دلایلی از نشنال جغرافی برای سفر به گرجستان

گرجستان کشوری زیبا و کوهستانی‌ست که با وجود پیشرفت‌های این چند دهه هنوز عده زیادی به عنوان مقصد بعدی سفر خود به تور گرجستان نگاه نمی‌کنند. در حالی که تفلیس بیشترین سهم گردشگر را در این کشور دارد اما جاهای زیبای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. ما در اینجا نقاطی را بررسی می‌کنیم که شما را مجاب به بازدید از این کشور می‌کنند.

 

در روستاهای توشتی کاوش کنید

 

در روستاهای توشتی کاوش کنید

 

در شمال شرقی، در دامنه‌های کوه‌های قفقاز بزرگ، منطقه توشتی واقع شده است. این بخش یکی از دست نخورده‌ترین مناطق کشور است که هنوز جوامع به صورت زندگی سنتی در آن ساکن هستند. شما در این قسمت از کشور می‌توانید روستاهای سنتی، خرابه‌های تاریخی و روستاهای رها شده را در پس زمینه زیبای کوهستانی کشف کنید.

 

سواری در تله کابین باتومی

 

سواری در تله کابین باتومی

 

شهرهای گرجستان ماجراجویی‌های مخصوص خودشان را دارند. باتومی شهری ساحلی در حاشیه دریای سیاه است که تابستان‌ها به مقصد محبوب مردم در گرجستان تبدیل می‌شود. در سال 2013 در این شهر ترموای هوایی به طول 2 کیلومتر راه‌اندازی شد که نمایی شگفت‌انگیز از شهر را در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌دهد. شما می‌توانید با سوار شدن در این قطار از مناظر فوق‌العاده دیدنی افق با ساختمان‌های قدیمی و جدید لذت ببرید و شهر را از زاویه بالا به نظاره بنشینید.

 

رفتینگ در رودخانه ریونی

 

رفتینگ در رودخانه ریونی

 

ماجراجویی‌های فضای باز در گرجستان تنها به پیاده‌روی و صعود خلاصه نمی‌شود. در این کشور رشته‌های مختلف قایق‌رانی همچون کایاک و رفتینگ هم انجام می‌گیرد که آدرنالین‌ها را به حد می‌رسانند. در اطراف این رودخانه می‌توانید به جای تفریحات آبی به دوچرخه‌سواری در کوهستان، غارگردی، و یا پریدن از صخره بپردارید.

 

کمپینگ در اوشبا

 

کمپینگ در اوشبا

 

با توجه به ناهمواری‌های شدید در گرجستان و وجود مناطق بکر و مسیرهای طبیعی یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در این کشور انجام داد کمپینگ در مناطق کوهستانی زیر آسمان پرستاره است. شما می‌توانید با دور شدن از مناطق شهری بدون آلودگی ناشی از نور زندگی شبانه، ستاره‌های آسمان را تماشا کنید. اگر از چادر زدن در طبیعت استقبال نمی‌کنید می‌توانید با رفتن به مناطق روستایی سنتی و گرفتن کلبه بدون برق و آنتن انزوای جذابی را تجربه کنید.

 

دنیایی از طعم‌های جدید

 

دنیایی از طعم‌های جدید

 

تاریخ غنی گرجستان و راه‌یابی فرهنگ‌های شرقی و غربی به این کشور باعث شده تا غذاهای کشور تبدیل به یک ماجراجویی تمام عیار شود. شما می‌توانید از مزه‌‌های شگفت‌انگیز غذاهای مختلف همچون پخالی، کینخالی، و همچنین خاچاپوری امتحان کنید.

 

پیاده‌روی در کنار مناظر خیره‌کننده کوهستانی

 

پیاده‌روی در کنار مناظر خیره‌کننده کوهستانی

 

زیبایی مناظر کوهستانی گرجستان تقریبا مثل توفیق اجباری‌ست و تنها راه کشف زوایای آن پیاده‌روی است. روستای استپانمیندا واقع در کوه‌های گرجستان، ترکیبی کامل از گردشگری ماجراجویانه و مهمان‌نوازی گرم قدیمی گرجستان را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید صبح‌ها را به پیاده‌روی در مناطق اطراف بگذرانید و شب‌ها بیرون کلبه به تماشای آسمان پرستاره و نوشیدن قهوه‌‌ای داغ بپردازید.

 

استراحت در حمام گوگرد شهر قدیمی در تفلیس

 

استراحت در حمام گوگرد شهر قدیمی در تفلیس

 

در منطقه آبانتوبانی، پایتخت تفلیس، حمام‌های سنتی گوگرد وجود دارد که به لحاظ تاریخی و فرهنگی اهمیت بالایی دارند. این حمام‌ها ازاصلی‌ترین تجارب شهر هستند که مردم محلی و گردشگران به یک اندازه به آن بها می‌دهند. این حمام‌ها شامل اتاق‌های مختلف همچون اتاق‌های عمومی و خصوصی، سونا، استخرهای گرم و قسمت ماساژ، لایه برداری و زیبایی، ماساژ با روغن‌های درمانی و موارد متنوع دیگری می‌شوند. به طوری که وقتی از امکانات آن‌ها استفاده می‌کنید پوست‌تان به دوره نوزادی برمی‌گردد و به همان نرمی و لطافت می‌شود.

 

کنار دریا

 

 کنار دریا

 

فراموش نکنید، با تمام هیجانات کوهستانی، گرجستان دارای خط ساحلی آب‌های فیروزه‌ای زیبا و مناظر چشمگیر و آرامشبخش هم هست. یکی از بهترین نقاطی که می‌توانید از گردش در آن لذت ببرید باغ‌های گیاه شناسی در Mtsvane Kontskhi در 9 کیلومتری شمال باتومی است. این باغ‌ها به نگه‌داری و تکثیر انواع زیادی از گیاهان بومی و بین‌المللی مشغول هستند. این گستردگی و زیبایی طبیعی باعث شده تا مردم از رفتن به این باغ‌ها لذت ببرند و وجودشان را غرق در آرامش کنند.

 

تماشای بزهای کوهی در دامنه‌های برفی

 

تماشای بزهای کوهی در دامنه‌های برفی

 

گرجستان با تمام کوچکی و مناطق روستایی‌اش هیچ محدودیتی ندارد. یعنی هرجایی مطابق میل‌تان نبود می‌توانید به جای دیگری بروید. بنابراین اگر تمام چیزهایی که گفتیم نظرتان را جلب نکردند می‌توانید در برخی از مسیرهای کوهستانی برفی پیاده‌روی کرده و به تماشای حیات وحش فوق‌العاده دیدنی آن بپردازید. در این نواحی عموما بزهای کوهی زیبا و وحشی زندگی می‌کنند. شما می‌توانید از بزهای کوهی، گوسفندان آزاد، گوزن‌های قرمز و حیواناتی از این قبیل دیدن کنید.

مطالب مرتبط