ببینید. مخصوصا وقتی پای کوفته‌های گوشت به میان بیاید رقابت بین آن‌ها به شدت تنگاتنگ خواهد بود. اگر اهل ماجراجویی هستید گوفته این رستوران را امتحان کنید و با کوفته ترکی به قیاس بگذارید. سمنی منویی با ارزش متوسط دارد که تمامی ویژگی‌های آن ضرب در غذاهای خوشمزه‌اش ارزش این هزینه را خواهد داشت. شما می‌توانید برای ناهار یا شام به این رستوران بروید.

آدرس: 127 Tuncay Artun Caddesi, Istanbul, 34467, Turkey

تلفن: +902122772024

 

 

گالاتا اِوی

 

 

گالاتا اِوی

 

 

این رستوران از دهه‌های پیش و از سال ۱۹۹۹ در استانبول فعالیت می‌کند و نماینده اصلی و پروپا قرص غذاهای روسی در استانبول است. شما می‌توانید در گالاتا اوی از غذاهای روسی، تاتار و آشپزی منحصر به فرد گرجستانی پیدا کنید. این رستوران به شدت بر مواد فصلی تازه تاکید دارد و به همین دلیل هم هست که هر بار به آن بروید با منویی متفاوت روبرو می‌شوید.
دامبلینگ‌های گرجستانی و گولاش (اگر موجود باشد) از گزینه‌های برجسته‌ای هستند که اغلب مردم در این رستوران آن را امتحان می‌کنند. از ساعت ۸ غروب به بعد عموما در طبقه دوم رستوران برنامه موسیقی زنده برگزار می‌شود که بیشتر به آهنگ‌های بومی روسی با نوای پیانو می‌پردازد. شما به طور کلی در این رستوران با انرژی متفاوتی روبرو هستید.

آدرس: 15 Galata Kulesi Sk, İstanbul, 34080, Turkey

تلفن: +902122451861

 

 

جاذبه‌های گردشگری محله سلطان احمد در استانبول

 

 

ایوکی سوشی

 

 

ایوکی سوشی

 

 

آیا جایی هم هست که در آن خبری از سوشی نباشد؟ قطعا استانبول جزو چنین شهرهایی نیست. علاقه‌مندان به سوشی خوشحال می‌شوند وقتی رستوران‌های سوشی را در گوشه و کنار شهر پیدا می‌کنند. با این حال، ایوکی سوشی با سلیقه‌ای متنوع  به عرضه انواع مختلفی از گزینه‌های الهام گرفته از غذای ژاپنی، ترکی و پروئی می‌پردازد.
شما در اینجا منویی گسترده از ساشیمی، ماکی، نیگیری، و تمپورا را در دسترس خواهید داشت که در دکور ژاپنی رستوران کاملا شما را به حس و حال شرق آسیا منتقل می‌کنند. شعبه‌ای از رستوران در کاندیلی در نزدیکی بسفور واقع شده و این بدان معناست که تابستان‌ها می‌توانید در تراسی با نمای خیره‌کننده بسفور از طعم ناب غذاهای ژاپنی لذت ببرید.

آدرس:  No:11/A Kandilli Cad., İstanbul, 34684, Turkey

تلفن: +902162022022

مطالب مرتبط