رنگی‌ترین فستیوال‌های تایلند برای تجارب فرهنگی منحصر به فرد

تایلند یکی از کشورهای دوست‌دار فستیوال است که در سراسر آن و در نقاط مختلفش به هر بهانه‌ای جشن و پایکوبی برپا می‌شود. بیشتر این فستیوال‌ها در معابد بزرگزار می‌شوند ولی برای بیشتر مردم دنیا سخت است که با پروازهای طولانی خودشان را به جشن‌ها برسانند. 
اگر شما قصد سفر با تور تایلند را دارید می‌توانید با بررسی و برنامه‌ریزی درست حداقل خودتان را به یکی از آن‌ها برسانید. توجه داشته باشید این جشنواره‌ها بر اساس ماه قمری هستند و تاریخ‌شان هر سال تغییر می‌کند.

 

 

فستیوال آب

 

 

songkran

 

 

این جشنواره طولانی‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین شادی و سرگرمی در تمام تایلند و حتی جهان شناخته می‌شود. این جشنواره که به سونگکران شناخته می‌شود جنگی سه روزه در سراسر کشور است که با موسیقی، رقص و آواز و آب‌بازی‌های گروهی همراه است. در این سه روز با هر وسیله‌ای مثل سطل آب، شلنگ، تفنگ‌های آب‌پاش و هر وسیله‌ای که بتوان با آن آب ریخت، همدیگر را هدف قرار می‌دهند. مهم نیست که در جشن شرکت می‌کنید یا نه، بومی هستید یا نه، به هرحال قدر مسلم شما در این سه روز خیس خواهید شد.

 

 

فستیوال روح

 

 

فستیوال روح

 

 

این جشنواره مذهبی سه روزه در فی تا خُن برگزار شده و مردم در آن ماسک‌های رنگی و متنوعی به صورت می‌زنند. شایع‌ترین ماسک‌ها صورت‌های کشیده و نقاشی شده با بینی‌های خرطومی هستند.
منشا این جشنواره از باورهای آنیمیست و بودایی می‌آید. این جشنواره در اخرهفته ماه کامل بر اساس تقویم قمری برگزار می‌شود. رژه اصلی این جشن در روز جمعه و با پوشیدن اختیار لباس ارواح برگزار می‌شود. روز شنبه برای رقص و پایکوبی بوده و در روز یکشنبه نیز مراسم بودایی‌ها انجام می‌گیرد. این جشنواره در شهرستان دان سای از استان لوئی برگزار می‌شود اما رسیدن به آنجا قدری دشوار است. ساده‌ترین راه رانندگی سه ساعته از اتوبان اودن تانی و یا سفری ۵ ساعته از چیانگ مای است.

 

 

 پیشنهاد سه مقصد شگفت‌انگیز گردشگری در تایلند

 

 

فستیوال فانوس

 

 

فستیوال فانوس

 

 

جشنواره فانوس که همه ساله در ماه نوامبر در چیانگ‌ مای برگزار می‌شود یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین جشن‌های تایلند است. در حاشیه پایین دست رودخانه پنگ صدها فانوس کاغذی روشن می‌شوند تا در آسمان پرواز کنند. این جشنواره فرصتی عالی برای عکاس و انداختن عکس‌های دیدنی محسوب می‌شود.

گرچه شناخته شده‌ترین قسم جشنواره فانوس‌ها هستند اما مراسم‌های مذهبی، آتش‌بازی و انداختن قایق‌های کاغذی در آب نیز از دیگر بخش‌های آن هستند.

 

 

فستیوال سال نوی چینی

 

 

فستیوال سال نوی چینی

 

 

فستیوال سال نوی چینی در محله چینی بانکوک یکی از دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین رویدهای شهر است که مردم بسیاری را کشورهای مختلف به سوی خود می‌کشاند. در حالی که در تمام طول سال شهر چینی بانکوک شلوغ و پربازدید است اما در طول این فستیوال همه چیز به سبک غیرقابل توصیفی تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
از جمعیت گرفته تا تزئینات، همه چیز رنگی‌تر از همیشه به چشم می‌رسد. در تمام خیابان‌ها شما می‌توانید رقصنده‌ها، رژه اژدهاهای چینی و مبدل‌پوشان را ببینید. اگر می‌خواهید شاهد بهترین قسمت این جشن باشید به معبد Wat Mangkon Kamalawat در خیابان Charoen Krung در حاشیه شمالی محله چینی‌ها بروید. در حالی که باید بین ازدحام و شلوغی مراقب دارایی‌تان باشید اما عکاسی از اژدهاهای عروسکی و رنگی را از یاد نبرید.

 

 

محبوب‌ترین سواحل تایلند در بین گردشگران

 

 

فستیوال شمع

 

 

فستیوال شمع

 

 

این جشنواره در یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایسان با هدف به رخ کشیدن فرهنگ، هنر و خلاقیت برگزار می‌شود. در این جشنواره ۱۰ مجسمه بزرگ از جنس شمع که توسط تیمی از هنرمندان حرفه‌ای داخلی و بین‌المللی درست شده‌اند به نمایش در می‌آیند.
شما می‌توانید در طراحی این مجسمه‌ها خلاقیت‌های شخصی و مدرن را ببینید. در طول مراسم این مجسمه‌های عظیم مومی بر روی طبق‌های بزرگ در معرض دید مردم قرار می‌گیرند. با این که جشنواره در اساس مراسمی مذهبی و بودایی‌ست اما برای مردم حس و حال شادی و مهمانی را به ارمغان می‌آورد.

 

 

فستیوال مسابقه بوفالو

 

 

فستیوال مسابقه بوفالو

 

 

این جشنواره که چند روز به طول می‌انجامد در حدود بیش از ۱۰۰ سال است که در تایلند برگزار شده و حالا تبدیل به یکی از مسابقات برجسته و شناخته شده در تایلند شده است که مردم بومی و خارجی زیادی را به سوی خود می‌کشاند.
این مسیر که تقریبا ۱۰۰ متر طول دارد درست مقابل تالار شهر چانبوری واقع شده‌ است. مردم تماشاگر در طول مسیر مسابقه سر و صدای زیادی تولید می‌کنند. رفتن به چانبوری راحت بوده و از هر دو شهر پاتایا و بانکوک با یک ساعت ماشین‌سواری دردسترس قرار دارد. به طور معمول نیز مسابقه‌دهندگان بر سر ۵۰۰ بات پول با هم مسابقه می‌دهند.
گرچه مسابقه بوفالو اصلی‌ترین بخش جشنواره است اما بخش‌های دیگری مثل تزئین بوفالو، مسابقه مدل مو، و مسابقه زیباترین بوفالو نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط