این دیدنی‌‌های استانبول را از دست ندهید

استانبول به دلیل سابقه تاریخی طولانی و اتفاقات گوناگونی از سر گذرانده و تور استانبول پر از نقاط دیدنی و جاذبه‌های رنگارنگ است. شاید کوالالامپور نمونه بارز شهری چند میلتی در آسیا باشد اما استانبول نیز به نوبه خود بسیاری یاختمان‌های قدیمی و آثار باستانی از مذاهب و حکومت‌های مختلف دارد که بازدید از همه‌شان برای هفته‌های وقت شما را به خود اختصاص خواهند داد. اما به غیر مسجد سلطان احمد، ایاصوفیه، برج گالاتا و .. چه جاهای دیدنی دیگری را باید بازدید کرد؟

 

 

توپخانه

 

 

توپخانه

 

 

سابقا و در زمان حکومت سلطان احمد دوم عثمانی، توپخانه ساختمانی نظامی بود که در آن توپ و گلوله جنگی می‌ساختند. اصلا به همین دلیل است که اسم این را هم توپخانه می‌نامند. البته ساختمان زیبای کنونی برخلاف کاربری قبلی‌اش و با رویکردی کاملا متفاوت تبدیل به مدرسه هنرهای زیبای مینار سینان، زیر نظر اداره مرکز هنری استانبول تبدیل شده است. این ساختمان تاریخی حالا میزبان رویدادهای هنری و نمایشگاه‌های متعدد است.

آدرس: No:2 Defterdar Yks., Kılıçali Pasa Mahallesi, Beyoglu Istanbul , Turkey

تلفن: +902122934648

 

 

وفا بوزوکی‌سی

 

 

وفا بوزوکی‌سی

 

 

وفا در واقع یکی از کافه‌های بسیار سرشناس و قدیمی شهر است که منویی کاملا ارزان‌قیمت و مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد. برای علاقه‌مندان به فرهنگ کافه وفا یکی از نقاط ارزشمند و قابل تقدیرشناخته می‌شود. بوزوکی‌سی نیز از نوشیدنی‌های بومی و سنتی ترکیه است که کافه وفا بهترینش را برای شما تهیه و تدارک می‌بیند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این کافه در سال ۱۸۷۶ افتتاح شده و از آن زمان تا کنون با کم‌ترین تغییرات به همان شکل و شمایل اولیه باقی مانده است.

آدرس: No.66 Vefa Cd. , Mollahusrev Mahallesi, Fatih Istanbul , Turkey

تلفن: +902125194922

 

 

بهترین بوتیک‌های لباس مردانه در استانبول

 

اداره پست استانبول

 

 

اداره پست استانبول

 

 

معمولا کسانی که در محله فاتح و در میدان تاریخی آن کاوش می‌کنند بی اعتنا و بدون توجه از جلوی ساختمان اداره پست عبور می‌کنند. این سازه زیبا که به دست ودات تک، معمار معروف ساخته شده، در واقع اولین بنای معماری مدرن ترک بود که در سال ۱۹۰۵ ساخته شد و قدمی رو به جلو برای این هنر در ترکیه قرن بیستم برداشت. اما برخلاف انتظار اغلب گردشگران بدون آشنایی با این سازه، به راحتی از جلوی آن گذر می‌کنند بدون آن که اطلاعاتی راجبش داشته باشند.

آدرس: Asir Efendi Caddesi , Hobyar Mahallesi , Fatih Istanbul , Turkey

 

 

حمام چاقالوغلو

 

 

حمام چاقالوغلو

 

 

هیچ سفری بدون تجربه حمام ترکی در استانبول کامل نیست! حمام چاقالوغلو یکی از بهترین و جذاب‌ترین حمام‌های استانبول است که هر گردشگری باید از آن دیدن کند. درست است که بین طاقی‌های داخلی این حمام با میله‌های داربست مستحکم شده اما با این وجود حمام هنوز زیبا و چشمگیر بوده و به محض ورود به آن حس می‌کنید به قرن ۱۸ام پرتاب شده‌اید. دیوارهای سنگ مرمر، کاشی‌های رنگی با اشکال زیبا و ستون‌های مستحکم همه و همه نشان از قدرت و شکوه آن دوران شهر است.

آدرس: No:34 Cagaloglu Hamamı Sk., Alemdar Mh., Fatih Istanbul , Turkey

تلفن: +902125222424

 

 

راهنمای گردش و تفریح برای سفر همراه کودکان؛ استانبول

 

کلیسای سنت استفان بلغاری

 

 

 کلیسای سنت استفان بلغاری

 

 

یکی از سازه‌های بسیار زیبای استانبول که بدون تردید حین بازدید از آن تصور می‌کنید به یکی از شهرهای اروپایی رفته‌اید کلیسای سنت استفان است. در طراحی این کلیسای زیبا و تماما سفید از یک برج با ناقوس و سرسرایی یک تکه استفاده شده و نمای بیرونی آن نیز پر از ظرافت‌های هنری است. البته این کلیسا به تازگی مورد بازسازی و مروت قرار گرفت تا به شکوه و زیبایی دوران اولیه خود بازگردد.

آدرس: No:10 Murselpasa Cd. , Balat Mahallesi, Fatih Istanbul , Turkey

تلفن: +902122480921

 

 

زکی پاشا یالیسی

 

 

زکی پاشا یالیسی

 

 

اقامتگاه‌ها و هتل‌های منطقه بسفور استانبول بسیار مشهور و پر طرفدار هستند. از لاکچری‌ترین گرفته تا اقامتگاه‌های ارزان همگی به خاطر نمای زیبای بسفور از استقبال زیادی برخوردار هستند. یکی از بهترین راه‌های تماشای آن‌ها کروزهای گردشی هستند که از امتداد این ساحل عبور می‌کنند. اما در حد فاصل پل سلطان احمد فاتح، عمارتی زیبا و باشکوه نشسته که توسط معمار معروف فرانسوی الکساندر والائوری ساخته شده است. نگاهی به این عمارت زیبا بیاندازید و سعی کنید در زاویه‌ای مناسب از این ساختمان برای اینستاگرام‌تان عکس بگیرید. اضافه کنیم که این ساختمان با قیمت بالایی به فروش گذاشته است.

آدرس: No:16 Balta Limanı Hisar Cd., Rumeli Hisarı, Sarıyer Istanbul , Turkey

 

 

بهترین رستوران‌های محله مودا، قسمت آسیایی استانبول

 

 

مسجد کالندرحانه

 

 

مسجد کالندرحانه

 

 

یکی دیگر از زیبایی‌های ناشناخته استانبول مسجد کالندرحانه است. این مسجد آخری زیبا در ابتدا کلیسای ارتدوکس شرقی بود اما بعد از فتح آن توسط مسلمانان به کلیسا تغییر ماهیت داد.

آدرس: No.11 16 Mart sehitleri Cd. , Kalenderhane Mahallesi, Fatih Istanbul , Turkey

مطالب مرتبط