اطلاعات تور‌های کروز سواری در تنگه بسفور؛ استانبول

کروز سواری در تنگه بسفور، از جمله فعالیت‌هایی است که هر گردشگری در تور استانبول، باید آن را امتحان کند. در این مسیر آبی که زیبایی‌های خاص خود را دارد شما چندین بنای معروف دوران عثمانی از جمله قصر توپکاپی را مشاهده خواهید کرد و در خود کشتی نیز برنامه‌های تفریحی برایتان در نظر گرفته می‌شود.
از این دست ابنیه تاریخی در بسفور به وفور پیدا می‌شود و یکی از دلایلی که تا این حد این سفر توصیه می‌شود، همین وجود مناظر و ساختمان‌های زیبا در مسیر است. اما گردش‌های آبی در تنگه تنوع زیادی دارد، به همین خاطر ما در نوشته امروز مدل‌ها و قیمت‌های مختلف این گردش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

 

گردش آبی با کروز در تنگه بسفور

 

 

cruise

 

 

همانطور که گفتیم گردش‌های آبی در این تنگه شکل‌های مختلفی دارد. کشتی‌های دولتی Sehir Hatlari Vapuru برای مثال در دو مدل 6 ساعته و 2 ساعته حرکت می‌کنند و کشتی‌های Turyol Daily Bosphorus Tours نیز تورهای خصوصی هستند که قیمتی ارزان‌تر از همه جا دارند. در مجموع جایی که کشتی از آن حرکت می‌کند، مسیر و طول تور و همچنین خدماتی که ارائه می‌شود، در گردش‌های آبی متفاوت است و باید قبل از اینکه بلیط ورود به کشتی را تهیه کنید، این موارد را در نظر بگیرید.

 

 

راهنمای اجاره‌ی ماشین در استانبول؛ ترکیه

 

 

انواع تورهای تنگه بسفور

 

 

sehir-hatlari

 

 

Sehir Hatlari یک شرکت حمل و نقل دولتی است که کشتی‌هایی برای حرکت در بسفور نیز دارد که همگی آن‌ها چسبیده به پل گالاتا حرکت می‌کنند. سه تور مختلف توسط این شرکت برای مسیرهای طولانی برگزار می‌شود که به شرح زیر هستند:

 

 

تور بسفور به دریای سیاه

 

 

cruise

 

 

  کشتی در ساعت 10:30 صبح از اسکله Eminönü حرکت کرده، 12 به Anadolu Kavagi می‌رسد. سه ساعت استراحت در این مکان و سپس ساعت 15:00 از اسکله جدا شده ساعت 16:30 به اسکله Eminönü باز می‌گردد. در سه ساعت زمانی که در Anadolu Kavagi خواهید داشت می‌توانید پیاده شده و به گردش در قلعه یوروس مشغول شوید و تصاویر زیبایی از این منطقه بسیار جذاب و دریای سیاه بگیرید. هزینه این تور به ازای هر نفر 25 لیر است.

 

 

راهنمای اجاره‌ی ماشین در استانبول؛ ترکیه

 

 

تور کوتاه ۲ ساعته در بسفور

 

 

ehir-hatlari-short

 

 

انتخاب دوم و ارزان‌تر شما این تور خواهد بود که 14:30 از اسکله Eminonu حرکت کرده و بدون توقف در آب‌های تنگه به پیش می‌رود و در نهایت 16:30 در همان جایی که کار را آغاز کرده، پهلو خواهد گرفت. در این سفر کوتاه اما جذاب شما تمامی جاذبه‌های شمال تنگه را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید ساختمان‌هایی که از آن‌ها سخن گفتیم را ببینید. تورهای کوتاه که تنها 12 لیر برای هر نفر هزینه دارند، برای کسانی که می‌خواهند زیبایی‌های خود تنگه را ببینند کافی است، و تورهای طولانی به واسطه جدا شدن از استانبول مورد توجه قرار می‌گیرند.

 

 

تورهای یک ساعت و نیمه شرکت خصوصی Turyol

 

 

تورهای یک ساعت و نیمه شرکت خصوصی Turyol

 

 

تورهای این شرکت از اسکله Eminonu Turyol حرکت می‌کنند و بدون توقف در تنگه مسیری را رفته و در همان اسکله به سفر خود پایان می‌دهند. کشتی‌های این شرکت کوچک و بسیار بامزه هستند و جایگزینی بسیار مناسب برای کشتی‌های بزرگ دولتی محسوب می‌شوند. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های تورهای Turyol نسبت به تورهای Şehir Hatları این است که این گردش‌ها از ساعت 10 هر روز صبح آغاز شده و هر یک ساعت یک حرکت تا شب خواهد داشت. مسیر حرکت آن‌ها نیز کمی متفاوت بوده و شما را از پل سلطان محمد رد می‌کند و به همین خاطر مسیر کوتاه‌تر و البته زمان آن نیز کم‌تر خواهد بود.  تورهای این شرکت 20 لیر قیمت دارد و سپس عصر و شب خود را با تماشای بازی رنگ و نور بر روی پل ۱۳۰ میلیون دلاری استانبول بگذرانید. 

 

 

dinner-cruise

 

 

به غیر از این تورهای رسمی، چندین و چند تور خاص دیگر در این مسیر انجام می‌شود که هر کدامشان چیزی به گردش شما اضافه می‌کنند. برای مثال تورهای شام در بسفور از محبوب‌ترین آن‌هاست که به واسطه شرکت و شامی که سرو می‌شود و برنامه‌ی تفریحی که در نظر می‌گیرند، قیمت‌های متفاوتی از 35 دلار به بالاتر دارند. همچنین بعضی از تورها نیز شما را در اسکله‌های مختلف متوقف می‌کنند تا بتوانید از مراکز دیدنی مکان‌های مختلف دیدن کنید. برای مثال‌ تورهای خصوصی با تعداد کم که شما را با کشتی به گردش برده امکان بازدید از چند جای مهم را نیز فراهم می‌کند، بین 60 تا 80 دلار قیمت پیدا می‌کنند. یا تورهای دریای سیاه که با 25 لیر می‌توانستید انجام دهید، با کشتی‌های کوچک‌تر و فراهم کردن نهار، قیمت‌هایی حدود 60 تا 90 دلار پیدا می‌کنند.  

مطالب مرتبط