بهترین نقاط استانبول برای تبدیل ارز در سفر به ترکیه

هیچ شکی در آن نیست که بهترین پولی که می‌توان در ترکیه خرج کردن لیر است. زیرا می‌توان به واسطه آن پرداختی آسان مخصوصا در قهوه‌خانه‌ها و بازارها انجام داد. لیر در مبالغ ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ لیر درج شده شده است.
در همین راستا ارزش یک سکه ۱ لیری برابر با ۱۰۰ کوروس است. هرجا با کلمه doviz به معنی ارز خارجی برخورد کردید بدانید می‌توانید در آن پول‌های خود را چینج کنید. در سفر با تور استانبول تبدیل ارز در فرودگاه حدود ۵ درصد کارمزد دارد و صرافی‌های شهر نیز وضع بهتری ندارند. بنابراین کجا باید ارز را تبدیل کرد؟

 

 

تبدیل ارز در بازار بزرگ استانبول

 

 

تبدیل ارز در بازار بزرگ استانبول

 

 

بازار بزرگ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی استانبول است که هر گردشگری به استانبول از آن بازدید می‌کند. احتمالا شما هم جزو آن ۹۰ میلیون نفری هستید که سالانه از این بازار دیدن می‌کنند. در بازدید از این بازار می‌توانید به راحتی ارزهای مختلف را هم به یکدیگر تبدیل کنید بدون آن که به مشکلی بر بخورید.
کیوسک‌های تبادل ارز را شما می‌توانید در سراسر بازار ببینید. اما قبل از این که ارز خود را تبدیل کنید نرخ‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. بهترین نرخ‌ها اغلب توسط دفاتر چنیج ارز در بخش نمایندگی طلا ارائه می‌شود که در نزدیکی ورودی محمود پاشا قرار دارد. از این صرافی‌ها می‌توان به مرکز دویز، کور بورسا دویز، هزندار دویز گازی دویز، و یازیکی آلتین دویز نام برد.

 

 

تبدیل ارز در سلطان احمد

 

 

تبدیل ارز در سلطان احمد

 

 

سلطان احمد قلب شهر قدیمی استانبول است. این منطقه میزبان تعداد زیادی از نشانه‌های مشهور استانبول از جمله ایاصوفیه، مسجد آبی، کاخ توپکاپی و آب انبار ریحانا هم هست. اگر هتل شما در این منطقه توریستی قرار دارد می‌توانید به راحتی پول خود را تبدیل کنید. اگر در مسیر جاده دیوان یُلو و جاده وزیرهان حرکت کنید می‌توانید صرافی‌های زیادی را در این آن‌ها ببینید. دفتر طلا و ارز آیدین، آرکنت دویز، سر کیمتلی مادنلر، داداس دویز و آقااغلو دویز از دفاتر برجسته این دو خیابان هستند.

 

 

با توجه به شخصیت‌تان به شهر‌های ترکیه سفر کنید

 

 

تبدیل ارز در بی‌اغلو، تقسیم

 

 

تبدیل ارز در بی‌اغلو، تقسیم

 

 

تعداد بسیار زیادی از تورست‌ها در استانبول هتل خود را در تقسیم رزرو می‌کنند. اگر شما هم از این دسته از مردم هستید خبر خوب برای شما این که می‌توانید در همین منطقه کارهای مربوط به تبدیل پول‌تان را هم انجام دهید. بستاری از طرافی‌ها در قسمت انتهای شمالی خیابان استقلال نزدیک میدان تقسیم پراکنده شده‌اند. به علاوه صرافی‌ها، شما همچنین می‌توانید در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و رستوران‌ها نیز ارز خود را تبدیل کنید. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به یه‌یه دویز، نظام دویز، ستین دویز، کزوم دویز، و همچنین آرال دویز اشاره کرد.

 

 

تبدیل ارز در بازار ادویه

 

 

تبدیل ارز در بازار ادویه

 

 

بازار ادویه، که به عنوان بازار مصر نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین مکان‌های تبدیل ارز در استانبول است. این بازار درست در کنار مسجد جدید (Yeni Cami)، در نزدیکی اسکله‌های کشتی Eminonu واقع شده است. بازار ادویه استانبول یکی از نقاط بسیار جذاب و فرهنگی این شهر است که هر گردشگری باید در طول سفر خود به استانبول حداقل یک بار از آن بازدید کند. شما دراین بازار می‌توانید به غیر از ادویه‌جات انواع خوراکی‌های محلی و دامی همچون ترشی‌جات، کره‌های خانگی، پنیرهای متنوع دست‌ساز را هم پیدا کنید. اما این همه چیزی نیست که در بازار ادویه بتوانید به دست بیاورید.
قبل از هر چیزی اول باید مقدار لیری که دارید را به ط.ر دقیق بدانید بعد به خرید ادویه‌ها، جواهرات، سوغاتی‌ها و خوشمزه‌های ترکی بپردازید. کیوسک‌های تبادل ارز در سراسر منطقه از بازار ادویه تا جاده آنکارا نزدیک موزه راه‌آهن استانبول پراکنده شده‌اند. معتبر دویز، آنگون دویز، زکی دویز، نارین دویز، و همچنین یالیم دویز تنها برخی از اسامی واقع در این منطقه هستند که می‌توانید به آن‌ها بروید.

 

 

بهترین تورهای داخلی ترکیه برای انجام تفریحات آبی

 

 

تبدیل ارز در صرافی‌های لالِلی

 

 

تبدیل ارز در بازار ادویه

 

 

لاللی به عنوان شهری از روسیه در استانبول شناخته می‌شود. معروف‌ترین نشانه سرزمینی در این منطقه مسجد لاللی است. لاللی در اصل منطقه خرید در استانبول است که می‌توان انواع اجناس مثل  لباس، کفش و لوازم جانبی جانبی را به صورت عمده و با قیمتی ارزان خریداری نمایید. جاده اصلی این منطقه، اردو کادسی با هتل‌ها، مراکز خرید و فروشگاه‌های خرده فروشی پر شده است.
بنابراین اگر می‌خواهید طعم سفر به روسیه را در استانبول بچشید، یا لباس‌های ارزان خریداری کنید به لاللی بروید و زمانی را هم برای تبدیل پول‌تان در نظر بگیرید. شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را در امتداد خیابابا اردو و در نزدیکی مسجد لاللتی پیدا کنید. از جمله دفاتر صرافی در این خیابان می‌توان به تمیز دویز و آتاسال دویز اشاره کرد که تا ساعت ۲۱:۰۰ و ۲۲:۰۰ باز هستند.

مطالب مرتبط