معرفی غذای تایلندی مناسب برای بچه‌ها

هر سفری که به همراه کودکان انجام می‌شود، با خود نگرانی‌هایی نیز همراه دارد. یکی از این نگرانی‌ها مربوط به غذای مناسب برای کم سن و سال‌ها در طول سفر است.
غذاهایی که امروز به شما معرفی می‌کنیم، مورد علاقه و مناسب برای کوچک‌ترها و حتی بزرگ‌ترها در تور تایلند است.
این غذاهای تایلندی در رستوران‌های مختلف به راحتی پیدا می‌شوند و عاری از هر گونه ادویه‌های حساسیت‌زا هستند. در هنگام سفارش غذا برای کودکان، همیشه عبارت mai phed در منو را دنبال کنید که به معنای بدون فلفل یا ادویه‌های سنگین است.

 

 

Tort Mun Kung

 

 

Tort Mun Kung

 

 

این غذا بسیار به ناگت مرغ شباهت دارد، اما به جای مرغ در آن از میگو و چند نوع گیاه شیرین مزه استفاده شده است. غذایی خوشمزه و بسیار مقوی با ظاهری زیبا که مناسب برای کودکان است.
کنار این غذا عموما یک سس شیرین و مقداری سالاد نیز در نظر گرفته می‌شود. با توجه به غوطه ور کردن این غذا در روغن به هنگام پخت، قبل از خوردن بچه، آن‌ها را از وسط نصف کنید تا داخلش داغ نباشد.

 

 

Pad Thai

 

 

Pad Thai

 

 

خوردن این غذا نه تنها برای کودکان پیشنهاد می‌شود، بلکه هر کسی که به تایلند، مخصوصا بانکوک سفر می‌کند، حتما باید یک بار این غذا را انتخاب کند. نودل معروف تایلندی که در تابه‌های مخصوص گود پخته می‌شود و در آن از برش‌های جوانه‌ی لوبیا، میگو و توفو استفاده شده و عموما برای سس از مقداری شکر، لیمو، پیاز و بادام‌زمینی خورد شده  جهت آماده سازی آن بهره برده می‌شود.

 

 

سفر بهاری به تایلند؛ بهترین فرصت برای بازدید از نیلوفرهای صورتی

 

 

مرغ کبابی و برنج کته

 

 

مرغ کبابی و برنج کته

 

 

یک غذای امن برای هر بچه‌ای با هر ذائقه‌ای، می‌تواند بشقاب‌های محبوب برنج و مرغی باشد که تقریبا در همه‌ جای تایلند با قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلف پخته می‌شود. این غذا عموما به صورت ساده و به همراه سس فلفل شیرین عرضه شده و شما با توجه به طبع کودک خود می‌توانید گوشت سینه یا ران را برای وی انتخاب کنید.

 

 

Bo Bia

 

 

Bo Bia

 

 

این شکل غذاهای لقمه‌ای را همه‌ی بچه‌ها دوست دارند، اما این مدل به دو شکل در تایلند پخته می‌شود. در یکی از موارد آن را در خمیرهای برنج نرم پخته شده می‌پیچند و در بعضی موارد آن را در روغن سرخ کرده و برشته می‌کنند.
برای داخل این رول‌های خوشمزه نیز عموما از هویچ، کلم، جوانه لوبیا، سبزی‌های مختلف، مرغ، تخم مرغ و میگو استفاده می‌‌شود. در مدل‌های گیاهی اما سه مورد آخر را پیدا نخواهید کرد. این غذا نیز چون ممکن است در داخل داغ باشد، بهتر است قبل از اینکه به کودک خود بدهید، آن را به دو نیم تقسیم کنید.

 

 

معابد منحصر به فرد تایلند برای تجربه‌ای متفاوت

 

 

Khao Mun Gai

 

 

Khao Mun Gai

 

 

در این مدل تفاوت غذا نسبت به شکل قبلی که معرفی کردیم این است که مرغ آن پخته شده است. برای این غذا تنها از مرغ سینه استفاده شده و بعد از اینکه آن را می‌پزند به چند تکه تقسیم و بر روی برنج چرب می‌گذارند. به صورت پیش‌فرض تایلندی‌ها پوست مرغ را همراه با مرغ می‌پزند، که می‌توانید از آشپز بخواهید آن را قبل از سرو بکند چون بسیاری از بچه‌ها از پوست مرغ خوششان نمی‌آید.

 

 

Khao Niew Ma Meung

 

 

Khao Niew Ma Meung

 

 

میوه‌ی مانگو در تایلند، به شدت از طرف بچه‌ها مورد استقبال قرار گرفته است، پس احتمالا آن‌ها از این غذا که از ترکیب مانگو، برنج کته و سس نارگیل است نیز لذت خواهند برد. اگر فکر می‌کنید این غذا به عنوان یک وعده‌ی کامل مناسب نیست، می‌توانید آن را به عنوان میان‌وعده یا حتی صبحانه به فرزندتان بدهید.

 

 

نقاط منحصر به فرد تایلند برای همراهی با پری‌ها

 

 

Khao Pad

 

 

Khao Pad

 

 

این غذای خاص تایلندی را می‌توانید به هر بچه‌ای بدهید و مطمئن باشید که از طعم عالی آن لذت ببرد. در این غذا از برنج پخته شده و مواد دیگری همچون پیاز، مرغ، مانگو و چند چیز دیگر استفاده کرده و آن را در تابه با کمی روغن تفت می‌دهند و مزه‌دار می‌کنند. اگر به رستوران‌های خوب شهر بروید، عموما این غذا را در آناناس سرو می‌کنند که جذابیتی بسیار بیشتر برای بچه‌ها پیدا خواهد کرد.

 

 

Gwai Tieow

 

 

Gwai Tieow

 

 

همه‌ی بچه‌ها نودل دوست دارند و این سوپ نودل نیز بهترین گزینه‌ برای ناهار و شام خواهد بود. مسئله اینجاست که مدل‌های مختلفی از این نودل‌ها پخت می‌شود و عموما هر کس به نحوی آن را تهیه می‌کند.
نودل‌های مرغ یا اردک و حتی تخم‌مرغ برای بچه‌ها مناسب‌تر هستند اما خب می‌توانید در رستوران‌های خوب، سراغ نودل به همراه کوفته را بگیرید که با سس‌های بسیار خوشمزه سرو می‌شوند.

مطالب مرتبط