راهنمای گردش در محبوب‌ترین محله آرناووتکوی؛ استانبول

آرناووتکوی در بخشی از استانبول آنجایی که بی‌اغلو و کاراکوی به هم می‌رسند واقع شده است. این منطقه کم کم در طی سال‌ها به آخرین مقصد برای زندگی شبانه در استابول تبدیل گشت. این منطقه آرام و عمدتا مسکونی و به واسطه محله بسفور تاریخی است. شما در این محله از مناظر متعدد عثمانی و رستوران‌های غذای دریایی لذت خواهید برد.
ببک آرناووتکوی کادسی خیابان اصلی این محله بیشترین بازدید را داشته و آخر هفته‌ها میزبان مردم بومی توریست‌های تور استانبول همراه با نوشیدنی و موسیقی زنده است. ما در این مقاله تازه نقاط محبوب تازه تاسیس در این محله را معرفی می‌کنیم.

 

 

کافه الکساندرا

 

 

کافه الکساندرا

 

 

اگر از بودن در فضایی جوانانه و شاد لذت می‌برید حتما به این کافه بروید که در آن جوانان سر و حال استانبول و از بهترین دی‌جی‌های شهر در آن پیدا می‌شوند. در این کافه همه چیز به شکلی شگفت‌انگیز نهایی است. مثلا بد نیست بدانید که منوی نوشیدنی کافه الکساندرا به حدی دقیق و خوش سلیقه انتخاب شده که آن را در ردیف ۵۰ کافه اول دنیا قرار داده است. به علاوه در این کافه منویی مخفی و اسرارآمیز وجود دارد که بسته به حس و حال متصدی تنها یک ساعت در شب در دسترس میهمانان قرار می‌گیرد. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید می‌توانی آن منو را هم کشف کنید.

آدرس: Bebek Arnavutköy Caddesi No. 50, Arnavutköy

تلفن: +90 212 287 58 48

 

 

فروشگاه‌های دکوراسیون داخلی در استانبول

 

 

کافه ویسپر

 

 

کافه ویسپر

 

 

ویسپر یکی دیگر از کافه‌های محبوب محله است که با طراحی داخلی چشمگیرش نظر همه را به سوی خود جلب می‌کند. مخصوصا این که با نمای رو به دریا در طول روز لذت خوردن غذا را دو چندان می‌کند. ویسپر روزها محلی مناسب برای خوردن غذا و شب‌ها جایی برای استراحت کردن و نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها در ساعات پایانی روز است. گرچه در این کافه خبری از غذاهای دریایی سنتی نیست اما با انتخابی ظریف‌تر شما می‌توانید از ظروفی مثل سوپ گوشت گاو و دامبلینگ گوشا اردک لذت ببرید. فقط بهتر است که کمی زودتر خودتان را به این جا برسید تا مجبور نباشید بین جمعیت مردم با تقلا خودتان را جا دهید.

آدرس: Bebek Arnavutköy Caddesi No. 56/A, Arnavutköy

تلفن: +90 212 263 10 45

 

 

کافه آنی

 

 

کافه آنی

 

 

آنی محبوب‌ترین رستوران محله است که در آن بهترین غذا و نوشیدنی سرو می‌شود و مردم بومی زیادی به عنوان مقصدی بی چون و چرا در این محله به آن نگاه می‌کنند. شما می‌توانید این رستوران را از دور به خاطر شیشه‌های رنگی‌ و سبک معماری‌اش تشخیص دهید. در واقع این خانه قدیمی دوره عثمانی به خوبی بازسازی و به رستوران تبدیل گشته است. آخر هفته‌ها به خاطر شلوغی جمعیتی که نوشیدنی به دست در خیابان قدم می‌زنند رسیدن به رستوران کمی دشوار است. شب‌ها تا دیر وقت دی‌جی به پخش موسیقی و ایجاد فضای شاد می‌پردازد. این در حالی‌ست که در طول روز شما طیف وسیعی از غذاها، از همبرگر گرفته تا ماهی را برای سفارش در دسترس خواهید داشت.

آدرس: Bebek Arnavutköy Caddesi No.71/A Arnavutköy

تلفن: +90 212 265 02 69

 

 

رستوران هودسُن

 

 

رستوران هودسُن

 

 

سرآشپز این رستوران سابقا یکی از بهترین آشپزهای آلانچا بوده است. آلانچا از معتبرتین رستوران‌های استانبول است که همه مردم با نام آن آشنا هستند. این سرآشپز تصمیم می‌گیرد برای دست‌یابی به رویاهایش رستوران خودش را دایر کند. نکته حایز اهمیت در هودسن منوی ساده آن با غذاهای عالی و معتبر است که به شکلی خلاقانه حتی از حد انتظار هم بالاتر رفته است. توصیه می‌کنیم در طبقه سوم این رستوران بنشینید که منوی خاص آن ماهی دوبار تغییر می‌کند. به علاوه شما می‌توانید در این رستوران از نوشیدنی‌های مناسب و باکیفیت هم سفارش داده و در کنار خوردن غذا نوش جان کنید.

آدرس: Bebek Arnavutköy Caddesi No. 91 Arnavutköy

تلفن: +90 212 257 72 66

 

 

پیشنهاد فضاهای رمانتیک در اطراف استانبول

 

 

کافه لوزیا

 

 

 کافه لوزیا

 

 

اگر به دنبال جایی دنج و کم نور برای خلوت کردن با دوستان هستید بی‌شک کافه لوزیا فضای مورد نیازتان را در اختیار شما قرار خواهد داد. اگر در مورد کافه لوزیا در کروزبرگ شنیده‌اید پس باید بدانید کافه لوزیای استانبول شعبه دیگری از آنست که متعلق به فیلمسازی به اسم Kaan Müjdeci است. شیرهای سنگی و غول‌پیکر طبقه اول شما را از رسیدن به آدرس درست مطمئن می‌سازند. منظره طبقه بالا زیبا و آرامشبخش بوده و شما می‌توانید در نقطه‌ای دورتر با دوستان خود خلوت کنید، نوشیدنی و خوراکی‌های سبک میل کنید و از گپ و گفتگو با یکدیگر لذت ببرید.

آدرس:  Bebek Arnavutköy Caddesi No.64 Arnavutköy

تلفن: +90 530 076 28 62

مطالب مرتبط