معرفی شگفت‌انگیزترین آبشارهای دنیا در تایلند

تایلند با شرایط آب و هوایی و ویژگی‌های جغرافیایی منحصر به فردی که دارد، جاذبه‌ها و عجایب طبیعی زیادی را در دل خود جای داده است؛ به عنوان مثال آیا می‌دانستید که تقریبا در هر استان تایلند، یک آبشار طبیعی خارق‌العاده قرار دارد؟ پس اگر با تور تایلند عازم این کشور هستید، شانس این را خواهید داشت که حداقل یکی از این آبشارها را تماشا کنید.

 

 

آبشار اراوان در پاتایا (Erawan Waterfall)

 

 

erawan4

 

 

آبشار اراوان در قلب پارک ملی تایلند در پارک پاتایا قرار گرفته است. این آبشار که به عنوان یکی از زیباترین آبشارهای منطقه شناخته شده است، آب زلال را از کوه‌های بالادست به دامنه سرسبزی می‌ریزد که تماشای آن یک تجربه بی‌نظیر است.

نکته جالب‌تر آنکه، این آب‌های جاری که از بالای آبشار به سمت پایین در حرکت هستند، از سنگ‌های آهکی زرد رنگ می‌گذرند و بعد در پای آبشار که یک محدوده سرسبز است، جمع می‌شوند.

 

 

آبشار بنگ پائه در جنوب پوکت (Bang Pae)

 

 

Bang Pae

 

 

آبشار بنگ پائه، یک جاذبه گردشگری است که مسافران پوکت نباید شانس دیدن آن را از دست بدهند. هرچند که پوکت، سواحل دیوانه‌وار و سرگرم‌کننده‌ای دارد اما بد نیست برای تنوع در سفرتان، سری هم به این آبشار کوچک و رویایی بزنید.

هنگام بازدید از این آبشار، می‌توانید از پیک نیک در طبیعت اطراف آن لذت ببرید و یا در استخری که در پایین آبشار قرار گرفته است، شنا کنید.

 

 

رنگی‌ترین فستیوال‌های تایلند برای تجارب فرهنگی منحصر به فرد

 

 

آبشار نامتوک‌تون ناچانگ در جنوب تایلند (Namtok Ton Nga Chang Waterfall)

 

 

Namtok Ton Nga Chang Waterfall

 

 

نمای آبشار نامتوک تون ناچانگ تایلند که به آبشار سواحل فیل‌ها نیز معروف شده است، درست شبیه به یک جفت عاج فیل است. آبشار فیل‌ها، هفت طبقه دارد اما اگر می‌خواهید بهترین قسمت آن را ببینید حتما خودتان را به طبقه سوم آبشار برسانید.

در سومین طبقه آبشار، به خاطر ساختار صخره‌ها، جریان آب در دو جهت مختلف ادامه پیدا می‌کند و این درست همان چیزی است که سبب شده است، نامتوک تون ناچانگ، به نام فیل‌ها معروف شود. این آبشار سحرآمیز، در استان هات‌یایی که یکی از بزرگترین شهرهای جنوب تایلند است، واقع شده است.

 

 

آبشار خونگ چاک در پارک جنگلی خلنگ لان (Khlong Lan Waterfall)

 

 

Khlong Lan Waterfall

 

 

آبشار خونگ چاک، یکی از زیباترین آبشارهای تایلند است که در پارک ملی جنگلی خلنگ لان واقع شده است. آبشار خونگ چاک یک آبشار بزرگ است که از میان صخره‌ها عبور می‌کند و پس از گذراندن صد متر ارتفاع به دامنه‌ای حیرت‌انگیز می‌رسد.

این آبشار یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی کامفوننگه است. برای رسیدن به این آبشار، باید ابتدا در امتداد دامنه‌ای باریک حرکت کنید؛ مسیری که از میان آن می‌توانید پناهگاه امن میمون‌ها و فیل‌ها را تماشا کنید.

 

 

بهترین نقاط ناخن پاتوم در نزدیکی بانکوک؛ تایلند

 

 

آبشار فلیو در چانتابوری (Phlio)

 

 

phlio3

 

 

آبشار فلیو در استان چانتابوری و در پارک ملی رویایی نامتوک قرار گرفته است که در نزدیکی بانکوک قرار دارد. برای بازدید از این آبشار، تنها چهار ساعت راه در پیش دارید.

در پایین آبشار فلیو، حوضچه‌های کوچک طبیعی پر از ماهی‌های طبیعی قرار دارد که گردشگران می‌توانند در آن‌ها شنا کنند.

 

 

آب هوو سوات در پارک ملی خائو یای (Haew Suwaat)

 

 

آب هوو سوات در پارک ملی خائو یای (Haew Suwaat)

 

 

آبشار هوو سوات یکی از محبوب‌ترین آبشارهای تایلند برای گردشگران است؛ چراکه راه دسترسی به آن آسان‌تر از آبشارهای دیگر است. این آبشار تماشایی که در پارک ملی خائو یای تایلند قرار دارد، مکان مناسبی برای گردشگانی است که دوست دارند حین بازدید از این جاذبه‌های طبیعی، تنی به آب بزنند.

 

 

سفر بهاری به تایلند؛ بهترین فرصت برای بازدید از نیلوفرهای صورتی

 

 

آبشار مائه یا در نزدیکی شهر تاریخی چیانگ مای (Mae Ya)

 

 

Mae Ya

 

 

آبشار مائه یا تنها یک ساعت با شهر تاریخی چیانگ مای فاصله دارد. برای بازدید از این آبشار ابتدا باید وارد محدوده پارک ملی دوی اینتانون شوید؛ سپس با کمی قدم زدن می‌توانید نمای رویایی یکی از بلندترین آبشارهای تایلند را تماشا کنید.

این آبشار مرتفع، بیشتر از ۲۵۰ متر ارتفاع و حدود صد متر عرض دارد. اگر از فاصله مناسبی به این آبشار نگاه کنید، درست شبیه این است ک یک سازه طبقه‌ای است که با هدف به تصویر کشیدن حرکت افتان و خیزان آب طراحی شده است.

مطالب مرتبط