معابد منحصر به فرد تایلند برای تجربه‌ای متفاوت

در تور تایلند طیف وسیعی از معابد وجود دارد که با وجود شباهت‌های کلی تعدادی هم هستند که حس و حال و معماری متفاوتی را ارائه می‌دهند. گردشگران می‌توانند از بانکوک تا چیانگ مای مکان‌های منحصر به فردی را بازدید کنند که در مسیر نابودی قرار گرفته‌اند. جاهایی مثل معابد منحصر بفرد! برای تماشای معابدی متفاوت بیایید با هم قدم به داخل آن‌ها بگذاریم.

 

 

معبد غار ببر؛ کرابی

 

 

معبد غار ببر، کرابی

 

 

قبل از این که بخواهید به این معبد بروید اول باید به شما هشدار دهیم که بازدید از این مناظر فراموش نشدنی این معبد باید بهایی بپردازید و آن بالا رفتن از ۱٫۲۳۷ پله است. گرچه بالا رفتن از این تعداد پله اصلا کار راحتی نیست اما بعد از این که واقعا به بالای کوه برسید و مناظر پانورامای اطراف را ببینید، پاداش سختی‌تان را می‌گیرید. به یاد داشته باشید که با خودتان آب و خوراکی‌های سبک ببرید تا در طول مسیر بتوانید جانی تازه کنید.

 

 

معبد وات فرا دهاماکایا؛ پاتوم تانی

 

 

معبد وات فرا دهاماکایا، پاتوم تانی

 

 

قدم به بزرگ‌ترین معبد تایلند بگذارید. این معبد به خاطر معماری مینیمالیستی و هوشمندانه‌اش در تایلند شهرت بالایی دارد. معبد فرا دهاماکایا به جنبش دهاماکایا تعلق دارد که معتقد هستند صلح درونی به صلح جهانی منجر خواهد شد.
این معبد میزبان تجمعات بزرگ راهبان برای مراقبه و مدیتیشن نیز هست. وقتی از معبد بازدید می‌کنید کاملا متوجه می‌شوید که معماری آن هیچ شباهتی با سازه‌های تایلندی ندارد. در طراحی این معبد چیزی جز سادگی خودنمایی نمی‌کند زیرا راهبان معتقدند پول و زمان می‌تواند صرف اهداف شود نه ظاهر.

 

 

راهنمای گردشگری در روزهای بارانی؛ تایلند

 

 

معبد وات سامفران؛ ناکن پاتن

 

 

معبد وات سامفران

 

 

اگر دوست دارید درگیر حس و حال سریال بازی تاج و تخت قرار بگیرید پس به معبد عجیب و منحصر به فرد سامفران بروید که به شکل اژدهایی عظیم و صورتی است. شاید حتی بعد از رفتن به معبد هم باور نکنید که این اژدهای صورتی معبدی در تایلند باشد. جدا از ظاهر عجیب و معماری منحصر به فردش این معبد هیچ تاریخ کتبی و معتبری از خود ندارد. در واقع هیچکس نمی‌داند چه کسی و چه زمانی این معبد را ساخته است.
این معبد صورتی دارای ۱۷ طبقه است که اژدهایی اطراف آن پیچیده و تا بالا رفته است.

 

 

معبد وات فا فو کُن

 

 

معبد وات فا فو کُن

 

 

در بازدید از معبد وات فا فو کُن که به معبد وات فو فو نیز شناخته می‌شود چیزی که بیش از همه ارائه می‌شود منظره است. وات فا فو کُن به پربازدیدترین معبد در اودُن تانی نیز شناخته می‌شود. طراحی منحصر به فرد و چشمگیر این معبد به معنی روز و شب و کنار هم است و اگر شما شب از آن دیدن کنید الگوهای هندسی زیبایی را در تاریکی خواهید دید که بسیار دیدنی هستند.
در مجموع مجسمه عظیم بودا و کل محوطه معبد با بودجه ۱۱٫۱ میلیون دلاری ساخته شده که آن را تبدیل به معبدی لوکس کرده است. اگر گرسنه بود در اطراف معبد رستورانی ساده وجود دارد که می‌توانید در آن غذا بخورید.

 

 

وات ترایمیت؛ بانکوک

 

 

وات ترایمیت؛ بانکوک

 

 

اگر می‌خواهید از جایی شگفت‌انگیز دیدن کنید حتما به وات ترایمیت بروید. این معبد میزبان بودایی عظیم به وزن ۵٫۵ تن است. این مجسمه که از ۸۳ درصد طلا ساخته شده با توجه به قیمت کنونی طلا در جهان می‌توان گفت میلیون‌ها درلار ارزش دارد. این مجسمه طلایی در حوالی سال ۱۹۳۱ در معبدی بود که بدون سکنه رها شده بود. در سال‌های اولیه روی این مجسمه را با گچ و پلاستیک پوشانده بودند تا ارزش واقعی آن مخفی نگه داشته شود. بعد از آن این مجسمه را به معبد فعلی آوردند و کچ و پلاسیک دور آن باز کردند و در نهایت مجسمه ارزشمندی که مدت‌ها از خاطره‌ها پاک شده بود را به نمایش عمومی گذاشتند. برخی از قسمت‌های گچی آن در موزه نگه‌داری می‌شود.

 

 

بهترین مقاصد خانوادگی در تایلند

 

 

وات اومنگ؛ چیانگ مای

 

 

وات اومنگ؛ چیانگ مای

 

 

در ابتدا که این معبد ساخته شد از آن به عنوان صومعه‌ای جنگلی استفاده می‌کردند. با وجود خزه‌هایی که بر پیکر این سازه بسته اما به خاطر اهمیت تاریخی‌اش هنوز مورد توجه قرار می‌گیرد.
در این معبد چندین تونل وجود دارد که در حال حاضر از آن‌ها به عنوان عبادتگاه بودایی استفاده می‌شود و تایلندی‌ها و خارجی‌ها به آن احترام می‌گذارند. معمولا افرد علاقه‌مند در تور تایلند نوروز 98 چه خارجی باشند و چه بومی، می‌توانند با هماهنگی قبلی برای مراقبه به این معبد بروند. این معبد جذاب از بیرون به شکل ناقوسی بزرگ ساخته شده که آن را کاملا منحصر به فرد و متفاوت کرده است.

مطالب مرتبط