۹ جاذبه‌ی دیدنی شانگهای که باید آنها را تماشا کنید

سفر با تور چین و رفتن به شانگهای با داشتن جمعیتی حدود ۲۵میلیون یکی از شلوغ‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای چین بوده که به واسطه وجود قدمت تاریخی و سابقه فرهنگی جاهای دیدنی فراوانی در دل خود پنهان کرده است. این شهر دو وجهی، با ظاهر شلوغ و پرسر و صدای خود، جاذبه‌های دیدنی آرام و فرح‌بخشی را به شما تقدیم می‌کند. در این شهر که در حاشیه رود واقع شده جدای از امکانات و تفریحات آبی، دیدنی‌های طبیعی و تاریخی دیگری نیز وجود دارد. بنابراین اگر گذرتان به این شهر شلوغ و صد رنگ افتاد، به برترین جاذبه‌های گردشی آن که در ادامه این مطلب معرفی خواهیم کرد سری بزنید.

 

 

۱- تفرجگاه بوند

 

 

بوند

 

 

بوند شاید برای افرادی که در شانگهای زندگی می‌کنند جاذبه خاصی نداشته باشد اما برای گردشگران یکی از جاذبه‌های توریستی محسوب می‌شود که در اولین سفر خود به شانگهای باید برای بازدید آن بروند. درست در سمت چپ اسکله تفرجگاه، ساختمان‌های قدیمی اروپایی شانگهای به جا مانده از دوران استثمار قرار گرفته و در سمت راست آسمان‌خراش‌هایی وجود دارند که به عنوان نماد این شهر، بر روی لیوان‌ها و تی‌شرت‌ها چاپ می‌شوند. برای داشتن یک تجربه متفاوت می‌توانید طلوع خورشید را در این مکان به تماشا بنشینید. در این ساعت از شروع روز گروه‌های رزمی به تمرین دست جمعی نیز می‌پردازند.

آدرس: Zhongshan East 1st Rd, WaiTan, Huangpu District, Shanghai, China

 

 

۲- مرکز هنریِ پوستر پروپاگاندا

 

 

پروپاگاندا

 

 

این محل با شیوه تبلیغات منفی، مردمی که علاقه‌ای به هنر ندارند را به موزه هنر فرا می‌خواند و آن‌ها که دلبسته موزه تاریخ نیستند را به تماشای آثار تاریخی موزه خود دعوت می‌کند. این مرکز که در زیر زمین یک آپارتمان معمولی واقع شده است، از طریق به نمایش گذاشتن پوسترهای متعدد چشم‌اندازی از دیدگاه کمونیستی قرن بیستم را ارائه می‌دهد.

آدرس: 868 Huashan Rd, Xuhui District, Shanghai, China

 

 

۵ رستوران درجه یک، دیدنی و خوشمزه‌ی شانگهای

 

 

۳- کیبائو

 

 

کیبائو

 

 

در اطراف شانگاهی ۸ شهر آبی قدیمی واقع شده حتما باید در طی سفر خود با تور چین از آن‌ها بازدید کنید و اگر به دلیل کمبود زمان به همه آن‌ها نمی‌رسید از بهترین آن‌ها یعنی کیبائو بازدید کنید. کیبائو با داشتن چند خیابان طولانی، بیشتر شبیه به یک شهرک است تا شهری در حاشیه شانگهای. این شهر کوچک به داشتن غذاهای خوشمزه و عجیب و منظره کانال آبی‌اش شهرت داشته و بهترین زمان برای بازدید و گردش در آن، اواسطه هفته است زیرا در تعطیلات آخر هفته مملو از جمعیت خواهد شد. یکی از ویژگی‌های مثبت این شهر امکان خرید ارزان و مقرون به صرفه در آن است.

آدرس: Qibao Town, Minhang District, Shanghai, China

 

 

۴- تیانزیفانگ

 

 

تیانزیفانگ

 

 

در حقیقت تیانزیفانگ را نمی‌توان از جاذبه‌های توریستی قلمداد کرد، با این وجود نمی‌شود هم از آن نیز چشم پوشید. این منطقه در حقیقت یک مسیر مسکونی بوده که حالا از مغازه‌های صنایع دستی، مغازه‌ها و سالن‌های غذاخوری پوشیده شده است. این منطقه به دلیل دسترسی آسان، محیطی جذاب و صمیمی و آرامش آن بازدیدکنندگان زیادی را به خود می‌بیند. می‌توانید بعد از خرید سوغاتی در این منطقه، به یکی از سالن‌های غذاخوری رفته و یک وعده خوشمزه را تجربه کنید.

آدرس: 210 Taikang Rd, Huangpu District, Shanghai, China

 

 

۵- پارک فاکسینگ

 

 

پارک فاکسینگ

 

 

پارک فاکسینگ یکی از بزرگترین پارک‌های شانگهای بوده که پاتوق اقشار مختلفی محسوب می‌شود. افرادی که برای تمرین رقص به آنجا می‌روند، ماهجونگ بازی می‌کنند و فال می‌گیرند و یا با قلم سنتی و جوهر، شعر بر روی برگ‌های سفید می‌نویسند، از متداول‌ترین افرادی هستند که در این پارک دیده می‌شوند. این پارک فرانسوی محلی مناسب برای فرار از شلوغی شهر و بازسازی روحیه در فضای سرسبز و هوای فوق‌العاده آن است.

آدرس: 516 Fuxing Middle Rd, Huangpu District, Shanghai, China

 

 

۶- باغ یو

 

 

باغ یو

 

 

باغ یو، یا یوآن، در کنار معبد شهر خدا در شهر قدیمی شانگهای واقع شده است. این مجموعه باغ با سبک چینی طراحی شده و در اطراف آن سالن‌های غذاخوری فراوان و فروشگاه‌های خرید سوغاتی زیادی وجود دارد. اگر شانس رفتن به سوژو که به داشتن باغ‌های فوق‌العاده‌اش شهرت دارد را ندارید، بهترین گزینه بعدی، رفتن به یوآن است.

آدرس: 218 Anren St, Huangpu District, Shanghai, China

 

 

۷- مرکز خرید گل و پرنده کائوجیادو

 

 

مرکز خرید گل و پرنده کائوجیادو

 

 

در طبقه اول این مرکز خرید می‌توانید طیف وسیعی از گیاهان و گل‌های آپارتمانی و یا باغچه‌ای را در انواع گل‌دار، معطر و حیوانات کوچکی مثل پرندگان، لاک پشت‌ها و ماهی‌ها را پیدا و خریداری کنید. طبقه دوم آن به طراحی داخلی اختصاص یافته و طبقه سوم آن نیز مربوط به لوازم چینی عروسی است. گرچه به طور معمول این بازار نادیده گرفته می‌شود اما می‌تواند یک شناخت فرهنگی از چین به شما ارائه دهد.

آدرس: 33-5 Wanhangdu Hou Rd, Putuo District, Shanghai, China

 

 

۸- دیزنی

 

 

دیزنی

 

 

شانگهای دیزنی از سال ۲۰۱۶، میزبان دوست‌داران دیزنی از سراسر دنیا بوده، اما این تفریحگاه تنها یک پارک دیزنی نیست، بلکه سوارها، جاذبه‌های گردشی و شخصیت‌ها با استفاده از طراحی سنتی چینی، تبدیل به یک جاذبه جدید و متفاوت و بومی برای مخاطبان دیزنی پارک شده‌اند.

آدرس: Huangzhao Rd, Pudong District, Shanghai, China

 

 

۹- پارک حیات وحش شانگهای

 

 

حیات وحش

 

 

شما در پارک حیوانات وحشی شانگهای فرصت رویارویی با وحشی‌ترین حیوانات را خواهید داشت. در این پارک بیش از ۲۰۰ نوع حیوان در دو شیوه متفاوت باغ وحش سنتی و سافاری به معرض دید قرار داده شده‌اند. در گردش سافاری حیوانات بزرگی چون گربه‌سانان، خرس‌ها و سایر موجودات وحشی را در نزدیک‌ترین حد ممکن خود خواهید دید.

آدرس: 178 South 6th Highway, Pudong District, Shanghai, China

مطالب مرتبط