دیدنی‌های خاص شانگهای که فقط محلی‌ها آنها را می‌شناسند

گرچه بیشتر نقاط چین جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی گوناگونی در خودش جای داده اما بیشتر گردشگران برای سفر با تور چین چند انتخاب همیشگی را دنبال می‌کنند که یکی از آن‌ها را شانگهای شامل می‌شود. این شهر پر جمعیت نقاط دیدنی و گردشی زیادی دارد اما بیشتر مسافران هنگام اقامت در آن، دقیق نمی‌دانند چه مسیری را دنبال کنند و اغلب آن‌ها نهایت به دیدن یکی دو موزه رفته و از رستوران‌های سنتی بازدید می‌کنند. در حالی که این شهر از مکان‌های فوق‌العاده‌ای پوشیده شده که مردم بومی و سکنه اصلی آن، به خوبی با این مکان‌ها آشنایی دارند. ما در این مقاله به معرفی این مکان‌های جذاب خواهیم پرداخت.

 

 

بازار عمومی ازدواج

 

 

بازار عمومی ازدواج

 

 

در زمانی نه چندان دور، تمام ازدواج‌های چین به صورت سنتی و از طریق خانواده‌ها انجام می‌شد. اما در طی سال‌های پیشرفت و مدرنیته شدن جامعه کم کم سنت‌ها کنار گذاشته شدند. یکی از آخرین بقایای باقی مانده از این ازدواج‌ها در شانگهای را می‌توانید آخر هفته‌ها از ساعت ۱۲ تا ۵ بعد از ظهر در بازار عمومی ازدواج ببینید. وقتی به بازدید از این بازار می‌روید، خواهید دید که پدر و مادرها جزئیات زندگی فرزندانشان را بر روی چتر چسبانده و در معرض دید دیگران می‌گذارند. یکی از مهم‌ترین شرایط مورد توجه حقوق و وضعیت مالکیت است. شما می‌توانید به بازدید از این بازار پرداخته و در نظر بگیرید که شاید این آخرین فرصت برای فرزندان خانواده و یا پیر زن‌ها و پیرمردهای تنها باشد.

آدرس: 231 Nanjing W Rd, Huangpu District, Shanghai, China

 

 

پارک جنگلی گنگ شینگ

 

 

گنگ شینگ

 

 

بی اغراق پارک جنگلی گنگ شینک دومین پارک زیبای شانگهای باشد اما اغلب از توجه گردشگران دور می‌ماند. شاید دلیل آن مسافتی باشد که باید طی کنند. این درست است که برای رسیدن به پارک جنگلی باید کمی ماشین سواری را تحمل کنید اما بعد از رسیدن می‌توانید یک روز تمام را در دامان طبیعت سپری کرده و در بین انواع گیاهان زیبا و درختان سرسبز گشت‌زنی کنید. همچنین فعالیت‌های بی‌شماری وجود دارد که می‌توانید در گنگ شینگ انجام دهید. فعالیت‌هایی چون غواصی، زمین پینت بال و همچنین قایق سواری از فعالیت‌های مورد توجه و برجسته این پارک محسوب می‌شود. ورودی پارک برای هر نفر ۲ دلار بوده و اغلب فعالیت‌ها از ۴ دلار شروع می‌شوند.

آدرس: 2000 Jungong Rd, Yangpu District, Shanghai, China

 

 

۵ رستوران درجه یک، دیدنی و خوشمزه‌ی شانگهای

 

ستون‌های ۹ اژدها

 

 

ستون‌های ۹ اژدها

 

 

در تقاطع دو بزرگراه شلوغ در مرکز شهر، ستون‌هایی به عنوان پایه قرار دارند که به صورتی باشکوه طراحی و درست شده‌اند. گرچه این‌ها نمی‌توانند به عنوان محلی برای دیدن در فهرست جاذبه‌های این شهر قرار بگیرند، اما برای گردشگران کنجکاو این ستون‌ها راوی سرگشت و خاطرات شانگهای هستند. همچنین افسانه‌ای وجود دارد که می‌گویند زمینی که ستون‌ها بر آن بنا شده‌اند غیر قابل حفاری هستند، بنابراین مهندسان راه‌سازی برای مشورت به دیدار یک روحانی بودایی رفتند. با اینکه رو حانی گفته بود زیر زمین این بزرگراه اژدهایی لانه دارد اما سرانجام مهندسین زمین را حفاری کرده و ستون‌ها را بنا نهادند. نقش و نگار روی این ستون‌ها نشان از همین داستان دارد.

آدرس: Chengdu N. Rd and Yan’an Highway, Near Fuxing Park

 

 

جیادینگ تاریخی

 

 

جیادینگ تاریخی

 

 

تقریبا می‌توان گفت مناطق اطراف شانگهای از نظر توریست‌ها دور می‌ماند اما به لطف توسعه حمل و نقل شهری هیچ عذری برای چشم‌پوشی از این منطقه نخواهید داشت. شانگهای تا قرن ۱۹ام مثل یک روستای ماهیگیری بود اما منطقه جیادینگ که در اطراف آن قرار داشت، شهری معروف و پرطرفدار بود. گرچه شانگهای در طی سال‌ها رشد کرد و اکنون جیادینگ جزوی از آن محسوب می‌شود که توسط کارخانه‌ها احاطه شده، اما هنوز جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی خود را به قوت قبل حفظ کرده است. این منطقه دارای یک معبد کنفسیوس، موزه، بتکده، کانال‌ها و پارک‌ها است. به طور کلی این منطقه به تنهایی می‌تواند شما را برای مدتی سرگرم کند.

آدرس: Jiading, Shanghai

 

 

جزیره چونگمینگ

 

 

جزیره چونگمینگ

 

 

جزیره چونگمینگ در گذشته تنها به وسیله کشتی در دسترس بود ولی اکنون تنها با یک ساعت رانندگی می‌توان به آن رسید. جزیره چونگمینگ در ساحل شمال شرقی شانگهای واقع شده و به عنوان یک دنیایی جدا از آن شناخته شده می‌شود. چونگمینگ سومین جزیره بزرگ چین بوده که شامل جنگل‌های ملی، تالاب‌های محافظت شده، پناهگاه پرنده‌های مهاجر، مزارع زراعی و دارای یکی از تنها سه معبد کنفسیوسی در شانگهای است. البته این تنها بخشی از چیزهایی است که می‌توان در مورد این جزیره نام برد. شما می‌توانید زمان یکی از فستیوال‌های سالانه و مشهور آن که توسط محلی‌ها برگزار می‌شود به این جزیره سفر کنید. فستیوال‌هایی نظیر جشنواره خرچنگ‌های مودار چونگمینگ، مسابقه ماهیگیری دریاچه مینگژو، جشنواره زیست محیطی و فرهنگی پاییزی Qianwei و مسابقات ملی کریکت از جمله فعالیت‌ها و جشن‌های مردم محلی این منطقه از چین شمرده می‌شود.

آدرس: Chongming Island, Chongming, China

 

 

۹ جاذبه‌ی دیدنی شانگهای که باید آنها را تماشا کنید

 

باند غربی

 

 

باند غربی

 

 

باند غربی در حال حاضر به صنعت تولید هواپیما اختصاص پیدا کرده است. اما دولت تلاش دارد تا این منطقه را به یکی از جاذبه‌های هنری و مراکز فرهنگی شبیه به بانک شمالی لندن تبدیل کند تا بتواند با این شهر به رقابت بپردازد. به همین دلیل است که سیاست‌های تشویقی برای تاسیس موزه‌های هنری و گالری‌ها در امتداد اسکله این منطقه خوش آب و هوا در پیش گرفته است. در حال حاضر بیشترین مردمی که به اینجا می‌آیند خانواده‌هایی برای پیکنیک و جوانانی برای اسکیت بازی هستند. همچنین افرادی برای بازدید از موزه Long، موزه Yuz و دیگران مکان‌های هنری تازه تاسیس راهی این منطقه می‌شوند.

مطالب مرتبط