بهترین رستوران‌های مقرون به صرفه ایروان

ارمنستان در همسایگی ایران، آذربایجان و البته گرجستان که همگی از لحاظ گزینه‌های غذایی بسیار قوی هستند قرار گرفته است. هیچ جای تردیدی وجود ندارد که این کشور نیز دارای غذاهای خوشمزه و آشپزی قوی باشد. ایروان به عنوان پایتخت و مقر اصلی گردشگری در تور ارمنستان دارای گزینه‌های غذایی فراوانی است که می‌توان در آن‌ها غذاهای پر زرق و برقی خورد.
با این همه ممکن است بخواهید در جاهای مقرون به صرفه‌تری غذا بخورید و در مخارج سفر صرفه جویی کنید. ما در اینجا بهترین رستوران‌های مقرون به صرفه ایروان را معرفی می‌کنیم.

 

 

Zhinglyanov Hats

 

 

Zhinglyanov Hats

 

 

خیلی انتظار منو و تنوع غذایی در این رستوران را نداشته باشید. در حقیقت اینجا تنها غذایی که یافت می‌شود zhingyal است که از لایه‌های لواش و سبزیجات و همچنین انواعی از چاشنی درست شده و بیشتر برای وعده‌ای سبک در فصل تابستان مناسب است.
اگر در ایروان به سر می‌برید از غذاهایی که حتما باید امتحان کنید و یا رستوران‌هایی که باید حتما بروید همین گزینه است. به علاوه شما می‌توانید این غذا را به صورت بسته‌بندی برای بردن به خانه و یا پیک‌نیک نیز از آن‌ها درخواست کنید.

آدرس: 36 Komitas Ave, Yerevan, Armenia

تلفن: +37410229622

 

 

Mer Taghe

 

 

Mer Taghe

 

 

این رستوران یکی از مهم‌ترین گزینه‌های فهرست ما برای امتحان کردن غذاهای باکیفیت ارمنی است. مخصوصا اگر شما از خوردن گوشت و پیتزا لذت می‌برید این رستوران جاییست که باید بروید. تخصص این رستوران در سرو lahmajun، غذایی که به پیتزای ارمنی تعبیر می‌شود است. اما شما می‌توانید از دیگر گزینه‌های خوشمزه در منو هم امتحان کنید. اگر lahmajun سفارش دادید روی آن لیموی زیادی بفشارید که در بهتر شدن طعم آن بسیار موثر است.

آدرس: 21/1 Tumanyan St, Yerevan, Armenia

تلفن: +37410580106

 

 

بهترین و جذاب‌ترین سفرهای یک روزه‌ی ایروان؛ شهر هزار چهره

 

 

At Gayane's

 

 

at-gayane

 

 

At Gayane's جای دیگری است که می‌توان غذاهای محلی را در آن امتحان کرد. اگر به این رستوران می‌روید حتما دلمه و خاشلاما را امتحان کنید. این رستوران مانند جواهر پنهانی شهر در ساختمانی مسکونی و دنج به دور از شلوغی خیابان اصلی واقع شده و محیطی کاملا گرم و صمیمی ارائه می‌دهد به طوری که حس می‌کنید به مهمانی دعوت شده‌اید. در واقع گایان در این ساختمان زندگی کرده و به عنوان میزبان از شما پذیرایی می‌کند. بنابراین با رفتن به این رستوران به نظر می‌رسد شما به مهمانی یک خانواده ارمنی دعوت شده‌اید. بنابراین به عنوان یک تجربه معتبر به این رستوران نگاه کنید.

آدرس: 35b Tumanyan street, Yerevan, Armenia

تلفن: +37410530320

 

 

Adzoukh

 

 

Adzoukh

 

 

هیچ سفری به ایران بدون بازدید از این رستوران کامل نخواهد بود. جو رستوران بسیار دوستانه و فینگر فودها بسیار خوشمزه هستند. در آدزوخ شما می‌توانید بهترین ساندویچ‌های کبابی شهر را پیدا کنید که گوشت آن آبدار و خوشمزه درست می‌شود. البته به این معنی نیست که تنها ساندویچ‌های گوشتی در این رستوران پیدا می‌شود. برای دوستان گیاه‌خوار نیز ساندویچ‌های سبزیجات وجود دارد که می‌توانند سفارش دهند. همانند رستوران گایان اینجا نیز از نگین‌های پنهان شهر است که نباید رفتن به آن را از دست بدهید.

آدرس: 20 Koghbatsi Str, Yerevan, Armenia

تلفن: +37477788679

 

 

بهترین رستوران‌های ایروان که باید غذا‌های آنها را امتحان کنید

 

 

Tun Lahmajo

 

 

Tun Lahmajo

 

 

Tun Lahmajo یکی دیگر از مکان‌هاییست که می‌توانید پیتزای ارمنی یعنی لاهماجون را امتحان کنید. به غیر از این غذا، گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. غذاها عالی و قیمت‌ها کاملا مقرون به صرفه هستند به همین دلیل معمولا رستوران خیلی شلوغ می‌شود. بنابراین اگر مجبور شدید، کمی صبر کنید زیرا غذاها ارزش این انتظار را دارند.

آدرس: 23 Teryan St, Yerevan, Armenia

تلفن: +37410538717

 

 

Zatar Pizza

 

 

Zatar Pizza

 

 

زاتار پیتزا در ایروان به غذاهای خوب و قیمت پایین مشهور است. اگر به این رستوران می‌روید از هوموس، انواع زاتار، فلافل و انواع گوناگونی از لاهجون را امتحان کنید که همگی خوشزه و باکیفیت هستند. شاید باورتان نشود اما شما می‌توانید تمامی این گزینه‌ها را تنها به قیمت ۱ دلار تهیه کنید. این رستوران توسط ارمنی‌هایی که اصالتا سوری هستند اداره می‌شود. ترکیب غذاهای ارمنی و عربی آنچنان خوب و قوی است که بعد از یک بار رفتن برای دفعه بعد برنامه‌ریزی خواهید کرد.

آدرس: 24 Hanrapetutyan Str, Yerevan, Armenia

تلفن: +37410525106

 

 

۷ جاذبه‌ گردشگری مشهور در ارمنستان

 

 

Room5

 

 

Room5

 

 

اگر می‌خواهید بین این همه گزینه‌های محلی وقفه‌ای ایجاد کنید به رستوران روم۵ بروید که منویی از غذاهای آمریکایی و مکزیکی را پیش رویتان قرار می‌دهد. کارکنان بسیار مهربان و صمیمی و غذاها بسیار خوشمزه هستند. مخصوصا تاکوها که طعم و مزه‌ای بهشتی ارائه می‌دهند. اگر کمی حس ماجراجویانه در انتخاب غذا دارید حتما از پیتزای مکزیکی در تور ارمنستان نوروز 98 امتحان کنید که طعم منحصر به فرد آن شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

آدرس: 5 Spendiaryan St, Yerevan, Armenia

تلفن: +37412550570

مطالب مرتبط