عاشقانه‌ترین نقاط گرجستان برای گردش‌های دو نفره

گرجستان با مناظر زیبا و طبیعت بکری پوشیده شده که پر از مسیرهای عاشقانه و رمانتیک هستند. تور گرجستان برای سفرهای عاشقانه در کنار همسر انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند. شما می‌توانید در اینجا طیفی از کوه‌های نفس‌گیر، سواحل، باغ‌های پر گل و مکان‌های تاریخی را پیدا خواهید کرد. جذابیت گرجستان همیشه زوج‌های جوان را به سمت خود کشانده است. اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفری عاشقانه و دونفره هستید و به دنبال جایی مناسب می‌گردید گرجستان به عنوان کشوری نزدیک و مقرون به صرفه نقاط جذابی در دسترس شما می‌گذارد.

 

تفلیس

 

تفلیس

 

کوه متاتسمیندا از نقاط دیدنی و جذاب تفلیس است که به دلیل ارتفاع و نمایی که از شهر ارائه می‌دهد همیشه مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد. مخصوصا اینکه هوای آن خنک، تازه و پاکیزه بوده و حس و حال فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد. شما با رفتن به آن می‌توانید اوقات دونفره جذابی را در کنار مناظر زیبای طبیعی و شهری و هوای ملیح و دل‌انگیز تجربه کنید.
این کوه حتی از زمان شوروی هم برای قرارهای عاشقانه و درخواست خواستگاری محبوب و مشهور بود. اگر می‌خواهید سوار قطار برقی شوید حتما برای طلوع و یا غروب خورشید این کار را کنید. زیرا همینطور که از کوه بالا می‌روید شانس دیدن تفلیس را غرق در دریای نور خواهید داشت. در پارک بالای کوه لحظات آرام و رمانتیکی را سپری کنید و برای رفع گرسنگی به رستوران بروید و از غذاهای محلی سفارش دهید.

پارک متاتسمیندا یا پارک بُمبُرا مرتفع‌ترین شهربازی شهر است که روی کوه متاتسمیندا واقع شده است. این پارک برای تمام سنین و سلیقه‌ها سرگرم‌کننده و دوست‌داشتنی است. شما می‌توانید همراه همسرتان از چشم‌انداز به شدت دیدنی شهر لذت ببرید و با سوار شدن در چرخ و فلکی که در لبه کوه واقع شده از ارتفاع 80 متری به تماشای منظره پانورامای شهر بنشینید.

 

narikala

 

ناریکالا یکی دیگر از نقاط دوست داشتنی شهر است که بر روی تپه‌ای مشرف به شهر قرار گرفته است. این قلعه باستانی از دیرباز بین مردم بومی و گردشگر و همچنین زوج‌هایی که می‌خواهند اوقای را با هم سپری کنند مورد استقبال قرار می‌گرفت.مردم بازدید از این قلعه را به خاطر دیدن مناظر زیبا و هوای فوق‌العاده‌اش دوست دارند. شما نیز می‌توانید پای پیاده به این قلعه باستانی بروید و یا از پارک ریک با تله کابین خودتان را به آن برسانید. تله کابین سواری دونفره می‌تواند روزتان را جذاب‌تر کند البته اگر از ارتفاع نمی‌ترسید.

 

سیقناقی

 

سیقناقی

 

سیقناقی شهری در منطقه کاختی در شرق گرجستان است که به شهر عشق شهرت دارد. زوج‌های جوان بومی تمایل زیادی دارند به سیقناقی سفر کنند، همانجا در کلیسا ازدواج کنند و در هتلی دنج بمانند. خیلی‌ها نیز بعد از ازدواج برنامه‌ ماه عسل‌شان را در سیقناقی دنبال می‌کنند. با وجود این که سیقناقی از کوچک‌ترین شهرهای شرق گرجستان است اما با داشتن مناظر زیبای طبیعی، محیط آرام و دنج و خانه‌های زیبای رنگی از طرف زوج‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد. سیقناقی به معنای واقعی برای علاقه‌مندان به طبیعت و محیط‌های آرام دوست داشتنی است.

 

سوانتی

 

svaneti

 

اگر هر دوی شما به پیاده‌روی علاقه دارید سوانتی یکی از زیباترین مناطق گرجستان در غرب کشور انتظار شما را می‌کشد. این منطقه در دامنه جنوبی قفقاز مرکزی قرار گرفته و با قله‌های 3 تا 5 هزار متری محاصره شده است. اوشگولی نیز بلندترین منطقه مسکونی در اروپا، در این ناحیه واقع شده است. چه چیزی می‌تواند عاشقانه‌تر از گشت و گذاری دونفره در طبیعتی بکر و مناظر نفس‌گیر باشد؟

 

باتومی

 

باتومی

 

باتومی شهر ساحلی و جذاب در حاشیه دریای سیاه است که در جنوب غربی کشور واقع شده است. این شهر ساحلی و زیبا که حالا بین گردشگران خارجی هم به شهرت رسیده است. این شهر موقعیت جغرافیایی خاصی دارد. به طوری که در حاشیه دریای سیاه واقع شده و از طرف دیگر در نزدیکی دامنه قفقاز کوچک قرار گرفته است. به همین دلیل هم آب و هوای منحصر به فرد خودش را دارد. یعنی همانطور که تابستان‌ها مقصد ساحلی مردم است زمستان‌ها می‌تواند به طور کامل پوشیده از برف شود.
اگر با همسر خود به باتومی سفر می‌کنید پس خیلی لازم نیست به دنبال جاهای عاشقانه بگردید زیرا باتومی خود به تنهایی پر از حس و حال عاشقانه است. شما می‌توانید با همسرتان در ساحل قدم بزنید و از غروب زیبای خورشید بر روی ماسه‌های سیاه دیدن کنید. اگر ساحل شهر به تنهایی برای شما کافی نیست می‌توانید شامی عاشقانه را در رستوران‌های دنج شهر تجربه کنید و در یکی از هتل‌های لوکس و نزدیک به ساحل هم اقامت کنید. به علاوه قدم زدن در بلوار شهر زیر نور چراغ‌های نارنجی به شدت دلخواه و عاشقانه است.

مطالب مرتبط