زیباترین مناظر پانورامای تفلیس را در این نواحی ببینید

تفلیس پایتخت گرجستان دارای قدمتی تاریخی است که قدمتی طولانی دارد. به همین دلیل هم هست که بیشتر جاذبه‌های تور گرجستان متعلق به آثار تاریخی‌ست.اما نمی‌شود بگوییم تنها چیزی که در این شهر با آن روبرو هستید کلیساهای قرون وسطایی و ساختمان‌های دوره شوروی سابق است.
برعکس، طبیعت دوستان می‌توانند گردش‌های جذابی را تجربه کنند و یا عکاسان از مناظر زیبایی عکس بیاندازند. ما در اینجا می‌خواهیم مناظر برجسته تفلیس را برای تماشا به شما معرفی کنیم.

 

 

سوار تله کابین ناریکالا شوید

 

 

سوار تله کابین ناریکالا شوید

 

 

قلعه ناریکالا به دلیل قرارگیری بر بالای تپه مناظر اطراف را به راحتی در دسترس شما قرار می‌دهد اما اگر به دنبال چیزهای بیشتری هستید حتما سوار تله کابین شوید و از زاویه‌ای متفاوت به شهر و مناطق سر سبز آن نگاه کنید. مردم محلی به این تله کابین علاقه زیادی دارند و عموما در قرارهای عاشقانه رفتن به آن را مد نظر خود قرار می‌دهند. تاریخ طولانی تپه و قلعه ناریکالا در کنار مناظر سر سبزش فضایی خاص ایجاد کرده که حتما باید از آن دیدن کرد.

 

 

در هیل‌تاپ تفلیس غذا بخورید

 

 

 

در هیل‌تاپ تفلیس غذا بخورید

 

 

به طور کلی تفلیس میان تعداد زیادی مناظر زیبا قرار گرفته هم قدرت انتخاب را بالا می‌برند و هم این که شما را در مدت اقانت‌تان سرگرم نگه می‌دارند. هیل‌تاپ کافه‌ای منحصر به فرد و برجسته است که نمی‌توانید در تفلیس بهتر از آن را برای چشیدن بهترین غذاهای گرجستانی و بین‌المللی پیدا کنید که همراه با موسیقی جاز از شما پذیرایی کند. نکته حائز اهمیت در این کافه آنست که تا ساعت ۹ شب کسی اجازه استفاده از دخانیات را ندارد که در تفلیس در نوع خود منحصر به فرد است.
شما می‌توانید شب را در این کافه سر کنید و از غذاهای خوشمزه‌اش با نمای آرامشبخش لذت ببرید.

 

 

سفر ارزان به تفلیس با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی

 

 

از نمای سراسر شهر لذت ببرید

 

 

از نمای سراسر شهر لذت ببرید

 

 

معمولا یکی از نقاطی که گردشگران به آن می‌روند کوه متاتسمیندا است که نمایی بسیار جذاب و مسخ‌کننده ارائه می‌دهد. شما باید از منطقه سولولکی یا سوار تاکسی شوید و یا قطار برقی تا بتوانید به بالا بروید. سپس در جایی مناسب پیاده شوید و باقی مسیر را پیاده طی کنید. هوای کوه بسیار لطیف، پاک و مناظر اطراف به شدت زیبا و دوست داشتنی هستند. سعی کنید این گردش را با عزیزان‌تان انجام دهید تا لذت بیشتری از پیاده‌روی‌تان ببرید.
در طول مسیر شما چندین بار با مناظر پانوراما روبرو می‌شوید که شما را مجبور به توقف می‌کنند. در کوله پشتی‌تان غذا و آب بگذارید و اگر فرصتش را دارید زمان بیشتری را آنجا صرف کنید. بر سر راه خود با گورستان Mtatsminda Pantheon نیز روبرو خواهید شد.

 

 

در کافه فلورز غذا بخورید

 

 

flowers

 

 

کافه فلورز فقط جایی برای نشستن و سفارش نوشیدنی نیست بلکه در اصل یک گلفروشی زیبا و جذاب است که می‌توانید در آن انواعی از گل و گیاهان را پیدا کرده و خریداری نمایید سپس با سفارش خوراکی‌های دلخواه از خریدتان لذت ببرید. عمده غذاهای منو را گزینه‌های بین‌المللی به خود اختصاص داده‌اند اما برخی از اسم‌های برجسته گرجی هم در بین آن‌ها دیده می‌شوند. این کافه با نمایی رو به پارک ریک لذت خوردن شام را برای شا دوبرابر می‌کند.

حالا تصورش را بکنید که صرف ساعتی دوستانه برای خوردن غذا، غرق در عطر دل‌انگیز گل‌ها می‌تواند چه صفایی داشته باشد. به علاوه اگر می‌خواهید همسرتان را به شامی عاشقانه با نمای پارک ریک، قلعه ناریکالا و فواره رقصان دعوت کنید عجله کنید.

 

 

راهنمای جامع فرودگاه شهر تفلیس؛ گرجستان

 

 

به لژ تفلیس وِراندا بروید

 

 

به لژ تفلیس وِراندا بروید

 

 

تفلیس وراندا در کنار حمام‌های گوگرد، کلیسای متخی، و همچنین قلعه ناریکالا واقع شده که در عین سادگی شگفت‌انگیز هم هست. اگر بعد از روزی طولانی در اطراف این جاذبه‌ها عمیقا احساس خستگی کردید و وست داشتید به استراحت بپردازید و چیزی هم بخورید به لژ تفلیس ورندا بروید و در تراس بزرگ و دل‌بازش به استراحت بپردازید.
شما می‌توانید از شیرینی‌ها و انواع قهوه‌ها سفارش دهید و در حین تماشای مناظر شهر قدیمی تفلیس از خوردن‌شان لذت ببرید. در واقع تفلیس وراندا در طبقه بالایی هتل Tiflis Palace واقع شده که خود شامل دو طبقه است. طبقه پایین دارای محیط داخلی مناشب شام با موسیقی زنده است و طبقه بالا دارای فضایی باز برای شام در یک شب گرم تابستانی. فرقی می‌کند به کدام طبقه بروید هر دوی آن‌ها به یک اندازه جذاب و خواستنی هستند.

 

 

از کلیسای کوهستانی باستانی دیدن کنید

 

 

از کلیسای کوهستانی باستانی دیدن کنید

 

 

کلیسای ماماداویتی در منطقه‌ای قرن هفتمی و مقدس واقع شده که در تمام کشور به آن ارج می‌گذارند. به علاوه کوه متاتسمیندا خود یعنی کوه مقدس و اشاره به همین موضوع دارد. این کوه در طول جنگ بارها مورد حمله قرار گرفته و کلیسایی که امروزه ما شاهدش هستیم به قرن ۱۹ام برمی‌گردد.

مطالب مرتبط