راه‌پیمایی و صعود در زیباترین مناظر تایلند

فرقی نمی‌کند با تور تایلند به شمال تایلند سفر کرده‌اید یا جنوب آن، به هر حال مسیرهای پیاده‌روی و صعود زیبا و متعددی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها به گردش و کاوش بپردازید و از زیبایی‌های طبیعی و خدادادی بهره‌مند گردید.
بیشتر این مسیرها در انتها منظره‌ای شگفت‌انگیز از جنگل‌های انبوه پایین دست را در اختیار شما قرار می‌دهند.
اگر عازم تایلند هستید و یا برنامه دارید تا به زودی از این کشور بهشتی دیدن کنید، این فهرست را مرور کنید.

 

 

خائو نو

 

 

خائو نو

 

 

اگر از همین الان بگوییم صعود به اینجا آسان است امکان ندارد باور کنید. وقتی به خائو نو می‌روید از همان ابتدا توسط صدها میمون کوچک و بزرگ بامزه مورد استقبال قرار می‌گیرید. شما بچه میمون‌ها را می‌بینید که رفتاری تعلیم دیده و آگاه دارند و کاملا طریقه برخورد با شما را می‌دانند.
به نظر می‌رسد این میمون‌ها در اثر معاشرت با محلی‌ها آموزش دیده‌اند. قبل از صعود می‌توانید از محلی‌ها سبدی موز بخرید و به میمون‌ها غذا بدهید که به شدت جذاب و بامزه است. سپس صعود خود را آغاز کنید. پیشاپیش بگوییم که شیب دامنه زیاد است و باید برای استراحت در فواصل زمانی کوتاه توقف کنید. یک مسیر پلکانی هم وجود دارد که به غاری در قله می‌رسد که آنجا می‌توانید بودایی بزرگ را پیدا کنید.

 

 

صخره‌های دوی چانگ

 

 

صخره‌های دوی چانگ

 

 

آیا برای یک چالش واقعی آماده‌اید؟ پس بیایید سری به صخره‌های دوی چانگ بزنیم. برای شروع این چالش شما باید مسیری را با موتورسیکلت بپیمایید. البته چون جاده‌ها به خوبی نگه‌داری نمی‌شود بهتر است به جای موتور سعی کنید ماشین تهیه کنید.
بعد از این که از ماشین پیاده شدید تازه گردش شما شروع می‌شود. همچنین ممکن است لیدرتان شما را به سمت غاری که با مناظر پوستری احاطه شده هم ببرد. چالش واقعی شما حرکت بر روی صخره‌ها و حفظ تعادل است. بنابراین مطمئن شوید که بدن‌تان را به سمت لبه‌ها هل نمی‌دهید و در منطقه امن حرکت می‌کنید. اگر آب و هوا خوب بود هم می‌توانید اطراف را ببینید. از آنجایی که این صعود کل روز طول می‌کشد با خودتان غذا ببرید.

 

 

۴ جزیره‌ی آرام در دل شلوغی‌های تایلند

 

 

مسیر طبیعی کوه هنگ ناک

 

 

مسیر طبیعی کوه هنگ ناک

 

 

ساحل آئو نانگ جایی‌ست که رفتن به آن و صرف گردشی چند ساعته در آن را به هیچ‌وجه نباید از دست بدهید. شما می‌توانید با تنها ۴ ساعت پیاده‌روی در مسیر طبیعی کوه هنگ ناک مناظر شگفت‌انگیز و چشمگیری را در منطقه آئونانگ و کرابی شاهد باشید. قله این مسیر در بلندترین حالت به ۵۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می‌رسد و پیمودن این مسیر ۳٫۷ کیلومتری شامل صعود به سطح شیب‌دار در طول بخش میانه قله نیز می‌شود اما به طور کلی مسیر ملایم، آهسته و پیوسته است. تقریبا برای صعود به این قله برای هر نفر شما نیاز به دو لیتر آب خواهید داشت. بنابراین بطری آب را فراموش نکنید.

 

 

چیانگ مای، Kew Mae Pan

 

 

چیانگ مای، Kew Mae Pan

 

 

اگر از عاشقان طبیعت هستید شک نداریم که از رفتن به Kew Mae Pan پشیمان نخواهید شد. مائه پان در پارک ملی Doi Inthanon که به بام تایلند مشهور است واقع شده است. این کوه با 2200 متر بالاتر از سطح دریا تنها چند صد متر از بلندترین قله تایلند فاصله دارد. بنابراین کفشی راحت بپوشید و خودتان را آماده مسیر کنید.
شما با پیمودن مسیر ۲٫۷ کیلومتری طبیعی به مناظری زیبا دست پیدا خواهید کرد. اصلا لازم نیست نگران باشید زیرا با وجود برخی مسیرهای پله‌ای دست‌یابی به نقاط بالاتر آسان شده است. دوربین‌تان را در طور مسیر آماده نگه دارید و عکس‌های اینستاگرامی زیبایی بیاندازید. حتی با پیمون نیمی از راه هم به مناظر دیدنی زیبایی دست پیدا خواهید کرد.
بعد از گذشتن از جنگل‌های انبوه و آبشارها به منطقه‌ای چمن شده با مناظری وسیع از محیط اطراف خواهید رسید. در نظر داشته باشید که عرض مسیر تنها یک متر است به همین دلیل باید به نوبت و با احتیاط تمام از آن عبور کرد.

 

 

معرفی شگفت‌انگیزترین آبشارهای دنیا در تایلند

 

 

کوه فو تاپ بوئک

 

 

کوه فو تاپ بوئک

 

 

اگر دوست دارید یک پیاده‌روی آسان در مناظری زیبا انجام دهید حتما نگاهی به کوه Phu Thap Boek واقع در ایالت Phetchabun بیاندازید. این مسیر به راحتی با ماشین قابل دسترسی است. با این همه ممکن است مسیرهای کوهستانی خطرناک و چالش برانگیز باشد. بنابراین بهتر است با ماشین و یک راننده محلی جاده را طی کنید
. این کوه شگفت‌انگیز به خاطر مناظر فوق‌العاده‌اش در خود تایلند هم از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. عموما صبح‌ها اطراف کوه در لایه‌ای از ابرهای نازک فرو می‌رود که به شدت دیدنی و خیره‌کننده است و می‌تواند سوژه خوبی برای اینستاگرام شما باشد. احتمالا بهترین زمان هم برای بازدید از این کوه فصل سرما بین ماه‌های دسامبر تا ژانویه باشد. این زمانیست که تمام تپه‌ها از شکوفه‌های صورتی گیلاس پر می‌شوند. به علاوه برای یک شب اقامت نیز گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید.

مطالب مرتبط