بهترین سفرهای یک روزه از شانگهای

شانگهای یکی از مقاصد تجاری در تور چین است که بیشتر مسافران آن را تجار و کارمندان تشکیل می‌دهند. با این همه در بین تمام آن‌ها خانواده‌ها و دانشجویان نیز تعطیلات خود را در این شهر می‌گذرانند و از تکنولوژی و مراکز دیدنی و تفریحی آن دیدن می‌کنند.
شانگهای نه تنها دارای دیدنی‌هایی در خود است بلکه به دلیل قرارگیری در حاشیه ساحل ویژگی و امکانات آبی را هم میزبانی می‌کند. با تمامی این اوصاف شما می‌توانید برای تنوع و دیدن جاذبه‌های دیدنی بیشتر به نزدیک‌ترین مقاصد اطراف شهر هم بروید.

 

 

هانگژو

 

 

 هانگژو

 

 

هانگژو شهری با بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت است که در نزدیکی شانگهای واقع شده و به عنوان هدفی روزانه بین گردشگران و مردم بومی شناخته می‌شود. اگر وقت یک روزه دارید از زیباترین شگفتی‌های چین یعنی دریاچه آن دیدن کنید که همیشه موضوع اشعار قرار می‌گرفته است.
شما می‌توانید قایق اجاره کنید و یا غروب زیبای خورشید را از روی تپه تماشا کنید و یا اگر دوست داشتید دوچرخه کرایه کنید و اطراف دریاچه را دوچرخه‌سواری کنید. شما می‌توانید با سوار شدن در قطار سریع ایستگاها Shanghai Hongqiao ظرف ۴۵ دقیقه به آن برسید.

 

 

سوژو

 

 

سوژو

 

 

سوژو از مناطق منحصر به فرد و زیبای اطراف شانگهای است که با قطار سریع شانگهای ظرف ۲۳ دقیقه در دسترس شما قرار می‌گیرد. سوژو در اطراف یک سری کانال آبی ساخته و باعث شده تا شهر به ونیز شرق شهرت پیدا کند. شما می‌توانید چند ساعتی را مشغول گردش و کاوش در اطراف پل‌های سنتی واقع در روی مسیرهای آبی شوید و بعد از زیباترین جاذبه آن یعنی باغ‌های چینی سنتی دیدن نمایید.
برای نمونه می‌توانید به Humble Administrator's Garden و Tiger Hill بروید و از زیبایی‌های آنان دیدن کرده و اوقات مفرحی را پشت سر بگذارید.

 

 

راهنمای سفر ارزان به شانگهای؛ چین

 

 

مُگانشان

 

 

مُگانشان

 

 

مگانشان در ۶۰ کیلومتری هانگژو قرار گرفته و یکی از نقاطی‌ است که مردم و افراد مرفه شانگهای به آن سفر می‌کنند. در ابتدا و از سال ۱۸۸۰ این منطقه توجه خارجی‌ها را به خود جلب کرد و تا سی بعد یعنی ۱۹۱۰ آن‌ها تا توانستند به ساختن ویلاهای دجذاب در دامنه‌های سرسبز مُگان ادامه دادند.
حتی اگر امروز به از این منطقه دیدن کنید هنوز هم می‌توانید سبک معماری دوره استعماری را در آن ببینید که تبدیل به اقامتگاه شده‌اند. به غیر جنگل‌گردی و دیدن زمین‌های پوشیده از بامبو بیشترین فعالیتی که می‌توانید در این منطقه انجام دهید پیاده‌روی بین باغ‌های چای است.

 

 

ژوجیاجیائو

 

 

ژوجیاجیائو

 

 

ژوجیاجیائو یکی از هشت شهر آبی اطراف شانهگای است که کانال‌های آبی گسترده شهر به روستاهای سنتی زیبایی هم متصل شده‌اند. اگر تنها یک روز وقت برای گشتن در این شهر دارید توصیه می‌کنیم از ویژگی‌های برجسته آن همچون ۳۶ پل باستانی، معماری‌های سنتی و دریاچه دیانشان دیدن کرده و خودتان را غرق در تجارب آبی این کانال‌ها کنید.

 

 

زیبا‌ترین پارک‌ها و فضای سبز در شانگهای؛ چین

 

 

لینهای

 

 

لینهای

 

 

اگر وقت دیدن دیوار بزرگ چین را بدارید به لینهای واقع در استان ژجیانگ بروید و طعم واقعی آن را به دست بیاورید. درست است که دیوار لینهای به اندازه دیوار چین شهرت ندارد اما این دیوار که بین سال‌های ۲۶۵-۴۲۰ ساخته شده در خیلی نقاط شبیه به دیوار بزرگ می‌شود.
به علاوه این شهر دارای یک خیابان باستانی دیدنی هم هست که از مرکز شروع شده و تا معبد لانگژینگ ادامه می‌باید. اما اگر بیش از یک روز برای گردش زمان دارید، با تاکسی و یا اتوبوس به ژیانجو جایی که کوه زیبای Gongyu Bei قرار دارد بروید. شما می‌توانید با قطار سریع شانگهای ظرف ۳ ساعت خودتان را به این محل برسانید.

 

 

نانجینگ

 

 

نانجینگ

 

 

اگر از علاقه‌مندان به تاریخ هستید حتما از این شهر شگفت‌انگیز دیدن کنید. این کلان‌شهر مدرن در طول تاریخ به عنوان پایتخت خیلی از سلسله‌ها به کار گرفته شده بود. به علاوه مقبره دکتر چین مدرن، Sun Yat-sen، چندین معبد دیدنی، سالن یادبود قتل عام نانجینگ، کاخ ریاست جمهوری سابق و تعدادی مکان برجسته دیگر نیز در این شهر واقع شده است.
چند پارک زیبا و باغ، یک جزیره و چشمه‌های گرم نیز برای گردشی فرح‌بخش و دل‌انگیز هم وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها وقت بگذرانید و اوقات خوشی را در کنار یکدیگر تجربه کنید. اگر سوار قطار سریع شانگهای شوید ظرف ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه به این شهر خواهید رسید.

 

 

چانگشو

 

 

چانگشو

 

 

چانگشو تلفیقی از بهترین ویژگی‌های هانگژو و سوژو مثل کانال‌های آبی، نقاط تاریخی دیدنی، دریاچه و کوه‌ه‌ها را ارائه می‌دهد. اما هانگژو و سوژو جزو مناطق توریستی محسوب می‌شوند و چانگشو زیر سایه آن‌ها ناشناخته باقی مانده است.
در این منطقه به دیدن زیبایی‌های طبیعی همچون کوه یو بروید و از معبد ژینگو و جنگل اطراف آن که پر از گیاهان بومی و دم‌نوش‌های سنتی است، دیدن کنید. سعی کنید بازدید از زمین‌های زیبای چای را هم از قلم نیاندازید. شما از ایستگاه اتوبوس لانگ جنوبی می‌توانید ظرف ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه خودتان را به چانگشو برسانید.

مطالب مرتبط