زیبا‌ترین پارک‌ها و فضای سبز در شانگهای؛ چین

شانگهای یکی از مقاصد معروف و زیبای تور چین است. با این که شانگهای بیشتر شهری بتنی بوده و همچون جنگلی پر از سازه‌های فلزی است اما خالی از فضای سبز هم نیست. فقط باید بدانید که کجا آن‌ها را پیدا کنید. پارک‌ها مخصوصا در مناطق شلوغ بسیار مهم هستند. این مکان‌ها نه تنها جایی برای بازی بچه‌ها و قدم زنی زوج‌های جوان هستند، بلکه افراد مسن و بازنشسته برای بازی و گپ‌ زنی به این مکان‌ها می‌روند. به علاوه این پارک‌ها میزبان بسیاری از برنامه‌های ورزشی و رقص هم هستند.

 

 

Fuxing Park

 

 

fuxing-park-shanghai 

 

 

فوشینگ یکی از بهترین پارک‌های مرکزی پکن است که در سال ۱۹۰۹ توسط فرانسوی‌ها ساخته شده است. این پارک شامل بخش‌های مختلفی مثل مسیرهای قدم زنی، درختان قد بلند، و قسمت‌های چمن شده می‌شود. معمولا افراد مسن در این پارک به گفتگو، انجام بازی‌های فکری سنتی، و همچنین ورزش می‌پردازند. به علاوه یک باغ رز در قسمت پشت پارک قرار دارد که مخصوصا در اواسط بهار بی‌نهایت زیبا می‌شوند. مردم وقتی بهار از راه می‌رسد بساط پیک‌نیک در این باغ به پا می‌کنند.

آدرس: 516 Fuxing Middle Rd, Huangpu Qu, Shanghai Shi, China, 200000

تلفن: +86 21 6372 0662

 

 

Luxun Park

 

 

Luxun Park 

 

 

برای یک دوز تاریخ در فضای باز به پارک Luxun در منطقه Hongkou بروید. در اینجا، آرامگاه نویسنده لوشون، پدر ادبیات مدرن چینی را هم پیدا خواهید کرد. به علاوه سالن یادبود کوچکی نیز برای یکی از فعالان استقلال طلبی کرده یهنی یون بونگ گیل هم وجود دارد. در سال ۱۹۳۲ وقتی که شانگهای و کره تحت تصرف ژاپن بودند یون در مراسم تولد امپراتور هیروهیتو در این پارک بمبی منفجر کرد که در طی آن دو مقام ژاپنی کشته شده و تعدادی هم مجروح شدند. این سالن توسط کره جنوبی و چین در سال ۲۰۰۳ ساخته شد. برای سرگرمی‌های دیگر می‌توانید از تجمع نقاشان و خوش‌نویسان دیدن کنید.

آدرس: Luxun Park, Hongkou, China, 200000

 

 

بهترین چایخانه‌های شانگهای؛ چین

 

 

Zhongshan Park

 

 

 Zhongshan Park

 

 

این پارک در سال ۱۹۱۴ بزرگ‌ترین پارگ شانگهای در آن زمان بود. در واقع این پارک سابقا به نام دیگری شناخته می‌شد اما در سال ۱۹۱۴ به نام پدر چین مدرن یعنی دکتر Sun Yat-sen که به چینی Zhōngshān تلفظ می‌شود تغییر اسم داد. امروزه این پارک زیبا و سرسبز با منظره زیبایش یکی از چشمگیرترین نقاط این شهر بتنی برای استراحت و گرفتن آرامش شناخته می‌شود. شما می‌توانید به بادبادک هوا دادن بپردازید و یا به پارک تفریحی بروید و وسیله‌ای برای سوار شدن پیدا کنید.

آدرس: 780 Changning Road, ZhongShan GongYuan, Changning Qu Shanghai Shi, 200000, China

تلفن: +862162525225

 

 

پارک مجسمه‌سازی Jing’an

 

 

 پارک مجسمه‌سازی Jingan

 

 

این منطقه زیبا و دوست داشتنی که برای خانواده‌ها بسیار مناسب است یکی دیگر از جاهاییست که در شانگهای باید به آن بروید. در سراسر این پارک ۳۰ هزار متر مربعی با مجسمه‌هایی از ۶۱ شهر دنیا پر شده است. بچه‌ها و بزرگسالان هر دو به یک اندازه از بودن در فضای این پارک و کشف آثار برجسته شهرهای دنیا لذت می‌برند. دقیقا به همین دلیل است که خانواده‌ها از این پارک اسقتبال زیادی می‌کنند. موزه تاریخ طبیعی شانگهای نیز درست در پشت پارک واقع شده که توصیه می‌کنیم از آن دیدن کنید. 

آدرس: 500 Beijing West Road, Jingan Qu Shanghai Shi, 200041, China

تلفن: +862152289562

 

 

دیدنی‌های خاص شانگهای که فقط محلی‌ها آنها را می‌شناسند

 

 

فضای سبز حاشیه رودخانه Xuhui

 

 

فضای سبز حاشیه رودخانه Xuhui

 

 

این پارک که در جنوب منطقه بوند شانگهای واقع شده جدیدترین بخش تاسیس شده در این منطقه است که در کنار رودخانه Xuhui قرار گرفته. این منطقه یکی دیگر از موارد داخل شهر است که سابقا صنعتی بوده و حالا تبدیل به فضای سبز شده است. در طی گشت و گذار شما می‌توانید جرثقیل‌های زنگ زده و قایق‌های به گل نشسته را ببینید.
به علاوه یک دیوار کوهنوردی، پارک اسکیت و چیزهای هنری فراوانی هم وجود دارد. در این پارک رویدادهایی همچون جشن‌های کریسمس و کنسرت‌ها نیز برگزار می‌شوند.

آدرس: Ruining Road, Xuhui Qu Shanghai Shi, 200032, China

 

 

پارک Xujiahui

 

 

 پارک Xujiahui

 

 

این فضای باز زیبا و جذاب جاییست که فضای شهر و فضای سبز یکدیگر را ملاقات می‌کنند. محل این پارک قبلا کارخانه آخرسازی بوده اما در سال ۲۰۰۲ به فضای سبز تبدیل گشت. به غیر از یک دودکش که معماران تصمیم گرفتند آن را در مرکز پارک نگه دارند، همه چیز به سبز گرایید و تبدیل به پارک شد. این پارک از قسمت‌های زیبای مختلفی ساخته شده است. به جز یک نهر آبی مصنوعی، این زمین دارای محیط بازی کودکان، یک پل هوایی شیشه‌ای، و تعداد زیادی نقاط دنج و دوست داشتنی برای استراحت کردن تشکیل شده است. شما می‌توانید از قسمت‌های مختلف پارک دیدن کرده و از گشتن در آن لذت ببرید.

آدرس: Gate at the intersection of Wanping Road and Zhaojiabang Road

مطالب مرتبط