نقاط منحصر به فرد تایلند برای همراهی با پری‌ها

وقتی اسم تور تایلند نوروز 98 به میان می‌آید اولین چیزی که به ذهن‌تان خطور می‌کند سواحل ماسه سفید و آب‌های شفاف و کریستالی است. اما در دل این کشور چیزهای شگفت‌انگیز منحصر به فردی پنهان است که اصلا نمی‌توانید این‌ها در هیچ جایی وجود داشته باشند. ما جاهایی را معرفی می‌کنیم که شما را به داستان‌های پریان و اژدهاها می‌برد.

 

 

تالاب بوآ دنگ، اودن تانی

 

 

تالای بوآ دنگ، اودن تانی

 

 

دراستان تانی دریاچه‌ای وجود دارد که به زیباترین حالت ممکن هر سال ژانویه به رنگ صورتی در می‌آید. به عبارتی بیش از ۸ هزار هکتار دریاچه نونگ هان با نیلوفر آبی صورتی پوشش داده می‌شود و تا چشم کار می‌کند و تا خط افق همه چیز به رنگ صورتی دیده می‌شود. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید بکنید کرایه قایق و رفتن به دریاچه است.
چه بیرون دریاچه باشید و چه در آن شناور، تنها چیزی که حس می‌کنید حس و حالی رمانتیک و عاشقانه است. به همین دلیل است کهTalay Bua Dang (دریاچه قرمز لوتوس) برای عکس‌های قبل از عروسی بین زوجین بسیار محبوب است. بهترین زمان برای تماشای گل‌ها قبل از ۱۰ صبح است. اگر قصد دارید عکس‌های دو نفره بگیرید بهتر است لباس سفید بپوشید تا بین آن‌ها رنگ سرخ فوق‌العاده دیده شوید.

 

 

آبشار تام فرا

 

 

آبشار تام فرا

 

 

آیا هیچ وقت رویای این را داشتید که مثل تارزان در جنگل زندگی کنید؟ شاید نتوانید تجارب مشابهی را کسب کنید اما هنوز شانس این را دارید که از یکی از زیباترین آبشارهای تایلند در دل طبیعت دیدن کنید. این آبشار در استان بوئنگ کان در قسمت شمال شرقی تایلند واقع شده که غنی از انواع آبشارهاست. در واقع شما می‌توانید در یک روز از ۴ آبشار دیدن کنید که بهترینشان حتی در کل تایلند تام فرا است که به غار آبشار مونک نیز شناخته می‌شود.
چیزی که این آبشار را متفاوت می‌کند ارتفاع آن نیست بلکه محوطه باز و گسترده رودخانه است. برعکس اکثر آبشارها که با پای پیاده و از طریق جنگل‌نوردی قابل دسترسی هستند برای رسیدن به این آبشار فقط باید سوار قایق شد. شما از وسط مناطق سبز عبور می‌کنید تا به محوطه باز صخره‌ای می‌رسید. وقتی به آبشار می‌رسید حس می‌کنید کسی به قصد چنین چیزی را وسط پارک جنگلی ساخته است. حوضچه‌های آب عمق و آب شفاف است به طوری که می‌توان کف زمین را دید.

 

 

راهنمای گردشگری در روزهای بارانی؛ تایلند

 

 

پارک جنگلی فو سینگ

 

 

phu-singh-forest-park

 

 

چیزی که باعث شگفتی شما می‌شود سنگ‌های عظیمی‌ست که برای ۷۵ میلیون سال در ارتفاع ۳۵۰ متری از سطح زمین باقی مانده‌اند. با درون‌ها و از ارتفاع بالا این صخره‌ها همچون یک خانواده نهنگ عظیم دیده می‌شوند. سر نهنگ‌ها به سمت بیرون مایل شده به طوری که انگار آماده پرواز هستند. شما می‌توانید روی این صخره‌ها راه بروید ولی مراقب باشید که هیچ حفاظ و گارد ریلی وجود ندارد و چون سطح صخره‌ها مثل پوست نهنگ‌ها صاف و صیغل خورده است ممکن است کمی لغزنده باشد. از بالای این صخره‌ها بهشت را پیش روی خود می‌بینید. 

 

 

معبد وات چالوئم فرا کیات فراچومکلائو راچانوسران، لامپانگ

 

 

rachanusorn

 

 

تصور کنید در بالای کوه و در ارتفاع ۸۱۵ متری از سطح دریا هستید و دریایی از ابرهای سفید کل محوطه دره را پوشش داده‌اند. در این منطقه تنها چند کوه برای صعود وجود دارد و معبدی که بر فراز آن‌ها قرار گرفته است.
چیزی که این معبد را منحصر به فرد کرده محل قرارگیری و توپ‌های سفیدی‌ست که بر روی صخره‌ها قرار گرفته‌اند. تایلندی‌ها معتقدند کسی که به بالای کوه صعود کند به خوش شانسی و ثروت دست می‌یابد.

 

 

بهترین مقاصد خانوادگی در تایلند

 

 

سرا نام پود، کرابی

 

 

 sra-nam-pud-krabi

 

 

تصورش را بکنید همانند داستان‌های پریان در جنگلی کم نور و تو در تو قدم می‌زنید که زمینش را خزه و ریشه درختان پر کرده‌اند که ناگهان به دریاچه‌ای رویایی و آبی شفاف می‌رسید. وقتی خورشید بالا می‌آید و نور آن به سطح دریاچه می‌تابد، دریاچه به نظر شفاف و کریستالی می‌رسد. این دریاچه به حدی خیالی‌ست که حتی ممکن است تصور کنید در کف آن پستانداری شناور زندگی می‌کند.
البته ممکن است در طی جنگل‌گردی اصلا به این دریاچه برخورد نکنید اما هنوز می‌توانید از این دریاچه آبی در منطقه حیات وحش خائو فرام بانگ خرام که تنها در ۷۰ کیلومتری مرکز شهر کرابی قرار گرفته دیدن کنید.

 

 

راتچافرافا دام

 

 

راتچافرافا دام

 

 

همانند استان گویلین چین که مقصد محبوب عکاسان شمرده می‌شود، شما در این منطقه می‌توانید در تور تایلند از مناظری به همان اندازه زیبا لذت ببرید بدون آن که لازم باشد تا چین بروید. زنجیری از صخره‌های آهکی که بر روی آن‌ها درختان سرسبزی زندگی می‌کنند صحنه به غایت نفسگیری خلق کرده‌اند. به همین دلیل است که این منطقه را گویلین کوچک تایلند می‌نامند.
معروف‌ترین نشان سرزمینی این منطقه راتچافرافا دام یا سه کوهِ دوست است که سه صخره آهکی یک شکل دور یکدیگر را می‌نامند که به نظر می‌رسد در یک دورهمی و یا گفتگوی دوستانه هستند. مردم به راتچافرافا دام می‌روند تا از آرامش طبیعی استفاده کنند و به قایق‌رانی و شنا بپردازند.

مطالب مرتبط