بهترین فستیوال‌های با تور ارمنستان

شرکت در جشن‌ها با تور ارمنستان یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم جایی است. ارمنی‌ها عاشق جشن و شادی هستند و در طول سال به بهانه‌های مختلفی بساط جشن و پایکوبی را برپا می‌کنند.
در واقع این کشور در طول سال میزبان وقایع و رویدادهای مختلفی است که اگر قصد سفر به این کشور را دارید بد نیست خودتان را به یکی از آن‌ها برسانید. شما در طل این جشن‌ها می‌توانید تجربه مهمان‌نوازی ارمنی‌ها، شرکت در رنگ‌پاشی و ا آب بازی را کسب کنید.

 

 

فستیوال دلمه

 

 

فستیوال دلمه

 

 

همانطور که دلمه در کشورهای منطقه مثل ایران و ترکیه و گرجستان رواج دارد، غذایی ارمنی هم محسوب می‌شود. ارمنی‌ها نیز مثل ما دلمه برگ را با گوشت و برگ درخت انگور درست می‌کنند. این رویداد در تاریخ ۲۰ می در روستای هنابرد برگزار می‌شود که در طی آن بازدیدکنندگان می‌توانند دلمه‌های مختلف درست شده توسط افراد مختلف را بچشند و طعم آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنند. یعنی شما با حضوردر این جشنواره می‌توانید انواع و اقسام مدل‌های مختلفی از دلمه را یک جا و با هم امتحان کنید. در ادامه هم می‌توانید برخی از این فعالیت‌های رایگان در ایروان را انجام دهید. 

آدرس: Hnaberd, Aragatsotn Province, Armenia

 

 

جشنواره توت سیاه سیونیک

 

 

جشنواره توت سیاه سیونیک

 

 

پارک منطقه گوریس سالانه میزبان جشنواره توت سیاه است که در ۷ام جولای برگزار می‌شود. این جشنواره باعث می‌شود تا منطقه گوریس به مقصد گردشگران تبدیل شده و خیل زیادی از مسافران برای شرکت در جشنواره راهی این نقطه شوند.
در واقع هدف اصلی جشنواره توت سیاه تقویت زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم گوریس است. در ایالت سیونیک هر قسمتی غذای ملی و فرهنگی خودش را دارد که در طی جشنواره توت سیاه پخته شده و عرضه می‌شود. شما در این جشنواره می‌توانید با غذاهای مختلف بومی استان سیونیک آشنا شوید و تا دل‌تان می‌خواهد توت بخورید.

آدرس: Goris Regional Park, Syunik Province, Armenia

 

 

بهترین رستوران‌های مقرون به صرفه ایروان

 

 

فستیوال وارداوار

 

 

فستیوال وارداوار

 

 

فستیوال وارداوار یکی از جذاب‌ترین جشن‌ها در سراسر ارمنستان است که در ۸ ژوئن برگزار می‌شود و شما می‌توانید هر جایی از این کشور که هستید در آن شرکت کرده و اوقات شادی را سپری کنید.
کلمه وارداوار در ارمنستان به دو معنی آب پاشیدن و شعله ور شدن گل رز است. حتما حدسش را می‌زنید که پشت این نام گذاری افسانه‌ای هم وجود دارد. طبق افسانه الهه Astghik در سراسر ارمنستان بذر عشق را کاشته که با آب پاشیدن رشد می‌کنند و جوانه می‌زنند. خدا Vahagn نیز از این روش به طور مداوم برای مبارزه علیه شیطان استفاده کرد تا مردم را نجات داده و شر را به عقب براند. بعدها که مسیحیت به ارمنستان پا گذاشت وارداوار تنها به سنتی برای جشن و آب پاشی تبدیل شد.

 

 

روز جاز ایروان

 

 

jazz

 

 

جشنواره روز جاز ایروان همه ساله در ۳۰ آوریل در مجتمع آبشار این شهر برگزار می‌شود که طی آن دوست داران موسیقی جاز از داخل و خارج کشور در آن شرکت کرده و به دور هم جمع می‌شوند. در واقع روز جاز یک جشنواره جهانی است که ارمنستان نیز از آن مستثنی نیست. در این روز نوازندگان جاز ارمنستان در کنار هنرمندان بین‌المللی به اجرای موسیقی می‌پردازند و مردم نیز شانس آن را دارند تا در محیطی بین‌المللی و فرهنگی بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

آدرس: 10 Tamanyan St, Yerevan, Armenia

 

 

جشن رنگ

 

 

جشن رنگ

 

 

جشن رنگ را بیشتر مردم به هند می‌شناسند اما نسخه‌ای از آن در ارمنستان هم اجرا می‌شود که شرکت ر آن می‌تواند یکی از خاطرات به یادماندنی زندگی‌تان را برایتان رقم بزند. این جشنواره همه ساله در مجتمع همیلار ایروان و در ماه جولای برگزار می‌شود. این جشن از صبح زود شروع شده و بعد از گرم کردن بدن و انجام ورزش، با دویدن در مسیری ۵ کیلومتری ادامه می‌یابد. شرکت کنندگان نیز در مسیر با انواع رنگ‌های خوراکی بدون ضرر هزار رنگ می‌شوند. هشدار می‌دهیم از آنجا که این جشنواره صرفا جنبه سرگرمی دارد هیچ محدودیت، قانون و زمان‌بندی خاص و مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است. با این همه سه زن و سه مردی که اول از خط پایان عبور کنند جایزه دریافت می‌کنند.

آدرس: Hamilar Complex, Yerevan, Armenia

 

 

بهترین رستوران‌های ایروان که باید غذا‌های آنها را امتحان کنید

 

 

فستیوال تاراز

 

 

فستیوال تاراز

 

 

اگر از علاقه‌مندان به فرهنگ و سنت بومی هستید و همیشه از دیدن لباس‌های محلی رنگی و شاد لذت می‌برید پس روز ۴ آگوست در جشنواره تاراز در شهر ایروان شرکت کنید و شانس پوشیدن لباس‌های سنتی را به دست بیاورید. این لباس‌ها برای ارمنی‌ها نشانه هویت فرهنگی و ملی آن‌هاست و از اهمیت بالایی برخوردار است.

آدرس: Hyusisayin Poghota, Yerevan, Armenia

 

 

جشنواره بین‌المللی بالن

 

 

جشنواره بین‌المللی بالن

 

 

این جشنواره که از ۱۵ تا ۱۸ سپتامبر در ایروان برگزار می‌شود فضایی خاص به آسمان شهر می‌دهد. در طول این سه روز آسمان شهر پر ازبالن‌های رنگی زیبایی می‌شود که هر کدام‌شان طرح و رنگ خاصی دارند. مردم از سراسر دنیا در ایروان جمع می‌شوند تا در این جشنواره شرکت کنند.  در سفر از این لیست از برنامه‌های موبایل برای سفر به ارمنستان استفاده کنید. 

آدرس: Republic Square, Yerevan, Armenia

مطالب مرتبط