راهنمای گردش بهاری در شب‌های تفلیس

تفلیس از قرن پنجم میلادی به بعد ساخته و گسترش پیدا کرد و به پایتخت گرجستان تبدیل شد. حتما داستان معروف تاسیس این شهر را هم شنیده‌اید. پادشاه واختانگ در حال شکار بود که گوزنی از دست او فرار می‌کند. اون به دنبال گوزن می‌رود و محل تفلیس امروزی را که جایی سرسبز و خوش آب و هوا بود را پیدا کرده و دستور می‌دهد شهری در آنجا برپا گردد. سفر با تور گرجستان به تفلیس در تمام فصول زیباست اما بهارش ملس و دل‌انگیز با هوایی خنک و روح‌نواز است. ما در اینجا گردش در شب‌های بهاری تفلیس را بررسی می‌کنیم.

 

 

به باسیانی بروید

 

 

به باسیانی بروید

 

 

باسیانی در سال ۲۰۱۳ توسط ۵ موسس ۲۴ ساله تاسیس شد و دیری نپایید که به یکی از صحنه‌های معروف موسیقی الکترو در گرجستان و جهان تبدیل شد. این سالن موسیقی طبقه زیرین استادیوم دینامو خانه تیم ملی فوتبال گرجستان واقع شده است. شاید باورتان نشود اما موسسیسن توانستند مدیریت استخر شنای مجموعه را به دست بیاورند و آن را تبدیل به یکی از بهترین نقاط موسیقی کشور کنند.
باسیانی تنها یک روز هفته آن هم جمعه شب‌ها فعالیت می‌کند. این سالن عموما با Berghian سالن مشهور برلین در آلمان مقایسه می‌شود. به علاوه دی‌جی که در باسیانی برنامه اجرا می‌کند به صورت منظم در برگهیان نیز برنامه دارد.

آدرس: 2 Akaki Tsereteli Ave, Tbilisi, Georgia

 

 

در شهر قدیمی با منظره قلعه ناریکالا قدم بزنید

 

 

قلعه ناریکالا

 

 

شهر قدیمی خانه کافه‌ها و رستوران‌ها است که در خیابان‌های تنگ و پر از جذابیت قرار دارند. بهار به شما این فرصت را می‌دهد تا در هوایی دل‌انگیز در کوچه پس کوچه‌ها و خیابان‌های سنگفرش شده و قدیمی قدم بزنید و از تماشای مناظر قدیمی و ساختمان‌ها لذت ببرید. از مسیرهای اصلی عبور کنید و از منظره دیدنی و جذاب قلعه ناریکالا لذت ببرید. اگر خسته شدید به یکی از کافی‌شاپ‌های سبک وینتاژ بروید و چیزی بخورید جانی تازه کنید و بعد به سمت هتل بروید.

آدرس: Old Tbilisi, 0105 Tbilisi, Georgia

 

 

نکاتی که می‌تواند سفر شما به تفلیس را لذت‌بخش‌تر کند

 

 

به بام تفلیس در پارک متاتسمیندا بروید

 

 

متاتسمیندا

 

 

این پارک که بر روی کوه متاتسمیندا قرار گرفته نمایی فوق‌العاده دیدنی از بالای پایتخت گرجستان، تفلیس ارائه می‌دهد. گرچه روز باشد یا شب به هر حال منظره پارک به شدت دیدنی‌ست اما تماشای شهر فرو رفته در تاریکی و سوسو زدن چراغ‌های زرد و نارنجی یکی از فعالیت‌های محبوب و عاشقانه‌ای است که می‌توانید در شب‌های ملس بهاری انجامش دهید.
به علاوه این پارک دارای امکانات تفریحی مثل سرسره آبی، چرخ و فلک کودکان با اسب‌های زیبا و رنگی و همچنین چرخ و فلک بزرگ و مرتفع مخصوص بزرگ‌سالان است. شما می‌توانید روزی جذاب و خانوادگی را در متاتسمیندا سپری کرده و از شب زیبا و دل‌انگیزش لذت ببرید.

آدرس: Mtatsminda Alley, Tbilisi, Georgia

 

 

به بازار شبانه بروید

 

 

به بازار شبانه بروید

 

 

اگر از عاشقان بازار لوازم قدیمی و دست دوم هستید بازار شبانه دست‌فروشی تفلیس با لوازم عتیقه و قدیمی‌اش بهشت شما خواهد بود. این بازار که زیر پل خشک و در فضای باز برپا می‌شود در طول روز و شب فعالیت می‌کند.
از نقاشی، مبلمان عتیقه، لوازم قدیمی دست دوم، حتی طلا و جواهر هر چیزی که فکر را هم نمی‌کنید در این بازار پیدا خواهد شد. اما توصیه می‌کنیم خوب از قیمت‌ها مطمئن شوید زیرا ممکن است چون گردشگر هستید قیمت را بیشتر از مبلغ واقعی به شما بگویند در حالی که برای بومی‌ها ارزان‌تر حساب کنند.

آدرس: Dry Bridge, Khidi Street, Tbilisi, Georgia

 

 

معرفی تندیس مادر گرجستان و هتل‌های اطراف آن

 

 

در یکی از حمام‌های گوگرد استراحت کنید

 

 

در یکی از حمام‌های گوگرد استراحت کنید

 

 

به حمام گوگرد که یکی از سنت‌های گرجستان است بروید. این حمام‌ها از نظر درمانی خیلی مفید هستند و باعث کاهش استرس، بهبود خواب، کاهش درد و گرفتگی عضلانی می‌شوند. در واقع به عقیقده ما، بعد از یک روز پر از فعالیت و پیاده‌روی استراحت شبانه در این حمام‌ها تنش‌ها را از بدن شما دور می‌کند. حمام اوربلیانی با نمای کاشی‌کاری آبی زیباترین حمام تفلیس است که می‌توانید به آن بروید.

اوربلیانی: 31 Abano St, Tbilisi, Georgia

 

 

به تئاتر بروید

 

 

به تئاتر بروید

 

 

تئاتر رزو گابریادزه که توسط همین هنرمند برجسته ساخته و با هزاران کاشی تزئین شده است یکی از سازه‌های معروف تفلیس و از نماد‌های سرزمینی این شهر است. سعی کنید سر عوض شدن ساعت زیر ساختمان تئاتر باشید، تا شانس دیدن پرنده‌ای که از برج ساعت کنار تئاتر بیرون می‌آید را داشته باشید.
این برج ساعت نیز یکی از مهم‌ترین نمادهای تفلیس در شهر قدیمی است که عکس آن را می‌توانید در تمام سایت‌های گردشی ببینید. در طول سال برنامه‌های شبانه‌ای در این تئاتر برگزار می‌شود که می‌توانید از وب‌سایت تئاتر آن‌ها را بررسی کنید.

آدرس: Shavteli, 13, Tbilisi, Georgia

مطالب مرتبط