راهنمای گردشگری در روزهای بارانی؛ تایلند

مقاصد گرمسیری زمستان یا تابستان به معنای چیزی که ما در کشور خودمان می‌شناسیم ندارند، در عوض آن‌ها گرمایی بی‌پایان دارند که به دو بخش تقسیم می‌شود، فصل پر باران و فصل کم باران. اگر در فصل پر باران به بانکوک یا جزایر دیگر با تور تایلند بروید، حتما در طول سفر یک هفته‌ای یک روز بارانی را تجربه خواهید کرد و در باقی سال ممکن است گرفتار یک باران گذرا شوید. پس بهتر است بدانید که در شرایط بارانی، چطور در این کشور پر از شگفتی، سرگمی‌های خود را دنبال کنید.

 

 

خرید در بانکوک

 

 

shopping-mall

 

 

پایتخت تایلند برای آن‌ها که خرید را بسیار دوست دارند مثل یک شهر رویایی می‌ماند. بانکوک دارای مراکز خرید لوکس و بسیار عالی بوده و همچنین بازارهای سرپوشیده متعددی هم دارد که می‌تواند در روزهای بارانی، شما را ساعت‌ها مشغول نگه دارد. مناطق تجاری نیز می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای خرید باشند، اما در نهایت پیشنهاد ما به شما بودن در مراکز خرید بزرگ شهر همچون MBK Center Mall یا Siam Center است. در این مراکز شما هم می‌توانید خرید کنید، هم در به بازی و تفریح مشغول شوید، هم سینما بروید و هم اینکه در رستوران‌ها و کافه‌هایش به خوردن غذا و نوشیدنی مشغول شوید.

 

 

کلاس‌های آشپزی تایلندی

 

 

کلاس‌های آشپزی تایلندی

 

 

غذای هر کشور، بخشی از فرهنگ آن منطقه به حساب می‌آید. پس چقدر می‌تواند جذاب باشد که شما در سفر به جایی، اگر به روزی بارانی خوردید، به کلاس آشپزی نیم روزه رفته و دو سه غذای تایلندی یاد بگیرید. در هر شهر گردشگرپذیری و حتی جزیره‌های کوچک تایلند، این دست کلاس‌ها به وفور پیدا می‌شود. در بانکوک، کرابی، سامویی و هر جایی که فکرش را کنید می‌توانید تکی یا دو نفره در این کلاس‌ها شرکت کرده و هم با مواد اولیه تایلندی آشنا شده و هم دو یا سه نوع غذا را در یک نیم روز یاد بگیرید.

 

 

بهترین مقاصد خانوادگی در تایلند

 

 

فصل میوه‌های گرمسیری

 

 

فصل میوه‌های گرمسیری

 

 

 فصل بارانی تایلند و فصل بخشی از میوه‌هایی که در تمام سال نمی‌رویند، در یک زمان است و به همین خاطر کل تایلند شبیه به یک سفره‌ی بزرگ پر از میوه‌های رنگارنگ می‌شود. به همین خاطر اگر در فصول بارانی به تایلند سفر می‌کنید، هم در هتل‌ها و رستوران‌ها و فروشگاه‌ها انتخاب‌های زیادی دارید، هم این که در روزهای بارانی می‌توانید سری به بازارهای میوه‌ی بزرگ شهرهای مختلف تایلند بزنید. خود بانکوک نیز یک بازار میوه‌ی بسیار بزرگ و سرپوشیده دارد که بهترین مکان برای روزهای بارانی سفر به این شهر است تا چند میوه‌ی عجیب همچون میوه‌ی اژدها بخرید.

 

 

کایاک سواری در آب‌های خروشان

 

 

river-rafting

 

 

 

اگر اهل هیجان باشید، باید بدانید که روزهای بارانی، رودهایی که میزبان قایق‌ها هستند، از همیشه پرآب‌تر بوده و به همین خاطر بهترین زمان برای قایق سواری در آب‌های خروشان این رودها خواهد بود. البته در چنین روزهایی سطح قایق‌سواری در رودخانه‌ها کمی بالا رفته و مناسب برای کسانی است که می‌توانند آب‌های خروشان واقعی را تحمل کنند. با این حال فعالیت‌های آبی در مجموع گزینه‌ی مناسبی برای روزهای بارانی در تایلند است. در جزیره‌های این کشور نیز که باشید، می‌توانید به غواصی رفته و در زیر آب به گشت و گذار مشغول شوید.

 

 

تماشای مسابقه‌ی موی تای

 

 

تماشای مسابقه‌ی موی تای

 

 

مبارزه معروف تایلندی، در همه جای این کشور مخصوصا در خود بانکوک انجام می‌شود. مثلا استادیوم‌های  Lumpinee یا Rajadamnern تقریبا هر روز مسابقه‌ای را برگزار می‌کنند و محلی‌ها و گردشگران به تماشای این مسابقات می‌نشینند.
در بخش‌های دیگر تایلند نیز این دست مسابقات انجام می‌شود، فقط باید بدانید که در چه زمانی و در کجای شهر که البته کار سختی نخواهد بود. یکی دیگر از راه‌های لذت بردن از مسابقات موی‌ تای بدون خشونت، تماشای نمایش‌های این ورزش است. مثلا در بانکوک و در نزدیکی رودخانه، بازار Asiatique همیشه جایی برای اجرای نمایش‌های موی تای به صورت زنده است. این نمایش‌ها شامل مسابقات نمادین، یا اجرای فن‌ها خواهد بود. چندین مرکز خرید یا رستوران نیز چنین برنامه‌هایی برپا می‌کنند.

 

 

محبوب‌ترین سواحل تایلند در بین گردشگران

 

 

تماشای موزه‌ها و معابد

 

 

temple

 

 

یکی دیگر از مهم‌ترین کارهایی که حتما باید در برنامه‌های سفرتان باشد می‌توانید آن را به روزهای بارانی موکول کنید، دیدن از معابد و موزه‌های تایلند است. از منظر معابد که این کشور در هر نقطه‌اش تعداد زیادی بنای اینچنینی دارد که از معابد ساده تا معابد خاص را شامل می‌شود. موزه‌ها اما بیشتر مختص به شهرهایی هستند که گردشگران بیشتری به خود می‌بینند.
در مجموع دیدن از معابد و همچنین موزه‌های تایلند فعالیتی است که در هر بار سفر به تایلند، باید آن را به انجام برسانید.

مطالب مرتبط