بهترین کافه‌های تفلیس برای عاشقان کتاب

تفلیس را همه به عنوان اصلی‌ترین مقصد تور گرجستان به خوبی می‌شناسند. مخصوصا در این سال‌ها به عنوان مقصدی محبوب بین خانواده‌ها جا افتاده است. سراسر این شهر با جاذبه‌های متنوعی پر شده اما گاهی شما نیاز به فضایی متفاوت دارید تا بتوانید ساعتی را از شلوغی دور باشید، به گفتگو بپردازید و یا کتاب محبوبتان را که قول داده‌اید در این فرصت به اتمام برسانید را بخوانید. اگر در حالتی هستید که دوست دارید کمی خلوت کرده و کتاب بخوانید رهنمای ما را برای انتخاب کافه‌ای مناسب دنبال کنید.

 

 

کتاب‌های پروسپرو و قهوه‌خانه کالیبان

 

 

کتاب‌های پروسپرو و قهوه‌خانه کالیبان

 

 

کافه Prospero’s Books که در خیابان روستاولی واقع شده یکی از محبوب‌ترین مکان‌های شهر برای استراحت کردن بین مردم بومی و گردشگران است. حتما با خودتان می‌گویید چطور کافه‌ای در مرکز شهر آن هم در خیابان روستاولی جایی مناسب است، اما باید بگوییم محیط داخلی آن به شدت آرام و دوست داشتنی است.
شما می‌توانید به این کافه جذاب بروید، در حیاط کوچک و دل‌انگیز آن بنشینید و یا مبلی راحت را در فضای داخلی اشغال کرده و به خواندن کتاب مشغول شوید. اگر خیلی زود کتاب را به پایان رساندید همیشه می‌توانید چیز جدیدی در کافه پیدا کنید.

آدرس: 34 Shota Rustaveli Ave, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 322 92 35 92

 

 

کافه نیو مزیوری

 

 

کافه نیو مزیوری

 

 

کافه نیو مزیوری در پارکی به نام مزیوری واقع شده و از دیگر نقاط آرام و دنج شهر است که می‌توانید در آن به خلوت کردن بپردازید و از هوای مطبوع آن لذت ببرید. نوشیدنی‌ها و غذاهای سبک آن همگی خوشمزه و لذیذ هستند. شما می‌توانید چیزی سفارش دهید و به خواندن کتاب مشغول شوید، گاه گاه مردم را از نظر بگذرانید و اگر دوست داشتید از زوایای جذاب آن برای اینستاگرام‌تان عکسی بگیرید و با تکه‌ای از کتاب زینت دهید. به علاوه در روزهای گرم می‌توانید به داخل بروید و روی یکی از صندلی‌های راحت مخملین بنشینید و از خنکی سیستم تهویه هوا لذت ببرید.

آدرس: Mziuri Park, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 577 68 75 75

 

 

نکات مفید و مهم برای سفر به گرجستان

 

 

کافه بوک کورنر

 

 

کافه بوک کورنر

 

 

از دیگر کافه‌های تفلیس که در پارک واقع شده و محیطی به شدت دوست داشتنی و آرامش‌بخش را ارائه می‌دهد کافه بوک کورنر است. شما با رفتن به پارک دادئنا می‌توانید در این کافه زیبا بنشینید، از محیط جذاب لذت ببرید و همراه کتاب خواندن به تماشای منظره خیره‌کننده رودخانه متکواری مشغول شوید. به طور کلی در محیط سرسبز پارک شما با کافه‌ای مینیمالیستی روبرو هستید که منوی غذای پیچیده‌اش را با انواع سالادها، سوپ‌ها، غذاهای اصلی، و همچنین دسرها ارائه می‌دهد.

آدرس:  Dedaena Park, Tbilisi, Georgia

 

 

دریاچه لیسی

 

 

دریاچه لیسی

 

 

لیسی در فاصله نسبی کمی از مرکز شهر قرار گرفته و با اتوبوس و تاکسی در دسترس قرار دارد. این دریاچه زیبا یکی از بهترین نقاط برای گردش خانوادگی، استراحت کردن، پیک نیک و خواندن کتاب محسوب می‌‌شود. معمولا مردم محلی روزهای گرم و آفتابی برای چرت زدن و استراحت کردن، دویدن، پیک نیک کردن، تماشای طبیعت و فعالیت‌هایی از این قبیل به لیسی می‌روند. شما هم اگر دوست دارید کمی خلوت کرده و به کتاب خواندن مشغول شوید می‌توانید خودتان را به حاشیه این دریاچه برسانید و در پس زمینه زیبای طبیعت از خواندن کتاب لذت ببرید.

آدرس: Lisi Lake, Georgia

 

 

شهر سنگی اوپلیستیخه، سفری به عصر برنز؛ گرجستان

 

 

کافه ایوریا

 

 

کافه ایوریا

 

 

کافه ایوریا به عنوان بخشی از Radisson Blu Iveria یکی از مکان‌‌های عالی تفلیس برای فرار از فشار و شلوغی شهر و به آرامش رسیدن محسوب می‌شود. البته از این کافه بیشتر برای جلسات و دورهمی‌های تجاری استفاده می‌شود اما به وضوح می‌توان در محیط مطبوع و آرامشبخش‌اش حس و حال کتاب‌خوانی را لمس کرد. از نظر خیلی‌ها این کافه در رده نقاط گران‌قیمت شهر شمرده می‌شود اما نمی‌توان محیط تاثیرگذارش را نادیده گرفت. مخصوصا وقتی هوا گرم‌تر می‌شود فضای تراس با نمای شهر بی‌نظیر و پر طرفدار می‌شود.

آدرس: Rose Revolution Square, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995 570 50 14 45

 

 

فابریکا

 

 

فابریکا

 

 

اسم فابریکا را احتمالا در خیلی از جاها به عنوان جایی برای رفتن شنیده‌اید. این مجتمع وسیع دارای فروشگاه‌های متنوع، فضای مشترک و عمومی برای دورهمی‌های دوستانه، خوابگاه و هاستل، و همچنین کافه است. این مجتمع یکی از مرسوم‌ترین نقاط شهر برای پرسه‌زنی و وقت‌گذرانی‌های دوستانه شناخته می‌شود. منطقه سالن فابریکا محلی عالی برای نشستن، خوردن غذاهای خوشمزه، کار کردن یا حتی خواندن یک کتاب است. با این که همیشه فابریکا جایی شلوغ و پرتردد دیده می‌شود اما مردم به حریم یکدیگر احترام گذاشته و باعث حواس پرتی و یا اذیت دیگران نمی‌شوند.

آدرس: 8 Ninoshvili St, Tbilisi, Georgia

مطالب مرتبط