۴ جزیره‌ی آرام در دل شلوغی‌های تایلند

تور تایلند دارای صدها جزیره‌ی کوچک و بزرگ است و وقتی قرار بر سفر به این کشور می‌شود، اغلب ما به جزایر شلوغ رفته و به جای دیگری سر نمی‌زنیم. با اینکه تایلند یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود، باز هم جزایر ساکت و آرامی وجود دارند که می‌توانید به آن‌ها نیز مراجعه کنید، هم برای تمام طول سفر و هم برای اینکه یک روز را در میانه‌ی یک هفته بودنتان در این کشور برگزیده و به آن‌ مکان‌های زیبا مراجعه کنید.
این جزایر عموما از آن حال و هوای گردشگری نقاط دیگر تایلند بیرونند و بیشتر جوی محلی دارند. در ادامه‌ی مقاله‌ی امروز به معرفی ۴ مورد از این جزایر خواهیم پرداخت.

 

 

کو کرادان

 

 

کو کرادان

 

 

این جزیره یکی از بهترین نقاط برای آن‌هایی است که عاشق طبیعت هستند. بهشتی ۴ کیلومتری که در دل دریای آندامان و در جنوب تایلند واقع شده و دور تا دور آن را جزایر مرجانی دست نخوره محاصره کرده‌اند. البته بیش از ۹۰ درصد این جزیره محافظت شده است و برای اقامت تنها در بخش کوچکی از آن می‌توانید بمانید و برای گردش به همه‌ی جزیه مراجعه کنید تا در نهایت قادر باشید زیبایی‌های کرادان را مشاهده کنید.

 

 

کو کرادان

 

 

بدون شک در بین مجمع‌الجزایر ترانگ، کرادان جذاب‌ترین آن‌هاست، با ساحلی که از شن‌های پودری سفید رنگ جایی ایده‌آل برای گردش، اقامت و غواصی محسوب می‌شود. کایاک سواری دور جزیره یکی از پرطرفدارترین فعالیت‌ها در کرادان است و دور زدن جزیره با قایق حدودا سه ساعت زمان می‌برد و می‌توانید از این طریق چند نمای فوق‌العاده از آن جا را مراجعه کنید. اقامتگاه Reef نیز از معدود جاهایی خواهد بود که بتوانید در آن اقامت کنید، جایی عالی و لوکس برای یک  شب اقامت یا بیشتر در کو کرادان.

 

 

معرفی شگفت‌انگیزترین آبشارهای دنیا در تایلند

 

 

 کو یائو نوی

 

 

 کو یائو نوی

 

 

اگر به سفر کرابی یا پوکت رفته باشید، به راحتی می‌توانید از طریق خلیج فانگ نگا و با طی نیم ساعت قایق سواری به کو یائو نوی برسید. ۱۲ کیلومتر خشکی بی‌نهایت زیبا که تنها کم‌تر از ۴ هزار نفر مردم محلی در آن زندگی می‌کنند و برای آن‌هایی که به دنبال مکانی زیبا و در عین حال آرام در تایلند می‌گردند، مکانی فوق‌العاده به حساب می‌آید. این جزیره همچون بسیاری نقاط دیگر تایلند، مکان‌هایی عالی برای غواصی، شنا، کایک سواری و شکل‌های دیگر قایق‌ سواری را برایتان فراهم می‌کند.

اما شاید یکی از جذاب‌ترین کارهایی که بتوانید در جزیره انجام دهید، گشت زدن در میان جنگل‌ها و طبیعت جذاب کو یائو نوی و همچنین آشنایی با مردم محلی و زندگیشان باشد. یک جاده‌ی دوار به شما این اجازه را می‌دهد که دور تا دور جزیره را با موتور یا دوچرخه‌های کرایه‌ای دور بزنید و برای ماندن نیز می‌توانید به Coastal Escape مراجعه کنید که اقامتگاهی لوکس، آرام و بسیار زیباست.

 

 

کو لانتا

 

 

کو لانتا

 

 

در مقایسه با دیگر جزایری که معرفی کردیم، کو لانتا آنقدرها هم دور از چشم نبوده، اما با توجه به این که بزرگ‌تر است و ۶ کیلومتر پهنا و ۳۰ کیلومتر درازا دارد، مناطق آرام بسیار زیادی در آن پیدا خواهید کرد که به دور از گردشگرانی است که چند ساعتی از روز را به این جزیره مراجعه می‌کنند. قبل‌تر اما این جزیره حتی خلوت‌تر از این بود تا اینکه حالا تعداد زیادی از کسانی که به دنبال سفر لوکس هستند به آنجا مراجعه کرده و در اقامتگاه‌هایی همچون Crown Lanta می‌مانند.

 

 

کو لانتا

 

 

اگر به کرابی سفر کرده باشید، به راحتی قادر خواهید بود تا با تورهای گردشی، یک صبح تا غروب را در لانتا باشید، اما پیشنهاد ما این است که با قایق‌های خصوصی به این مکان بروید تا بتوانید در جاهایی آرام سکونت کنید و حتی یک شب را در این جزیره‌ی فوق‌العاده که دارای سواحل دیدنی، غارهای جذاب و به طور کلی طبیعتی حیرت انگیز است، اقامت داشته باشید.

 

 

بهترین نقاط ناخن پاتوم در نزدیکی بانکوک؛ تایلند

 

 

کو ماک

 

 

کو ماک

 

 

با توجه به این که جو ماک از دید بسیاری از گردشگران پنهان مانده، از ایده‌آل‌ترین نقاط تایلند برای سفری آرام و به دور از دغدغه خواهد بود. این جزیره در ۴۰ کیلومتری جزایر بزرگ بوده و جزوی از پارک ملی آبی شرق تایلند است. در کو ماک خبری از تفریحات شبانه و صدای موسیقی بلند نیست و شما می‌توانید شب را در چند رستوران شهر بگذرانید یا در اقامتگاه Ao Kao White Sand Beach در فضایی آرام به ستارگان نگاه بندازید.

 

 

 

koh-mak-

 

 

چیزهای زیادی برای دیدن در کو ماک وجود دارد که جدا از طبیعت بکرش، می‌توان به چند معبد بودایی اشاره کرد. اما در مجموع انجام فعالیت‌های آبی، کایاک سواری به دور جزیره و گردش در خود جزیره از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید در این جزیره انجام دهید.

مطالب مرتبط