سفر بهاری به تایلند؛ بهترین فرصت برای بازدید از نیلوفرهای صورتی

دریاچه لوتوس قرمز که ایرانی‌ها آن را به نام دریاچه نیلوفرهای صورتی تایلند می‌شناسند، یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی تور تایلند است که هر سال گردشگران زیادی را به شهر کومفاواپی در جنوب شرقی این کشور می‌کشاند.

این دریاچه در بیشتر ماه‌های سال، یک دریاچه زیبای معمولی است اما در ماه‌های سردتر سال، یعنی در بهمن، اسفند و نیمه نسخت فروردین، به یک سرزمین عجیب جادویی تبدیل می‌شود که سایه‌های صورتی آسمانی را روی زمین پیش چشم آورده است.

بهترین زمان برای دیدن این دریاچه در ماه فوریه یعنی بهمن و اسفند است که گل‌های نیلوفر صورتی مانند یک لحاف مخملی زیبا روی سطح آب کشیده می‌شود و شما شانس این را دارید که با قایق‌های کوچک در میان این دریای گل حرکت کنید.  

 

 

 

 لمس نیلوفرها با قایق سواری در دریاچه

 

 

red-lotus-boating

 

 

بهترین راه برای لذت بردن از این جاذبه شگفت انگیز، قایق سواری در طول دریاچه است. اما اگر اهل قایق سواری نیستید، می‌توانید در استراحتگاه‌های اطراف دریاچه بنشینید و از زیبایی آن لذت ببرید.

هر قایق استاندارد، ۹ نفر ظرفیت دارد و بازدید کامل از دریاچه حدود یک ساعت و نیم زمان نیاز دارد. البته اگر بخواهید می‌توانید با قایق‌های چوبی دو نفره به این دریاچه سفر کنید تا یک خاطره عاشقانه و رومانتیک از تور نوروزی تان داشته باشید.

 

 

۲- ماهی‌های زیبا، پرندگان آبی و معابد قدیمی

 

 

red-lotus3

 

 

 

علاوه بر این تعدادی جزیره کوچک در دریاچه وجود دارد که بعضی از آن‌ها زیارتگاه‌ یا مکان‌های معنوی هستند.

 زیبایی این دریاچه به نیلوفرهای صورتی، ختم نمی‎‌شود. اگر نیلوفرهای صورتی دلفریب به شما اجازه دیدن آب زلال دریاچه را بدهند، می‌توانید ماهی‌های کوچکی را روی سطح آب ببینید که در کنار پرندگان آبی زیبا به طرز شگفت‌انگیزی در اطراف قایق‌ها حرکت می‌کنند.

 

 

معابد منحصر به فرد تایلند برای تجربه‌ای متفاوت

 

 

 ۳- امکانات رفاهی در نزدیکی سرزمین جادویی نیلوفرها

 

 

red-lotus4

 

 

در نزدیکی دریاچه امکانات رفاهی برای استراحت و خرید تدارک دیده شده است. علاوه بر این چند فروشگاه مواد غذایی هم در نزدیکی دریاچه فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید از اسنک‌ها و خوراک‌های محلی آن‌ها نوش جان کنید و یا برای آذوقه سفر در دریاچه روی آن‌ها حساب کنید.

 

 

۴- دریایچه نیلوفر صورتی دقیقا کجاست؟

 

 

red-lotus

 

 

دریاچه نیلوفر صورتی، در استان تایلندی اودون تانی واقع شده است. این استان یکی از مکان‌های توریستی کمتر شناخته شده تایلند برای ایرانی‌هاست. دریاچه رویایی صورتی، تقریبا در حدود ۴۵ کیلومتری خارج از مرکز شهر واقع شده است. اما امکانات حمل و نقلی مناسبی برای رسیدن به دریاچه در نظر گرفته شده است. بهترین راه دسترسی به دریاچه، استفاده از سیستم حمل و نقل خصوصی است، البته اگر می‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید می‌توانید از وسایل دیگر هم کمک بگیرید.

اگر ساکن بانکوک هستید اما دوست دارید بازدید از دریاچه را در برنامه خود جای دهید، کافی است خود را به ترمینال اتوبوس‌رانی بانکوک برسانید و از آنجا با پرداخت فقط حدود ۳۵ بات خود را به دریاچه برسانید.

 

 

۵- بهترین زمان برای بازدید از دریاچه نیلوفر صورتی

 

 

red-lotus

 

 

با آغاز فصل سرما، شکوفه‌های نیلوفر هم شروع به شکفتن می‌کنند. زیباترین زمان بازدید از این دریاچه ماه فوریه است، اما تا پایان ماه مارس، فرصت خوبی برای بازدید از این سرزمین صورتی شگفت‌آور است.

اگر در یک روز گرم آفتابی تصمیم به بازدید از این دریاچه دارید، بهتر است در تصمیم‌تان تجدیدنظر کنید چون گل‌های نیلوفر میانه خوبی با آفتاب ندارند و در روزهای گرم، تمایل زیادی به بسته شدن دارند. پس بهتر است برای اینکه ناامید نشوید، یک روز خنک زمستانی یا بهاری را برای بازدید از دریاچه انتخاب کنید. بهترین ساعت برای بازدید از دریاچه، در فاصله طلوع خورشید تا پیش از ساعت ۱۱ظهر است.

 

 

نقاط منحصر به فرد تایلند برای همراهی با پری‌ها

 

 

۶- شبی رویایی در سرزمین نیلوفرهای صورتی

 

 

۶- شبی رویایی در سرزمین نیلوفرهای صورتی

 

 

اگر قصد دارید یک شب از سفرتان را در حوالی این دریاچه بگذرانید، می‌توانید روی اقامتگاه‌های محلی این منطقه حساب کنید تا هم تجربه اقامت در یک محل سنتی را داشته باشید و هم بتوانید از غذاهای محلی مردم این منطقه نوش جان کنید.

علاوه بر این، اگر می‌خواهید زیبایی طلوع را در کنار دریاچه ببینید، بهتر است طوری برنامه‌ریزی کنید که از شب قبل در نزدیکی همین محل باشید، تا شانس بیدار شدن سرزمین جادویی نیلوفرها را از دست ندهید.

مطالب مرتبط