راهنمای گردش در منطقه بی‌اغلو؛ استانبول

بی‌اغلو در حقیقت یکی از محله‌های فرهنگی و عجیب غریب در تور استانبول است که گردشگران بازدید از آن را در فهرست فعالیت‌های خود لحاظ می‌کنند. وقتی در این منطقه گشت و گذار می‌کنید، متوجه می‌شوید که همه چیز در آن جوری جمع شده که به نظر می‌رسد بی‌اغلو شهری کوچک در دل استانبول است. با این همه بیشتر مردم تنها با برج گالاتا و میدان تقسیم آشنایی دارند. اما به غیر از دو نقطه از کجاها باید بازدید کنید؟

 

 

رستوران میلکا

 

 

 mikla

 

 

در استانبول رستوران‌های خوش‌منظر با منوهای چشمگیر کم نیست اما میلکا یکی از بهترین‌هایی است که حتما باید در آن غذا بخورید. در ابتدا این رستوران منویی کاملا اروپایی ارائه می‌داد اما سرآشپز احمد گورس و دستیار توانمدش تانگور تان، با رویکردی جدید منوی رستورانه را به سبک غذاهای "آناتولی جدید" با استفاده از مواد غذایی محلی ترکی تغییر دادند. در عین حال که از کشاورزان داخلی و روستایی حمایت می‌کند، از شیوه‌های سنتی مثل استفاده از ظروف سفالی نیز بهره می‌برد تا در قابلی جدید مزه ناب غذاهای قدیمی را تداعی کند. شما می‌توانید از غذاهای فوق‌العاده‌ای همچون گوشت گوسفندی کبابی با بادمجان دودی، ماست توزلو، سوسیس کایسری و ترکیبی از غذاهای دریایی را در این رستوران پیدا کنید و سفارش دهید.

آدرس: The Marmara Pera Mesrutiyet Caddesi 15 34430, Beyoglu, istanbul, 34430, Turkey

تلفن: +90 212 293 56 56

 

 

موزه هنرهای معاصر استانبول

 

 

موزه هنرهای معاصر استانبول

 

 

موزه هنرهای معاصر استانبول که در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد، اولین موزه خصوصی ترکیه بود که به صورت کاملا تخصصی به نمایش آثار هنرهای مدرن پرداخت. این موزه مجموعه‌ای جامع از آثار هنری بین‌المللی را برای نمایش در دسترس علاقه‌مندان گذاشته است. این موزه یکی از افتخارات مجموعه فرهنگی استانبول شناخته می‌شود برای همین بسیاری از کلاس‌های آموزشی و تورهای گردشی در آن برگزار می‌شود. شما می‌توانید برنامه‌های موزه را بررسی کنید و در صورت تمایل در گارگاه‌های آموزشی آن شرکت کنید.

آدرس: Istanbul Museum of Modern Art, Karakoy, Meclis-i Mebusan Cad., Beyoglu/istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 334 7300

 

 

۹ منطقه زیبای استانبول برای گرفتن عکس‌های فضای باز عروسی

 

 

موزه بی‌گناهی

 

 

موزه بی‌گناهی

 

 

موزه بی‌گناهی یا معصومیت که در چوکورچومای منطقه بی‌اغلو واقع شده، بر اساس کتاب اورهان پاموک، برنده جایزه نوبل ادبیات تاسیس شده است. این رمان به عشق کمال و اتفاقاتی که بین دو خانواده می‌افتد، می‌پردازد. اورهان پاموک در خانواده‌ای ثروتمند بزرگ شده و از همان ابتدا خیال تاسیس چنین موزه‌ای را داشته. اون بلاخره در راستای همزاد پنداری بهتر با رمان وسایل قدیمی ترکی که توسط کمال در داستان مورد استفاده قرار گرفته‌اند را جمع‌آوری کرده و در قالب موزه‌ای خصوصی به دید عموم گذاشته است. شما می‌توانید به دیدن این موزه که در ساختمانی قرن ۱۹امی واقع شده بروید و از هزار قطعه ارزشمند آن دیدن کنید. بیشتر لوازم در داستان تاثیرگذار بوده‌اند خیلی بهتر است قبل از سفر و یا در حین آن، رمان را مطالعه کنید. همچنین این موزه در سال ۲۰۱۴ جایزه بهترین موزه اروپا را از آن خود کرد.

آدرس: The Museum of Innocence, Firuzaga, Dalgıç Sk. No:2, Beyoglu, istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 252 9738

 

 

موزه پرا

 

 

موزه پرا

 

 

پرا موزه‌ای هنری است که تم شرقی قرن ۱۹امی را در نمایشگاه‌هایش لحاظ می‌کند. در حالی که این موزه تنها یک دهه است که افتتاح شده اما ساختمان آن سابقا به عنوان هتل استفاده می‌شود. شما در این موزه می‌توانید آثار نقاشی زیبا و چشمگیر و برخی از سازه‌های سفالی را بازدید کنید. این موزه دارای برخی از موارد تصادفی و بدون عنوان هم هست.

آدرس: Pera Museum, Asmali Mescit, Beyoglu, istanbul, Turkey

 

 

بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی استانبول؛ ترکیه

 

 

مینی‌آتاتورک

 

 

مینی‌آتاتورک

 

 

مینی‌آتاتورک پارکی مینیاتوری به شدت زیبا در شاخ طلایی است که بچه‌ها عاشق کاوش در آن هستند. مینی‌آتاتورک با ۶۰ هزار متر مربع مساحت بزرگ‌ترین پارک مینیاتوری در دنیا است. این پارک با مدل کوچک شده آثار تاریخی و برجسته استانبول، مردم و نقاط مشهور ترکیه پر شده است. شما می‌توانید روزی سرگرم‌کننده و جذاب را در کنار اعضای خانواده‌تان بگذرانید و از دیدن مدل‌های مختلف ساختمان‌ها لذت ببرید. در حین گشت‌رنی بین مسیرها حتما حس می‌کنید وارد سرزمین لی‌لی‌پوت‌ها شده‌اید.

آدرس: Miniaturk, Sutluce Mahallesi, imrahor Caddesi, istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 222 2882

 

 

پارک تقسیم گزی

 

 

taksim-gezi 

 

 

بعد از مینی‌آتاتورک نوبت به کوچک‌ترین پارک اندازه حقیقی ترکیه می‌رسد. درست است تقسیم گزی را کوچک‌ترین پارک شهری می‌دانند اما فضای سر سبز و دوست داشتنی‌اش موقعیتی مناسب برای استراحت کردن در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر زیاد راه رفتید و خسته و گرسنه هستند می‌توانید چیزی بخرید و به این پارک بروید و در آرامش به استراحت بپردازید. این پارک جذاب و کوچک مناظری جالب از نمای بتنی شهر مقابل چشمانتان به تصویر می‌کشد.

آدرس: Taksim Gezi Parki, Gumuşsuyu, istanbul, Turkey

مطالب مرتبط