بهترین طراحان جواهرات استانبول را بشناسید

تاریخ غنی و پربار استانبول و زندگی مدرن و پرگردشگر امروزی آن باعث شده تا تقابل فرهنگ‌ها در این شهر، الهام‌بخش خیلی از طراحان برجسته مد شده است. در رشته جواهرات طراحان استانبول گرایشات سنتی و مدرن را برای مجوعه‌های منحصر به فرد پوشیدنی استفاده می‌کنند و برخی از قطعات واقعا زیبایی که مقاومت در برابر خریدشان غیرممکن است را خلق می‌کنند. در تور استانبول از جواهرات کدام طراحان دیدن کنید؟

 

 

وردا آلاتن

 

 

وردا آلاتن

 

 

وردا از طراحان استانبول است که با استفاده از اشکال ساده طبیعی مجموعه‌اش را طراحی می‌کند. اون با به کار بردن الگوهای سنتی طرح‌های بسیار پرطرفدار و شیکی را پدید می‌آورد. او که علاقه زیادی به هنر آفریقایی دارد در سال ۲۰۰۹ برند خود Tohum را تاسیس کرد. او بعد از اتمام تحصیلاتش در نیویورک به استانبول بازگشت تا از هنر خود در زادگاهش استفاده کند. او مجموعه شخصی منحصرد به فرد هنرهای قومی و جواهراتش را که در طول چند سال سفر جمع‌آوری شده بود را هم با خود به استانبول آورد. قطعات تهون نیز بازتاب دهنده همین ویژگی‌ها هستند. بی‌تردید شما از گردنبندهای دست‌ساز نقره که با سنگ‌های زیبا زینت داده شده‌اند استقبال خواهید کرد.

 

 

یشیم یوکسک

 

 

یشیم یوکسک

 

 

یشیم یوکسک دانشجوی رشته حقوق بود که در دوران تحصیل متوجه شد به طراحی جواهرات علاقه فراوانی دارد. بنابراین شروع به فعالیت در این زمینه کرد و یری نپایید که برندهای شناخته شده‌ای همچون بیمن و واکو را تاسیس کرد. بعد از این که او به ازمیر نقل مکان کرد حدود ۶ سال در محضر یکی از اساتید زرگری تعلیم دید. او از تعلیم در سال ۲۰۰۵ فروشگاه خود به نام گالری الف را افتتاح کرد. طراحی‌های اون گرایش‌های سنتی مدرنی داشته و معمولا در خلق گوشواره‌ها، دستبندها، حلقه‌ها و دیگر قطعاتش ازسنگ‌هایی مثل کوارتز، عقیق، زمرد کبود و توپاز آبی استفاده می‌کند.

 

 

۹ منطقه زیبای استانبول برای گرفتن عکس‌های فضای باز عروسی

 

 

سوان بیچاکچی

 

 

سوان بیچاکچی

 

 

سوان بیچاکچی از سن ۱۲ سالگی شروع به سفر کرده و زمان زیادی را در اختیار داشته تا بتواند سبک شخصی خودش را داشته باشد. در سال ۲۰۰۲ اون مجموعه‌ای از آثار خود را با الهام از بازار بزرگ عرضه کرد که زمان زیادی برای طراحی‌شان صرف کرده بود. طرح‌های منحصر به فرد اون آنقدر زیبا و چشمگیر هستند که مردان جوان زیادی علاقه‌ دارند آن‌ها را به عنوان حلقه نامزدی بخرند و هدیه بدهند. محبوب‌ترین حلقه‌های او مربوط به قطعاتیست که در آن‌ها با استفاده از تکنکیک میکرو موزاییک، طرح‌های مینیاتوری سازه‌هایی مانند ایاصوفیه بالای سنگ‌های قیمتی قرار گرفته‌اند. طرح‌های پیچیده بیچاکچی طرفداران سلبریتی معروفی همچون ماترین زتا جونز، طراح مد آمریکایی تری برچ و هالی بری را به سوی خود کشانده است.

 

 

آیدا برگسن

 

 

آیدا برگسن

 

 

آیدا برگسن اهل استانبول که جواهرسازی برجسته است و همه او را می‌شناسند در طراحی جواهرات خود نه فقط از المان‌های استانبول بلکه از از قهرمان‌های اساطیری و آناتومی انسان در لایه‌های مختلف طراحی الهام می‌گیرد و قطعات قابل تقدیری خلق می‌کند. تا جایی که در تعریف آثار آیدا از اصطلاح مجسمه‌های پوشیدنی استفاده می‌کنند. هر قطعه دقیقا در موم ساخته شده و سپس از طریق تکنیک‌های سنتی به طلا و جواهر تبدیل می‌شوند. اگر در مجموعه مدوسا دقت کنید مارهای کوتاه و بلندی را پیدا می‌کنید که به عنوان دستبند و گردنبند به دور مچ و گردن می‌پیچند، در حالی که در مجموعه فلورای او، شما طرح‌های از گل و گیاهان به هم پیچیده را پیدا می‌کنید که به زیبایی طراحی شده‌اند.

 

 

راهنمای گردشگری در محله ببک استانبول

 

 

زینب ارول

 

زینب ارول

 

 

زینب ارول اهل استانبول، از دهه ۱۹۸۰ در صحنه جواهرسازی این شهر حضور داشته است. او ابتدا کار خود را با شاگردی شروع کرد و دیری نپایید که مجموعه خودشان را گردآوری کرد. او با الهام از فرهنگ‌های مختلف و فلسفه‌شناسی خود جواهرات بسیار زیبا و گرانقیمتی را طراحی می‌کند. او که در زمینه جواهرات سنتی به درجه استادی رسیده در یک کلاس مربوط به تکنیک فلزات که در بازار بزرگ برگزار می‌شد ثبت نام کرد و دو سال زمان خود را صرف یادگیری آن کرد. طرح‌های زینب منعکس‌کننده دنیای معنوی درونی خودش بوده و با استفاده از اشکال هندسی و رنگ‌های سبز، سفید و قرمز طلایی به خلق آثار خود می‌پردازد. بسته به موضوع طرح او از مواد مختلفی برای ساخت جواهرات استفاده می‌کند. شما در قطعات او با چیزهایی مثل مروارید، برلیان، یاقوت کبود، یاقوت، زمرد، کوارتز و شیشه روبرو می‌شوید.

مطالب مرتبط