ورزش‌های هیجان‌انگیز در سفر به گرجستان

سفر به هر کشوری شرایط خاص به خودش را می‌طلبد. برای مثال کسانی که با تور گرجستان سفر می‌کنند، عموما می‌روند تا از نقاط تاریخی، مناظر طبیعی و همچنین غذاهای بسیار خوشمزه‌ی این کشور لذت ببرند.
اما همیشه چیزهای بیشتری برای کشف کردن وجود دارد، مخصوصا اگر اهل ماجراجویی و انجام کارهای متفاوت باشید. این مسئله در گرجستان نیز به خوبی وجود داشته و می‌توانید برای انجام فعالیت‌های مختلف، به نقاط متنوع کشور رفته و آن‌ها را امتحان کنید. اگر برایتان این سوال پیش آمده که این فعالیت‌ها کدام‌ها هستند، در ادامه مطلبی که برایتان تهیه کرده‌ایم را مطالعه کنید.

 

اسب سواری در تفلیس

 

اسب سواری در تفلیس

 

این فعالیت در Hippodrome تفلیس قابل انجام است و در محلی بسیار زیبا برگزار می‌شود که نمای برکه لیسی را در پس زمینه دارد. شما در این محل می‌توانید آموزش اولیه اسب سواری را دیده و سپس به سواری در این منطقه مشغول شوید.
این سواری حدود 45 دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد. اگر هم برای سواری تنهایی دچار مشکل هستید می‌توانید از مربیان کمک گرفته یا اینکه در حالی که اسب در کنار مربی آرام است، به آرامی با آن حرکت کنید. این فعالیت مفرح با توجه به اینکه در نزدیک تفلیس بوده و به راحتی در دسترس است، در جایی زیبا بر گزار می‌شود و همچنین همه می‌توانند آن را امتحان کنند، کاری بسیار عالی و انتخابی مناسب است.

 

رفتن به رودخانه Txopra

 

رفتن به رودخانه Txopra

 

این فعالیت یک گردش ساده نیست، بلکه یک فعالیت ماجراجویانه است. این رودخانه در دره Txopra بوده که یکی از زیباترین نقاط نزدیک به کوتایسی است. مسیر پیاده روی از دهکده سالخینو تا این رودخانه، مسیری نسبتا سخت است اما از کنار 8 آبشار و 8 نقطه  عالی برای تماشای منظره‌ی زیبای گرجستان می‌گذرد.
شما می‌توانید فعالیت‌هایی از قبیل پایین رفتن از آبشار به وسیله طناب را تجربه کرده و 30 دقیقه پیاده‌روی در طبیعت را از سر بگذرانید. 3 ساعت هم در خود دره خواهید بود و سپس این مسیر سخت را به شهر باز می‌گردید.

 

قایق سواری در رود خروشان

 

قایق سواری در رود خروشان

 

این فعالیت را نیز می‌توانید در نزدیکی کوتایسی پشت سر بگذارید. عموما این گونه گردش‌ها به وسیله‌ی تورهای مخصوص انجام می‌پذیرد که امکانات مناسب نیز در اختیارتان گذاشته می‌شود. شما به رودخانه ریونی در 5 کیلومتری کوتایسی برده شده و سپس سوار قایق می‌شوید. قایق‌ها مدل‌های مختلفی داشته و برای افراد مبتدی نیز مناسب هستند.
همچنین سرویس‌دهندگان عموما فیلم‌ها و عکس‌هایی از فعایت شما در اختیارتان می‌گذارند. مدت قایق سواری یک ساعت خواهد بود اما رفت و آمد و آموزش اولیه بیش از این‌ها طول می‌کشد.

 

پاراگلایدر سواری در گودائوری

 

پاراگلایدر سواری در گودائوری

 

پاراگلایدر سواری ورزشی تخصصی و سخت در گودائوری است، اما نگران نباشید. این روزها با توجه به اینکه پروازها به وسیله مربی انجام می‌شود، همه می‌توانند این ورزش را امتحان کنند.
در گودائوری نیز شما می‌توانید با پرداخت مبلغی در فعالیتی این چنینی به یک مربی بسته شده و مسیر بسیار زیبایی را در هوا پرواز کنید. این فعالیت اگر چه بسیار خطرناک و دلهره آور به نظر می‌رسد، اما در نهایت آرامش بخش و جذاب نیز خواهد بود و عکس‌های زیبایی نیز برایتان در آخر کار خواهد داشت.

 

بازی‌های آبی در تابستان‌های باتومی

 

بازی‌های آبی در تابستان‌های باتومی

 

تابستان‌ها بهترین فرصت برای کسانی است که می‌خواهند در گرجستان بازی‌های آبی را تجربه کنند. باتومی امکانات بسیار خوبی در این زمینه دارد و تقریبا تمام ورزش‌ها و بازی‌های مختلف و معروف را می‌توانید در این شهر ساحلی تجربه کنید. از جمله این بازی‌ها می‌توان به جت اسکی سواری، غواصی، پارا سیلینگ، قایق سواری و  اسکی روی آب اشاره کرد.

 

کوه پیمایی

 

کوه پیمایی

 

این فعالیت منحصر به جایی نمی‌شود، بلکه یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توان در گرجستان انجام داد اما بسیاری آن را جدی نمی‌گیرند. گرجستان دارای طبیعی بسیار زیباو جذاب است و با توجه به کوهستانی بودن بخش قابل توجه از این کشور، میزان زیادی از این زیبایی‌ها در کوه‌های آن قرار دارند. البته بهتر است بهار، تابستان یا اوایل پاییز را به این کار اختصاص دهید چون بعد از این فصول، برف کوهستان‌های گرجستان را در بر می‌گیرد.

 

اسکی

 

اسکی

 

چهار نقطه در گرجستان وجود دارد که برای روزهای برفی زمستان عالی هستند تا به آن‌ها مراجعه کرده و اسکی کردن در کوه‌های زیبای این کشور را تجربه کنید. گوئادری پیست‌های بین‌المللی دارد و با امکانات بسیار خوبی که در آن تعبیه شده برای همه مناسب است. مستیا به خاطر ارزان بودنش معروف است، گودائوری برای حرفه‌ای‌ها خوب است و باکوریانی را بیشتر به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کنند.

مطالب مرتبط