جذاب‌ترین فعالیت‌های ماجراجویانه در ارمنستان

ارمنستان کشوری جذاب، کوچک و کوهستانی‌ست که مناظر زیبایی سر تا سر آن را پوشانده است. به جرات می‌توان گفت نود درصد سفرهای گردشی با تور ارمنستان اول به ایروان اتفاق می‌افتد بعد به دیگر شهرها می‌رسد. بیشتر مردمی که به ایروان می‌روند آن را شهری کوچک و تاریخی می‌بینند که از لحاظ مدرنیته شدن فاصله زیادی با شهرهای دیگر آسیا مخصوصا جنوب شرقی آن دارد.
بسیاری با همین باورها ارمنستان را نادیده می‌گیرند چه برسد که به آن سفر کنند. اما این‌ تصورات درست نیستند. ارمنستان به جز بخش‌های تاریخی و کوهستانی میزبان ماجراجویی‌های فوق‌العاده‌ای هم هست که می‌توانید تجربه‌شان کنید.

 

زیپ‌لاین در پارک یل

 

زیپ‌لاین در پارک یل

 

زیپ‌لاین یکی از فعالیت‌های مفرحی است که ماجراجویان عاشق ارتفاع از انجام آن لذت فراوان می‌برند. اگر واقعا دوست دارید این فعالیت را انجام بدهید اما قبلا تجربه‌ای در این زمینه نداشتید نگران نشوید، لازم نیست حتما در حرفه‌ای باشید. پارک Yell Extreme در روستای ینوکاوان در 150 کیلومتری ایروان واقع شده و بهترین محل برای لذت بردن از زیپ‌لاین است.
این پارک که در سراسر سال فعالیت می‌کند دارای 5 منطقه زیپ‌لاین مختلف است که هر زمان از کشور دیدن کنید آماده بالا بردن آدرنالین خون‌تان است. مدت زمان بازدید 90 دقیقه است که مقداری از آن  صرف آموزشات اولیه و ایمنی و پیاده‌روی بین خطوط می‌شود. به جز زیپ‌لاین این پارک دارای تفریحات دیگری مثل پاراگلایدر، صخره‌نوردی، دوچرخه‌سواری کوهستانی، پنت بال و مواردی دیگر هم هست.

 

سوار بالن هوای گرم شوید

 

سوار بالن هوای گرم شوید

 

اگر می‌خواهید مناظر ارمنستان را از زاویه‌ای بسیار بالا و مثل پرنده‌ها تماشا کنید یکی از بهترین روش‌ها بالن‌سواری است. این یکی از بهترین فعالیت‌هایی‌ست که بازدیدکنندگان ارمنستان می‌توانند انجام دهند.
سواری حدودا بین 40 دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد که طی آن شما می‌توانید زیباترین و چشم‌گیرترین مناظر کشور را شاهد باشید. با تمام این که هر زمانی می‌توانید پرواز کنید اما یکی از بهترین تجارت بالن‌سواری تماشای طلوع و غروب خورشید بر روی تپه‌ها و دشت‌های کشور است.
توجه داشته باشید که کل پروسه بین 4 تا 5 ساعت طول می‌کشد که شامل رانندگی تا محل، آماده‌سازی بالن و پرواز می‌شود. این فعالیت در تمام طول سال انجام می‌شود اما برای نیمه دوم سال بهتر است با خودتان لباس کافی داشته باشید.

 

بهترین فستیوال‌های با تور ارمنستان

 

در ارتفاعات پیاده‌روی کنید

 

در ارتفاعات پیاده‌روی کنید

 

ارمنستان همانند کشور همسایه خود گرجستان کوهستانی و پر از مناظر دیدنی بکر است. یکی از کارهای جذابی که می‌توان در ارمنستان درست مانند گرجستان انجام داد پیاده‌روی و صعود در قسمت‌های کوهستانی و دره‌های آنست. شما می‌توانید در زیباترین مسیرها کاوش کرده و از حیوانات اهلی و خانگی بامزه دیدن کنید. زیباترین و بهترین مسیرهای کشور شامل کوه آراگاتس، قلعه آمبرد، دریاچه کری و تعدادی صومعه در مناطق پایین دست می‌شوند. لازم به ذکر است که بخش جنوبی کمی آسان‌تر از قسمت شمالی است.

 

اسکی یا اسنوبرد در Tsakhkadzor

 

Tsakhkadzor

 

اقامتگاه اسکی Tsakhkadzor که در یک ساعتی ایروان قرار دارد جایی عالی برای اسکی و اسنوبرد شناخته می‌شود. در اینجا دامنه تکه تکه نیست و برف دست نخورده هم کار اسکی‌بازی را برای شما آسان می‌کند. اگر بی‌تجربه و متبدی هستید اصلا نگران نباشید این زمین اسکی دارای قسمت‌های مختلف با درجه سختی متفاوت است. بالاترین نقطه اقامتگاه در 2،819 متری قرار دارد و برای رسیدن به آن باید تمام مسیر را بالا بروید. اگر هوا خوب باشد شما از اینجا می‌توانید دریاچه سوان را هم ببینید. وقتی به قله برسید می‌توانید از مناظر بالای کوه آرارات لذت ببرید.

 

برترین فعالیت‌هایی رایگان در ایروان

 

پرنده بودن را تجربه کنید

 

پرنده بودن را تجربه کنید

 

ارمستان از 365 روز سال حدود 300 روز آفتابی را تجربه می‌کنند که چنین شرایطی برای پاراگلایدینگ عالی است. در ارمنستان چندین شرکت ارائه خدمات پاراگلایدینگ وجود دارد. گرچه تقریبا نقطه پرواز تمامی آن‌ها به یک اندازه زیبا هستند. کوه‌های هاتیس و گوتان که خیلی به ایروان نزدیک هستند از محبوب‌ترین مقاصد پاراگلایدر برشمرده می‌شوند.
کوه Teghenis که به عنوان بخشی از اقامتگاه اسکی Tsakhkadzor شناخته شده است محلی عالی برای پارااسکی هنگام پرواز بر فراز دریاچه سوان است که شرکت‌ها ارائه می‌دهند. همانطور که می‌بینید امکانات زیادی وجود دارد فقط باید تصمیم بگیرید کجا بروید.

 

تماشای پرنده‌ها

 

تماشای پرنده‌ها

 

ارمنستان دارای حدود 350 گونه است که تقریبا 245 مورد آن در این منطقه ثبت شده‌اند. اگر از علاقه‌مندان به پرندگان هستید پس ارمنستان باید در فهرست مقاصد محبوب شما جای بگیرد. قرارگیری این کشور بین دریای خزر و دریای سیاه باعث شده تا تبدیل به یک پل زیستی ایده‌آل بین اروپا و آسیا شود. دریاچه‌ آرپی و دریاچه سوان بزرگ‌ترین نقاط تولید مثل پرندگان این مرز و بوم هستند. به علاوه دریاچه آرپی میزبان جمعیت کمی از پلیکان‌ها هم هست.

مطالب مرتبط