بهترین سفرهای روزانه از باکو ؛ آذربایجان

آذربایجان که در امتداد دریای خزر واقع شده و در همسایگی ما در شمال غرب قرار دارد از مقاصد محبوب و نزدیک به کشور محسوب می‌شود. دلایل مهم سفر به باکو جدا از این که مقرون به صرفه و ارزان است به عنوان شهری مدرن در حاشیه دریای خزر حایز اهمیت است. باکو پایتخت آذربایجان دارای جاذبه‌های دیدنی فراوانی است.
از شهر قدیمی گرفته تا معماری‌های دیدنی مدرن کارهای زیادی برای انجام در تور تایلند وجود دارد. با این همه اگر دوست دارید از جاهای دیدنی اطراف دیدن کنید می‌توانید به سفرهای کاوشی و روزانه بروید.

 

آتشگاه

معبد آتش یا آتشگاه در فاصله 20 کیلومتری شرق ایچری شهر واقع شده و به عنوان یکی از معمول‌ترین مقاصد روزانه از باکو شناخته می‌شود. این معبد قرن 17امی یک شعله آتش بزرگ در مرک و چهار شعله آتش کوچک‌تر در اطراف دارد. در داخل معبد اتاق‌های مختلفی وجود دارد که داستان‌های راجب زرتشتیان و آداب و رسوم‌شان روایت می‌کنند.
برخی از شواهد نشان‌دهنده قدمت 2 هزار ساله این معبد و دوره جاده ابریشم هستند. شما می‌توانید به تورهای گردشی یک روزه ملحق شوید و ا این آتشگاه دیدن کنید و یا با تاکسی خودتان را به آن برسانید. گزینه ارزان‌تر استفاده از حمل و نقل عمومی با قیمت 3 دلار است. با سوار شدن در اتوبوس 184 از جلوی ایستگاه متروی Koroglu می‌توانید مستقیما به آتشگاه بروید. آتشگاه روزانه از ساعت 10 صبح تا 6 عصر باز بوده و هزینه ورودی آن 1.20 دلار است.

 

آتشگاه

 

آدرس: Ateshgah, Baku, Azerbaijan

تلفن: +994 70 981 68 88

 

یانار داگ

یانار داگ یا کوه سوزان یکی از عجایب طبیعی آذربایجان است که به خوبی اسم مستعار این کشور را به عنوان سرزمین آتش توضیح می‌دهد. گازهای زیرزمینی به طور دائمی از این زمین نشت کرده و باعث می‌شود تا همیشه خاک این قسمت در آتش بسوزد.
برخی از منابع می‌گویند شعله‌های اینجا در دهه 1950 و بعد از این که چوپانی سیگارش را دور انداخت روشن شد. به بالا تپه بروید و به تماشای مناظر زیبای اطراف و شعله‌های ابدی بنشینید. به عنوان سفر روزانه می‌توانید از هر دو آتشگاه و یانار داگ در یک روز دیدن کنید. از ایستگاه متروی Koroglu سوار اتوس 217 شوید و یانار داگ بروید.

 

یانار داگ

 

آدرس: Binagadi-Balakhany Highway, Baku, Azerbaijan

تلفن: +994 12 340 45 47

معرفی بهترین هتل‌های باکو؛ آذربایجان

آتشفشان‌های گل

در میان افرادی که به باکو سفر می‌کنند تنها عده کمی از وجود آتشفشان گل خبر دارند. در این آتشفشان عجیب و نادر گل‌های مایع با فشار گاز به سطح زمین می‌آیند و فوران می‌کنند. آذربایجان بیش از یک سوم آتشفشان‌های گل دنیا را در خود جای داده که در امتداد شبه جزیره آبشرون ردیف شده‌اند. شما می‌توانید با سفری روزانه از باکو از آن‌ها دیدن کنید.

 

یانار داگ

 

باید تذکر دهیم که برخی از این آتشفشان‌های گل بی‌ثبات بوده و حالت انفجاری دارند و این یعنی ممکن است گلی شوید. بازدید از این آتشفشان‌ها چالشی جذاب هستند که افراد ماجراجو را به سمت می‌کشانند. برای رفتن به این منطقه باید به تورهای گردشی روزانه ملحق شوید.

 

پارک ملی قوبوستان

این پارک ملی شگفت‌انگیز که در جنوب غربی باکو قرار دارد، دارای بیش از 6000 حکاکی و نقاشی‌های سنگی است که شکارچیان آن زمان خلق کرده‌اند. موزه این پارک جزئیات را به نمایش گذاشته و استخوان‌ها و ابزارهای انسانی مربوط به هزار سال پیش را در معرض دید قرار داده است.
به علاوه آتشفشان‌های گلی نیز در نزدیکی این پارک وجود دارند که می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنبد و از آن‌ها نیز دیدن کنید. اکثر مردم برای آمدن به این پارک به تورهای گردشی می‌پیوندند که حداقل هزینه آن 60 دلار است. البته با حمل و نقل عمومی هم می‌توانید از این پارک دیدن کنید. برای رسیدن به پارک سوار اتوبوس‌های 195 به سمت آلات شوید. بعد چند کیلومتری تا پارک را پیاده‌روی کنید و یا تاکسی بگیرید. ورودی پارک 2.40 دلار و ورودی موزه 3 دلار است.

 

پارک ملی قوبوستان

 

آدرس: Gobustan Rock Art Cultural Landscape, Qobustan, Azerbaijan

تلفن: +994 50 416 09 88

بهترین محله‌های باکو؛ آذربایجان

ساحل بیلگاه

آذربایجان به دلیل آلودگی نفتی گسترده در 150 سال پیش سواحل زیبایی ندارد. اما ساحل بیلگاه در شمال شرقی شبه جزیره آبشرون باکو، جایی منحصر به فرد است. این ساحل یک کیلومتری مکانی دلپذیر برای عصری آرام و روح‌بخش است. از محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین نقاط این ساحل می‌توان به کلاب Amburan Beach Club و همچنین SeaZone Beach اشاره کرد. فقط اشاره کنیم که رفت به این ساحل بدون داشتن وسیله نقلیه شخصی می‌توان دشوار باشد و از لذت تفریح‌تان بکاهد. بنابراین از قبل برای رفتن به این ساحل برنامه‌ای درست بچینید.

 

ساحل بیلگاه

 

آدرس: Gelebe Street, Bilgah District, Bilgah 1122, Azerbaijan

مطالب مرتبط