چند فعالیت مفرح و لذت‌بخش در زیتون‌بورنو و باکیرکویِ استانبول

این بخش‌ها در قسمت اروپایی تور استانبول واقع شده‌اند و به خاطر وجود هتل‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و معتبر، از جمله محبوب‌ترین نقاط استانبول هستند. به همین دلیل، مسافران به این شهر همیشه دنبال فعالیت‌های مختلفی می‌گردند و ما هم در مقاله‌ی امروزمان قصد داریم تا به این سوال پاسخ دهیم.

زمانی این منطقه از تولید کنندگان معروف چرم در استانبول بود، اما حالا با وجود مراکز خرید، مناطق تفریحی و فروشگاه‌های مختلف، کاملا شکلی متفاوت به خود گرفته‌ است. با این وجود هنوز هم مراکز قدیمی هستند تا آن‌هایی که بخواهند نمایی قدیمی از استانبول را مشاهده کنند، بتوانند به آن‌ها هم دسترسی داشته باشند.

 

 

کلیسای سنت ماری

 

 

کلیسای سنت ماری

 

 

این کلیسا که با نام کلیسای بالیکلی اورتودوکس نیز شناخته می‌شود، میزبان یک چشمه‌ی آب گرم خاص بوده که از زمان بیزانس، مردم معتقد بوده‌اند که خاصیتی شفابخش دارد.
اولین کلیسا در این مکان در قرن پنجم ساخته شد و چندین نوبت دچار تخریب گشت تا اینکه در قرن ۱۵ یک دور آن را باز سازی کردند. با این حال چیزی که حالا می‌بینید به جا مانده از تغییراتی است که در قرن ۱۹ از این بنا بای مانده است. جدا از ارزش تاریخی که این بنا برای دیده شدن دارد، از نظر زیبایی نیز کلیسای سنت ماری جایی عالی برای بازدید است.

 

 

موزه پانواراما ۱۴۵۳

 

 

موزه پانواراما ۱۴۵۳

 

 

این موزه یکی از جذاب‌ترین جاهایی است که در این محله‌ها و همچنین تمام استانبول می‌توانید از آن بازدید کنید، اما آن طور که باید برایش تبلیغ نشده است. در این بنا شما به هر بخشی از موزه که وارد شوید، با دکوری تاریخی و تصاویر سه بعدی می‌توانید بخشی از تاریخ ترکیه درباره رد شدن سپاهیان عثمانی از دیوارهای شهر را ببینید، همان اتفاقی که در واقع آخرین میخ بر تابوت امپراطوران بیزانس بود.

 

 

راهنمای گردشی اسرارآمیز در استانبول

 

 

حمام مرکز افندی

 

 

حمام مرکز افندی

 

 

این حمام قرن شانزدهمی یک جای دیدنی نیست، در واقع با نگهداری و تعمیرات همیشگی، همین حالا هم این حمام یک مرکز لوکس و بسیار عالی است که می‌توانید در آن از یک حمام تاریخی لذت برده و قدری آرامش پیدا کنید و استرس سفر را از تنتان بیرون بریزید. در سفر به استانبول حتما باید یکی از این حمام‌ها را امتحان کنید و شاید در میان تمام این انتخاب‌ها، این مرکز از بهترین‌ها باشد.

 

 

تماشای مسابقات اسب‌دوانی در پیست ولی افندی

 

 

تماشای مسابقات اسب‌دوانی در پیست ولی افندی

 

 

محلی‌ها به این مکان "ولی هیپودروم" می‌گویند، قدیمی‌ترین پیست اسب‌دوانی ترکیه که هنوز هم فعالیت می‌کند و سابقه‌ی آن به سال ۱۹۱۳ می‌رسد. مجموعه‌ای ۱۴۷ هکتاری که جدا از پیست اصلی چند بخش دیگر نیز دارد و می‌تواند در موقع مسابق ۷۶۰۰ نفر را میزبانی کند.
مسابقات زیادی در این پیست میزبانی می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها هم مسابقات بزرگ بین‌امللی هستند و هم مسابقات محلی.
باید ببینید که اگر مسابقه‌ای در زمان حضور شما در استانبول برگزار می‌شود، به دیدنش بروید. به این صورت می‌توانید هیجان مسابقات اسب‌دوانی را در پیستی تاریخی و در عین حال زیبا تماشا نمایید.

 

 

راهنمای گردش در منطقه مودا در استانبول برای شکم‌پرستان

 

 

مرکز خرید Marmara Forum

 

 

مرکز خرید Marmara Forum

 

 

طی ۱۵ سال اخیر مراکز خرید در ترکیه به شدت در حال مدرنیزه شدن هستند و حالا مراکزی همچون Marmara Forum نیز به همین منوال تبدیل به جایی برای خرید، خوردن غذا و تفریح شده‌اند. طراحی بنای این مکان نیز با نمایی ۳۰۰ درجه و بسیار زیبا در مساحتی به اندازه‌ی ۲۵ هزار متر مربع ساخته شده است. بسیاری از برندهای معتبر خارجی را می‌توانید در این مرکز پیدا کرده و همچنین بیش از ۶۰ جا به عنوان فودکورت و رستوران در نظر گرفته شده که فضایی عالی و خانوادگی را پدید می‌آورد.
چند سالن سینما، مرکز بازی بچه‌ها، سالن تئاتر و زمین بولینگ نیز این مجموعه را کامل می‌کند.

 

 

باغ گیاه‌شناسی باکیرکوی

 

 

باغ گیاه‌شناسی باکیرکوی

 

 

این باغ گیاه‌شناسی که از سال ۲۰۱۳درهایش را به روی بازدیدکنندگان باز کرده، ۹۶ هزار متر مربع وسعت دارد و در آن می‌توانید تعداد زیادی گل‌ها و گیاهان متنوع و زیبا را مشاهده کنید.
مکانی عالی برای گردش‌های خانوادگی که هم در آن‌جا می‌توانید گردش کنید و هم اینکه عکس‌های بسیار زیبایی بگیرید. یک پارک بازی نیز برای کودکان در این مجموعه وجود دارد که آن‌ها نیز می‌توانند در آن به تفریح مشغول شوند. این مکان در ۱۱ تم مختلق ساخته شده که هر کدام به گیاهان خاصی مربوط هستند و در مجموع می‌توان ۲۶۲ هزار درخت و مجموعه‌ای بزرگ از گیاهان و گل‌های متفاوت را پیدا کرد. ساعت بازدید از آن نیز ۷ صبح تا ۱۱ بعد از ظهر است.

مطالب مرتبط