سفر به گرجستان؛ بهترین رستوران‌های آسیایی تفلیس

غذاهای گرجستانی عالی هستند و از لحاظ شما در طول اقامت‌تان انواع غذاهای برجسته‌ای همچون کینخالی و پخالی تا خارچو با الاری را امتحان خواهید کرد. با این وجود بگذارید حقیقتی را به شما بگوییم، این شهر نه چندان بزرگ از لحاظ غذاهای بین‌المللی غنی نبوده و اغلب مردمش علاقه‌ای به غذاهای غیربومی ندارند.
در سفر با تور گرجستان در رستوران‌ها و کافه‌های شهر گاها با برخی از غذاها و دسرهای اروپایی روبرو خواهید شد. با این همه نمی‌توانیم بگوییم که تفلیس خالی از رستوران‌های ویتنامی و کره‌ای است. ما در اینجا بهترین رستوران‌های آسیایی تفلیس را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 

شیو رامن

 

 

شیو رامن

 

 

بله درست حدس زدید این رستوران تنها غذاخوری با گرایش به گزینه‌های متنوع رامن است که در گرجستان وجود دارد. شیو رامن را نباید با رامکای که غذاهای ژاپنی عرضه می‌کند اشتباه بگیرید. با وجود اینکه نام رستوران از رامن آمده اما بیشتر گزینه‌هایش را سوشی تشکیل می‌دهد تا رامن. با این که غذاها عالی هستند اما اگر یکی از همراهان‌تان علاقه‌ای به خوردن نودل‌های دست‌ساز ژاپنی نداشتند می‌توانید از گزینه‌های غذایی اطراف چیزی تهیه کنید. برای خالی نبودن عریضه و جذب سلیقه‌های متنوع‌تر شیو رامن فهرست مختصری از سوپ‌های خوشمزه ژاپنی را هم در دسترس گذاشته است.

آدرس: 8 Egnate Ninoshvili St, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 577 31 31 70

 

 

پپربوی

 

 

پپربوی

 

 

پپربوی نسبت به دیگر رستوران‌های آسیایی شهر، نامی تازه تاسیس است. این رستوران جایی ساده و دنج برای افرادی‌ست که دوست دارند در محیطی صمیمی غذا بخورند. دکوراسیون داخلی رستوران ساده و جذاب بوده اما منویی در کار نیست. به علاوه آشپزخانه رو به سالن باز بوده و شما می‌توانید مراحل پخت و پز را نیز تماشا کنید.
پپربوی جایی‌ست که شما به عنوان یک علاقه‌مند به غذاهای آسیای شرقی می‌توانید غذاهای معروف کشورهایی مثل ویتنام، کره، ژاپن و تایلند را امتحان کنید. حتما سعی کنید از سوپ‌های معروف آن مثل فو، کیمچی جیگا، میسو و همچنین رامن مخصوص روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نوش جان کنید. از منوی غذاهای گوشتی می‌توان به بائو با گوشت گوسفند و گوساله، کاری سبز، بو سام، و همچنین تونکاتسو اشاره کرد. اما اگر گیاه‌خوار هستید می‌توانید از خوردن رولت‌ها، پاد تای، بیبیمباپ و همچنین خوراک گل کلم لذت ببرید.

آدرس: 2 Ivane Tarkhnishvili St, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 595 43 33 35

 

 

افسانه کلیسای سفیدپوش کاشوتی در مرکز شهر تفلیس

 

 

لژ کافه بیروت

 

 

لژ کافه بیروت

 

 

اگر از خوردن غذاهای خاورمیانه‌ای لذت می‌برید کافه بیروت جایی‌ست که باید بروید. این رستوران تمرکز خودش را بر عرضه غذاهای بیروتی با گرایش ذائقه گرجستانی گذاشته است. منوی رستوران نیز با بخش‌های متنوعی مثل سوپ، غذاهای سرد و گرم، غذاهای اصلی و دسرها پر شده است. اگر به این رستوران آمدید حتما از غذاهای لبنانی برجسته همچون هوموس، بابا قانوج، موتابال، کوفته و فلافل امتحان کنید. به علاوه برای تجربه کامل بیروتی بعد از غذا از دسرهای خوشمزه و شیرین نیز سفارش دهید.

آدرس: 2 Alexander Kazbegi Ave, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 32 231 00 09

 

 

واسابی

 

 

wasabi

 

 

تفلیس دارای چندین رستوران سوشی است که می‌توانید در هر کدام خواستید غذا بخورید اما واسابی بهترین آن‌هاست که سوشی‌هایی به غایت خوشمزه با بهترین کیفیت عرضه می‌کند. هدف اصلی آن‌ها درست کردن بهترین سوشی‌ها با مواد ارگانیک و طبیعی است. به علاوه سرآشپز رستوران هم ژاپنی است و این یعنی می‌توانید سوشی‌های اصیل نوش جان کنید. با این همه منو فقط شامل سوشی نمی‌شود و شما می‌توانید غذاهای خوشمزه‌ای مثل رول سوشی، سوپ و سالاد هم نوش جان کنید.

آدرس: 60 Irakli Abashidze Street, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 32 219 19 29

 

 

راهنمای گردش در پارک ملی تفلیس؛ زیبایی‌های گرجستان

 

 

یوکوه

 

 

 

یوکوه

 

 

یوکوه فست فود غذاهای سریع و بیرون‌بر آسیایی است که در حیاط فابریکا واقع شده است. شما می‌توانید غذا را تحویل بگیرید و ببرید و یا در حیاط بنشینید و نوش جان کنید. غذاهای این رستوران سالم و ساده و خوشمزه هستند. منوی رستوران شامل مجموعه‌ای از رول‌ها، سوشی‌ها، نودل‌ها، وعده‌های غذایی با برنج و انواع سالادهای آسیایی می‌شود. سبزیجات به کار رفته در این غذاها تازه هستند و سوپ‌های نودل آنقدری بزرگند که هر بزرگسالی را سیر می‌کنند.

آدرس:  52 Zakaria Paliashvili Street, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 32 242 04 42

 

 

فو

 

 

فو

 

 

فو یکی دیگر از رستوران‌های غذای آسیایی در تفلیس است که می‌توانید در آن غذاهای باکیفیتی پیدا کنید. با وجود این که فو دارای سه شعبه مختلف در کاوتارادزه، باختریونی و دیقومی است اما ما توصیه می‌کنیم که به آخرین شعبه بروید. شما در این رستوران می‌توانید غذاهای گوشتی، انواع سوپ‌ها و سالادهای رنگی و جذاب آسیایی را پیدا کنید. به غیر غذاهای گوشتی کلاسیک مثل مرغ، گوشت گوسفند و گوساله می‌توانید از غذاهای خوردن برنجی هم لذت ببرید. به علاوه پاد تای، مرغ تایلندی، بال مرغ، گوشت گاو با برنج و سس کاری و همچنین سوپ تام یام با مرغ و غذاهای دریایی هم در دسترس وجود دارند.

آدرس: 37, 0186 Petre Kavtaradze St, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 599 17 01 40

مطالب مرتبط