سفری یک روزه از تفلیس به کاختی؛ گرجستان

کاختی از استان‌های شرقی گرجستان محسوب می‌شود و به نمای زیبایی که از کوهستا‌ن‌های برفی در خود دارد معروف است.در تور گرجستان می‌بینید که این کشور با تنوع زیست محیطی که دارد، می‌تواند هر گردشگری را به وجد بیاورد. استانی که در فاصله یک ساعته از تفلیس قرار دارد و به راحتی می‌توانید در سفر به پایتخت گرجستان از آن جا دیدن کنید یا اینکه روزی را در هتل‌های بسیار خوبش سر کنید. در ادامه ما چند مورد از بهترین فعالیت‌هایی که می‌توانید در کاختی تجربه کنید را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 

بازدید از صومعه‌ها

 

 

david-gareji

 

 

کاختی برای سال‌هاست که خانه‌ای برای چندین صومعه و کلیسای قدیمی و جدید بوده است که هر کدامشان زیبایی‌های خاص خود را دارند. دیوید گارجی، کلیسای الاوردی یا صومعه‌ی گرمی تنها نمونه‌هایی از بناهای زیبایی است که می‌توانید از آن‌ها بازدید به عمل آورید.   شاید در میان همه‌ی این‌ها، دیوید گارجی از همه خاص‌تر و جذاب‌تر باشد. جایی که از تفلیس حدودا دو ساعت فاصله دارد و با توجه به محبوبیتش به راحتی قابل‌ دسترس است. مجموعه‌ای از غارهای صخره‌ای در نزدیکی مرز آذربایجان که از جمله صومعه‌های خاص در دنیا نیز محسوب می‌شود.

از طرفی نکریسی که عقبه‌اش به سده‌ی چهارم میلادی می‌رسد، قدیمی‌ترین کلیسای کشور به حساب می‌آید و از بسیاری جهات ارزش دیدن دارد. اما از جمله بناهای زیبای که بهتر است از آن بازدید کنید، کلیسای الاوردی است که با ۵۰ متر ارتفاع برج مرکزی‌اش، دومین بنای مذهبی بلند در تمام گرجستان محسوب می‌شود.

 

 

در زیبایی‌های شهری غرق شوید

 

 

sighnaghi

 

 

اگر چه سایقاگی یکی از کوچک‌ترین شهرهای گرجستان محسوب می‌شود، اما آنقدر زیبا و متفاوت است که بازدید از آن در زمان سفر به استان کاختی حتما پیشنهاد می‌شود.
نمای طبیعت اطراف این شهر خیره کننده است و خیابان‌هایش با خانه‌های جالبی که دارد، اصلا شبیه به شهرهای دیگری که تا به حال دیده‌اید نیست. در زمان بازدید از سایقاگی حتما از موزه‌ی این شهر دیدن کنید، سپس به دره‌ی آلازانی بروید و از دیوار باستانی نیز دیدن کنید. با توجه به نزدیک بودن تمام این موارد، بازدید از همه‌ی آن‌ها چند ساعت بیشتر از شما زمان نمی‌برد.

 

 

بهترین کافه‌های تفلیس برای عاشقان کتاب

 

 

بازدید از زیارتگاه سنت نینو

 

 

st-nino

 

 

گرجستان در مجموع کشوری مذهبی محسوب می‌شود و به همین دلیل بخش زیادی از بناهای باستانی آن مذهبی‌اند و مردم نیز از آن‌ها به بهترین شکل ممکن نگهداری کرده‌اند. زیارتگاه سنت نینو که مربوط به قرن چهارم میلادی می‌شود از اهمیت بسیاری در این منطقه برخوردار است و بنای زیبایی برای دیدن نیز محسوب می‌شود. وقتی این فرد مقدس در قرن چهارم فوت کرد، پادشاه وقت دستور ساخت کلیسایی به دور مقبره او را داد و آن کلیسا هنوز با همان وقار اولیه پابرجاست.

 

 

اقامتگاه شاهزاده چاوچاوادزه

 

 

اقامتگاه شاهزاده چاوچاوادزه

 

 

این شاهزاده که یکی از شخصیت‌های تاثیر گذار تاریخ گرجستان در سده ۱۹ میلادی بود، در این ملک زندگی می‌کرد و باغ و کاخی که او داشت از آن موقع هنوز پا برجاست و می‌توان از آن در دهکده سیناندالی دیدن کرد. اگر از جمله کسانی هستید که عاشق باغ‌های مملو از گل و کاخ‌های قدیمی اروپایی هستید، در ایام بهار و تابستان از این کاخ بازدید کنید. طراحی کاخ به سبک انگلیسی است و باغ نیز با انواع گیاهان مختلف آذین شده است تا تصویری فراموش نشدنی برای بازدیدکنندگان پدید آورد.

 

 

سفر ارزان به تفلیس با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی

 

 

از پایتخت استان دیدن کنید

 

 

از پایتخت استان دیدن کنید

 

 

تلاوی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور است که بسیاری از تورهای یک روزه‌ی کاختی به مقصد این شهر انجام می‌شود. از جمله دیدنی‌های مهم این شهر کاخ زیبای پادشاه ارکله دوم است که به سبک ایرانی ساخته شده و این پادشاه از تولد تا مرگ را در آن سکونت داشت.

 

 

رفتن به کاختی و اقامت در آن

 

 

kakheti

 

 

اگر تنها بخشی از فعالیت‌هایی که به شما معرفی کرده‌ایم را بخواهید انجام دهید، به راحتی می‌توانید یک روز صبح زود از تفلیس راه افتاده و غروب دم به پایتخت برگردید. برای این کار هم می‌توانید از اتوبوس‌هایی که در ساعت‌های مختلف حرکت می‌کنند استفاده کنید یا با پرداخت مبلغ بیشتری، به وسیله‌ی تاکسی یا ماشین‌های کرایه‌ای به این استان بروید.

پیشنهاد ما به شما اما این است که یک شب را حداقل در کاختی باشید تا بتوانید به بخش بیشتری از دیدنی‌های این استان زیبا دسترسی پیدا کنید. بهترین نقطه برای اقامت شما نیز در کنار برکه‌ی کوارلی و در Lopota Lake Resort and Spa است، مکانی عالی که می‌تواند میزبانی فوق‌العاده برای حضور شما در این نقطه گرجستان باشد.

مطالب مرتبط