نکاتی که می‌تواند سفر شما به تفلیس را لذت‌بخش‌تر کند

سفر به تفلیس با تور گرجستان، سفری متفاوت برای گردشگرانی خواهد بود که به مقاصد معروف جهان سفر کرده‌اند. این شهر همچون دبی یا بانکوک نیست و به راحتی می‌توان زندگی سنتی و عادی مردم را در خیابان‌هایش مشاهده کرد.
بسیاری چیزها هستند که اگر رعایتشان کنید یا اینکه از آن‌ها با خبر باشید، سفرتان راحت‌تر و مهم‌تر از همه لذت‌بخش‌تر خواهد شد. از همین رو ما بعضی از این نکات را برایتان در پست پیش رو معرفی خواهیم کرد.

 

 

بی‌برنامه در شهر بگردید

 

 

بی‌برنامه در شهر بگردید

 

 

محله‌ی تفلیس قدیم شبیه به یک هزارتوی رنگارنگ و زیباست. اگر چه ممکن است برای اولین بار به این شهر سفر کرده باشید و از اینکه به هدف در جایی بگردید هراس دارید، اما راحت بوده و در زیبایی‌های این محله‌ی دوست داشتنی بی دغدغه چرخ بزنید. بسیاری از خانه‌ها و مغازه‌ها با آینه کاری‌ و شیشه‌های رنگارنگشان، زیبایی‌های دارند که می‌توانند جلوه‌ای متفاوت به سفرتان ببخشند.

 

 

با دقت به همه چیز نگاه کنید

 

 

با دقت به همه چیز نگاه کنید

 

 

وقتی از جایی دیدن می‌کنید یا حتی وقتی در خیابان‌ها قدم می‌‌زنید، به جزییات معماری و طراحی‌های مختلف شهر نگاه بندازید. هنر در تفلیس از دیرباز به شدت جدی گرفته می‌شود و به همین دلیل است که با دقت در جزییات، می‌توانید بعدهای جدیدی از زیبایی را در هر کدام از آثار و بناهایی که از آن بازدید می‌کنید، مشاهده نمایید.

 

 

سفری یک روزه از تفلیس به کاختی؛ گرجستان

 

 

مهربان و با احترام با مردم برخورد کنید

 

 

مهربان و با احترام با مردم برخورد کنید

 

 

فراموش نکنید که مردم گرجستان به صورت کلی، انسان‌های مهربان، مهمان نواز و بسیار خونگرمی هستند که بودن در کنارشان خود بخشی از جذابیت سفر است. حتما در هنگام بازدید از اماکن مختلف با این مردم با احترام برخورد کنید تا بازخورد بسیار خوبی از آن‌ها داشته باشید. 90 درصد مردم تفلیس در اولین برخورد سریعا با شما گرم گرفته و سعی می‌کنند تا حس یک غریبه در شهرشان به شما القا نشود، شما نیز سعی کنید با برخورد مناسب، ساعاتی خوش را برای خود و آن‌ها رقم بزنید.

 

 

چند کلمه‌ای گرجی یاد بگیرید

 

 

به شهرهای اطراف سفر کنید

 

 

نیاز نیست حتما به جملات مختلف مسلط شوید، اما سلام کردن، تشکر کردن یا امثال آن می‌تواند به شما کمک کند، برای مثال:

سلام = گامارجوبا (gamarjoba)

خیلی ممنون = دیدی مادلوبا (didi madloba)

نه = آرا (ara)

 

 

کافی است شما از "سلام" و "خیلی ممنون" به گرجی استفاده کنید تا ببینید چقدر همه چیز برایتان متفاوت خواهد شد. وقتی می‌بینند که شما سعی در احترام گذاشتن به آن‌ها با استفاده از زبان خودشان را دارید، با شما خیلی گرم‌تر برخورد می‌کنند. اگر هم با زبان روسی به هر دلیلی آشنایی داشته باشید، می‌توانید با بسیاری از مردم گرجستان صحبت کنید، چون اکثر آن‌ها به این زبان آشنا هستند.

 

 

زیباترین مناظر پانورامای تفلیس را در این نواحی ببینید

 

 

غذاهای گرجی را دست کم نگیرید

 

 

غذاهای گرجی را دست کم نگیرید

 

 

اگر برای اولین بار است به تفلیس سفر می‌کنید و فکر می‌کنید به جای خوردن غذاهای محلی بهتر است به رستوران‌های گران‌قیمت بروید، کاملا در اشتباهید. غذاهای محلی یکی از دلایل این حجم از گردشگرانی است که به تفلیس یا دیگر نقاط گرجستان سفر می‌کنند. هر کسی که یک بار از غذاهای مردم این کشور خورده باشد می‌داند که با چه غذاهای فوق‌العاده‌ای مواجه است. این غذاها شامل غذاهای گوشتی لذیذ و غذاهای کاملا گیاهی خوشمزه می‌شود، پس حتما یک بار آن‌ها را امتحان کنید.

 

 

به شهرهای اطراف سفر کنید

 

 

 

به شهرهای اطراف سفر کنید

 

 

اگر تعداد روزهایی که در تفلیس می‌مانید کم نیست، حتما یک روز را به سفر به شهرهای اطراف اختصاص دهید. فاصله‌ی این شهرها تا پایتخت زیاد نیستند و در اکثر موارد می‌توان در قالب گردش یکروزه مراکز بسیار مهمی را تماشا کرد. مثلا صومعه دیوید گارجی در نزدیکی تفلیس واقع است، کازبگی را در یک تور یک روزه می‌توانید تماشا کنید، بورجومی یا باکوریانی نیز به شدت به شما نزدیک هستند و در نهایت اینکه با توجه به طبیعت زیبایی که این کشور را در بر گرفته، می‌توانید برنامه‌های متنوعی بچینید تا از از زیبایی‌های اطراف پایتخت استفاده کنید.

 

 

شهری ارزان و امن

 

 

 شهری ارزان و امن

 

 

تفلیس مقصدی ارزان برای سفر است و شما می‌توانید غذا و نوشیدنی خود را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید، در شهر با قیمتی پایین جا به جا شوید و در مجموع اقامتی ارزان داشته باشید. پس تا جای ممکن از هزینه‌های بی‌مورد بپرهیزید تا بتوانید بیشتر بگردید و از جاهای بیشتری دیدن کنید. اجاره ماشین در تفلیس ارزان است و اگر توانایی اجاره ماشین را داشته باشید، گردش در اطراف شهر برایتان بسیار ساده خواهد بود. فراموش نکنید که این شهر جایی بسیار امن برای مسافران و حتی خانم‌های تنها است، پس با خیال راحت به هر جایی که دوست دارید بروید.

مطالب مرتبط