بهترین دسرهای استانبول را کجا بخوریم؟

استانبول شهری با تاریخ طولانی و دوره‌های مختلف است. دست درازی حکومت‌های مختلف به این شهر و وارد شدن فرهنگ‌های مختلف باعث شد تا این شهر اروپایی آسیایی به لحاظ آشپزی یکی از برجسته‌ترین و معروف‌ترین نام‌های آسیا شود. بخشی از این شهرت هم مدیون دسرهای بی‌نظیر ترکی و شیرینی‌های مخصوص هستند. اما در تور استانبول چنین رنگی و پر جاذبه کجا می‌توان بهترین دسرها را برای تجربه‌ای فراموش نشدنی پیدا کرد؟

 

 

شیرینی ناپلئونی در پیلت پاستانسی

 

 

شیرینی ناپلئونی در پیلت پاستانسی

 

 

پیلت پاستانسی یکی از شیرینی‌ پزی‌های بسیار مشهور شهر است که از سال ۱۹۵۷ دسرهای عالی و خوشمزه‌ای تاکنون تهیه کرده است. اما احتمالا شیرینی خامه‌ای چندلایه آن بهترین نوع در تمام استانبول باشد. این شیرینی فرانسوی معروف که در دنیا طرفداران زیادی دارد و در ایران هم یکی از شیرینی‌های محبوب شناخته می‌شود از لایه‌های شیرینی پف کرده، پودر قند و خامه درست می‌شود. شما می‌توانید در این نقطه شیرینی‌هایی بخورید که تا عمر دارید طعم آن‌ها از یادتان نمی‌رود.

آدرس: Rumeli Caddesi No: 61, Osmanbey

تلفن: +90 212 247 83 34

 

 

اکلر در دیوان پاستانسی

 

 

شیرینی ناپلئونی در پیلت پاستانسی

 

 

دیوان یکی از بزرگ‌ترین شیرینی فروشی‌های شهر است که نه تنها کیک‌های عالی و خوشمزه‌ای عرضه می‌کند بلکه به ارائه دسرهای ترکی نیز می‌پردازد. این شیرینی فروشی برجسته هر چیزی که فکرش را بکنید برای تمامی سلیقه‌ها تهیه و تدارک می‌بیند. اکلر‌های آن که با خامه و شکلات روی آن‌ها عرضه می‌شوند می‌توانند برای تمام روز دنیای شما را با طعم فوق‌العاده‌شان رنگی کنند.

آدرس: Asker Ocagi Caddesi, No: 1, Elmadag

تلفن: +90 212 241 04 68

 

 

دیدنی‌های محله‌ی بی‌اغلو و میدان تقسیم؛ استانبول

 

 

موحالبی در گورمه

 

 

شیرینی ناپلئونی در پیلت پاستانسی

 

 

موحالبی نوعی پودیگ غلیظ و ضخیم است که با دارچین سرو می‌کنند. این دسر خوشمزه و خاص که بعید است هر جایی نظیرش را پیدا کنید یکی از دسرهای محبوب ترکی است که به عنوان میان وعده و یا بعد از غذا سرو می‌شود. برای خوردن بهترین موحالبی‌های استانبول به گرمه بروید و موحالبی شیری را حتما امتحان کنید. به علاوه کازاندیبی هم که پودینگ غلیظ کرم سوخته است بسیار پرطرفدار و خوشمزه است.

آدرس: Kurtulus Caddesi No: 60, sisli

تلفن: +90 212 246 5367

 

 

نان خامه‌ای در نظر

 

 

موحالبی در گورمه

 

 

از آنجایی که این شیرینی فروشی کمی ظاهر معمولی و بی‌تکلفی دارد احتمال دارد وقتی از جلوی آن عبور می‌کنید اصلا متوجه آن نشوید اما وقتی واردش شوید بین طیفی از انواع شیرینی‌های خوشمزه و فوق‌العاده نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید. اجازه دهید کمی به شما کمک کنیم، هر کدام که چشم‌تان را گرفت بخرید اما فراموش نکنید نان خامه‌ای‌های نظر از هر جنبه‌ای که بررسی شوند عالی و خوشمزه هستند. نان‌هایی نرم و پنبه‌ای و خامه‌های خوشمزه آن هوش از سر شما خواهد برد. بسیاری از این نان خامه‌ای‌ها با سس شکلات سرو می‌شوند.

آدرس: Ferikoy Mahallesi, Kurtulus Caddesi, No. 182/B, sisli

 

 

راهنمای گردشگری در محله ببک استانبول

 

 

کورو باقلوا در بیلگه‌اغلو

 

 

بیلگه‌اغلو

 

 

استانبول مهد باقلوا، پر جاهایی است که می‌توانید این شیرینی پر شیره خوشمزه را تهیه کنید. اما همه این نقاط به لحاظ کیفیت و مواد به کار گرفته شده یکسان نیستند. با این حال یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید کورو باقلوا (نوعی باقلوا با لایه‌‌های نازک و پسته) بخورید بیلگه‌اغلو است. این شیرینی‌ پزی همیشه از بهترین کره برای باقلواها استفاده می‌کند.

آدرس: Bahariye Nailbey Sokak No. 3/C, Kadıkoy

تلفن: +90 216 336 00 49

 

 

باقلوای پرتقالی در کنیالی پاستانسی

 

 

 

 

کنیالی که از سال ۱۸۹۷ تا کنون توانسته به فعالیت خود ادامه دهد، در اصل رستورانی با منوی غذاهای سنتی ترکی بوده است. اما حالا شاخه‌ای از تمامی دسرهای برجسته ترکی بالاخص باقلوا را ارائه می‌دهد. در میان تمامی باقلواهایی که ممکن است در این رستوران پیدا کنید، باقلوای پرتقالی چیزی فرای تصور شما است. این نوع باقلوا به حدی خوشمزه و لذیذ است که هرگز نمی‌توانید نظیرش را در جایی جز همین مکان پیدا کنید.

آدرس: Ankara Caddesi, Konyalı Han, Sirkeci

تلفن: +90 212 527 19 35

 

 

بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی استانبول؛ ترکیه

 

 

آبنبات ترکی

 

 

شیرینی ناپلئونی در پیلت پاستانسی

 

 

محدود کردن جایی مشخص برای آبنبات ترکی کمی دشوار است زیرا سه جای مختلف اما برجسته وجود دارد که نمی‌توان بین آن‌ها تمایزی قائل شد. Cafer Erol که در قسمت آسیایی واقع شده و از سال ۱۸۰۷ تاکنون باز است به خاطر شکلات‌های ترکی رنگی و میوه‌ای در طعم‌ها مختلف مثل گل رز، لیمو، نعناع، کنجد و خیلی مزه‌های دیگر شهرت بالایی دارد. Ali Muhiddin Hacı Bekir نیز یکی از فروشگاه‌های نوستالژیک شهر است که در زمان اپراطوری عثمانی مسئول پخت دسرهای ترکی بوده است. در نهایت Üç Yıldız Şekerlemicisi گزینه کم‌تر شناخته شده‌ایست که دسرهای عالی ترکی، آبنبات‌های ترکی و مرباهای خانگی فوق‌العاده‌ای را عرضه می‌کند. شما در این فروشگاه طیف وسیعی از خوراکی‌های شیرین را برای انتخاب و خرید پیش‌رو دارید که قطعا انتخاب از بین آن‌ها برای‌تان دشوار خواهد بود.

آدرس: Cafer Erol: Yasa Caddesi No.19 Kadıkoy

تلفن: 90 216 337 11 03

آدرس: Ali Muhiddin Hacı Bekir: Hobyar Mahallesi, Hamidiye Caddesi, No 81-83, Fatih

تلفن: +90 212 522 0666

آدرس: uç Yıldız sekerlemecisi: Dudu Odaları Sokak No.7 Galatasaray

تلفن: +90 212 293 81 70

مطالب مرتبط